Şınav Çekmeye Başladım...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve fearlestorm tarafından 25 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. fearlestorm

fearlestorm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle merhaba...
    Şınav çekmeye başlayalı yaklaşık olarak 6-7 gün oldu.
    Sorunum ise şu bir yapışta 10 tane çok zorlanarak yapıyorum...
    2. ve 3. setlerde en fazla 5-6 sayı yapabiliyorum...

Neler yapmam gerekir şöyle bir antrenman sistemi yaptım acaba yararı olur mu?

Her saat başı 2 set halinde;
    1.set 10 şınav
    2.set 8 şınav (arada 1-2 dakika dinlenme)

Bunu böyle günde saat başı toplam 18 şınav yapıyor...

Bunu 10 saat tekrarlasam 180 şınav yapıyor...

Boyum 1.71 kilom 62 yaş 16 neler yapmam gerekir sizce böyle gitmemin bir yararı olur mu fazla abartılı bir vücut istemiyorum sadece omuzlarım birazcık belirleşsin hafif de kol kası olsun yeter benim için...
    dumbelllls dumbelllls dumbelllls dumbelllls dumbelllls dumbelllls dumbelllls dumbelllls dumbelllls

2. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Çektiğin şınavın nizami olmadığını düşünüyorum ki, nizami çekmek daha zordur. Yanlış yapmak yerine, dizlerinin üzerinde göğsünü yere max. yaklaştırarak çekersen gelişebilir. Ayrıca setlerini 3x10 değil. 2x8 yapabilirsin.

3. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    182
    Ödül Puanları:
    53
    Şınavın omuzlarına bir faydası olmaz. Yumruk şınavı çek ek olarak göğüslerine iyi gelir. Dambıl alıp dumbbell lat raises yapabilirsin omuzlarına yararı dokunur. Ayrıca şunuda unutma omuzları geniş gösteren ince bir bel, kanatlar ve sırttır.
    Linkteki hareketlerde cabası; http://www.bodyforumtr.com/vbforum/omuz-t201.html

4. stricken

stricken Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar.bende body e baslıyacağım.Ancak benim salona gitme gibi bir durumum yok evde çalışmayı planlıyorum.

Kilo : 62
    Boy : 1,82

Evde buradaki :
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-al-ma-t13409.html programlarla dambıl çalışsam. Ayrıca ek olarak mekik ve dizüstü şınav çeksem[düz şınav çekemiyorum,çok zorluyor] ve düzenli beslensem pazum başta olmak üzere vücudumun geliştiği belirgin olarak gözlemlenir mi? Meyvelerini kaç ay sonra almaya başlarım. Öyle çok aşırı bir hayalim yok,belirginleşsin yeter. Bu işe yıllarını verenler ve hobi olarak yapanlar bu laftan pek hoşlanmıyorlar ama açıksa ben bu işi "karı kız" olayı için yapıyorum.hyper_ Sizce başlangıçta kaç KG dambıl ile başlamalıyım ve bu programla kaç ayda belirgin gelişme gözlemlerim? Yardımlarınızı bekliyorum..

Size birde vücudumun fotosunu atıyım. Çömez ve daha önce çalışılmamış bir vucüt için nasıl? çalışmaya müsait mi?
    Görüntü kirliliği için özür dilerim :/

http://i1106.hizliresim.com/2011/6/25/12771.jpg

5. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    182
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle kilo almalısın. Beslenmeni düzeltmekten başla. Yağsız lor peyniri, eti litalif, makarna pilav, sabahları ballı fındık ezmeli falan ekmek oh mis. Yani bol bol karbonhidrat ve protein almalısın. Günde tam 8 saat uyumalısın. O hareketler evet seni geliştirir. Kilonu kendin belirleyeceksin. O hareketlere ekstra olarak concentration dumbell curl yapmanı tavsiye ederim. Önceliğin vücut yapmak değil biraz kilo almak olsun. Bunun için forumda gerekli bilgiler var araştırırsan bulursun. Link vermiyorum çünkü onu araştırırken başka şeylerde öğreneceksin. :)

6. stricken

stricken Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Zaten eskiden pek yemek yiyemeyen biriydim. Şimdi zorla da olsa bol bol yemeye çalışıyorum. Herkes şu ETİ den bahsediyor. Onu marketlerde bulabilir miyim? Bol karbonhidrat içeriyormuş sanırım?

Birde şu sorularım cevapsız kaldı;

1- Başlangıç için kaç KG dambıl önerirsiniz? Kollarımın inceliği resimde gözüküyor.

2- Böyle bir çalışmayla kollarımdaki belirgin şişkinlik kaç ayda belli olur?

Yardımınız için teşekkürler.

7. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    182
    Ödül Puanları:
    53
    Evet çok zengin ve bol karbonhidrat içeriyor kilo almaya birebir.
    1- 5 kg tavsiye ederim. Ama hareketleri düzgün yapmaya özen göster. Gitgide artıcak bu ağırlık.
    2- Senin aldığın kiloyla orantılı bi durum tek söyliyceğim sabırlı olmalısın.

Sayfayı Paylaş