ısınmak için dips yapmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve M.Liberation tarafından 3 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    benim sormak istediğim alt göğüs kaslarımı geliştirmek hemde haftada 3 gun yaptım idmanların başınakoyup ısın mak istiyorum göğüsümğn gelişimine yardımcı olurmu yoksa boşuna mı haftada 3 gun dips yaparım

2. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    alt göğüs için etkili ve yapması güç gerektiren bir antrenman. ısınmak için makul deil bence,90 kiloyla bench press yaparak ısınmakla aynı şey.

3. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Isınmak için olmaz...

Dips'in amacı biraz farklı, siz bildiğimiz klasik ısınma hareketleri ile çalışmaya başlarsanız daha yerinde olur. Programınıza geçtiğinizde hareketleriniz arasında elbette ki dips'de olmalı ve hatta bu harekete özel bir vakit bile ayırabilirsiniz. Ama ısınmak için olmaz...

Kolay gelsin...

4. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    ısınmak için derken hemen sporsolonuna giger germez yapmıyacağım klasik ısınma hareketleri bittikten sonra ilk hareket dips apcam sonra sırt calıscam başka gün dips yapcam sonra bacak yapcam buşekil yani

5. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    İlk mesajınız da açıkca belirtmediğiniz için sanırım yanlış anladık ancak bu şekilde de olmaz, ilk hareket dips olmaz. Örneğin göğüs çalıştıktan sonra yaptığınız dips tüm göğüs bölgesini simetrik ve estetik anlamda belirgin hale getirebilirken (belirli bir süre sonra) bu hareketi öne almanız size antremana başlarken güç kaybettirebilir ve ana hareketleri verimli yapmanızı engelleyebilir.

Tabii bu arada dips'in de çeşitli yapılış şekilleri var ancak bu ayrı başlık konusu...

Göğüs çalıştığınız günler programınızda dips'de olmalı ancak madem daha çok yapmak istiyorsunuz bunu göğüs çalıştığınız günler haricinde genelde sonlara atabilirsiniz. Ama ilk başta yapmanız size vakit ve kuvvet kaybettirebilir... Ama mutlaka yapılması gereken ve şiddetle tavsiye ettiğim bir harekettir.

Kolay gelsin...

M.Liberation bunu beğendi.
  6. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    göğüs programım da
    incline bench press
    kelebek
    bench press
    clossover( decline pres gibi yapıorom vücudu hafif öne eyip kolar 90 derece kırık karına doğru elleri birleştirerek alt göğüsü şekilen dirmek için

7. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    İlginç bir sıralama ama elbette ki olabilir niye olmasın...

Bana soracak olursan klasik olarak "Bench" ile başla istersen... Daha sonra "Incline Bench" hemen ardından "Incline Dumbbell Fly"da programına ekleyebilirsin.

"Cable crossover" ve ardından çok istediğin "Dips"de elbette ki bu programda olabilir yalnızca "Cable crossover"ı fazla ağır girme lakin istediğin etkiyi sağlamayabilir. Bu hareketi yaparken bir süre işi bilen birinin gözetiminde olmanı tavsiye ederim, bu hareket genelde çok hatalı yapılır, hatalı duruş hareketin boşa gitmesine hatta istenmeyen bir şekil bozukluğuna bile sebep olabilir.
    ---------------------------------------

Fotoğraflarının olduğu bölümü inceledim göğüs hareketlerini bir ay içinde değiştirmişsin bu çok yanlış, vücudunu gördüm istikrarlı ancak hareketleri bu hızla değiştirmeye devam edersen beklediğin etkiyi alamayabilirsin.

Önemli olan hareketleri devamlı değiştirmek değil elindeki hareketlere ne kadar süre devam ettiğindir. Hareketleri değiştirmek ve şaşırtmacalı hareket taktiği uygulamak ileride kas hacmin arttıkça olacak şeyler. Şimdilik daha çok erken...

Değişik hareketleri denemek yerine temel hareketleri uzun bir müddet çalışmaya gayret et...

2 veya 3 ay hareketleri muntazam ve değiştirmeden disiplinli bir şekilde yapmalısın. Daha sonra yazılacak programı da muntazam ve değiştirmeden 2 -3 ay yapmalısın, her programı 1 ay değil en az 2 veya 3 ay yapmalısın... Gerekli değişiklikleri salon da ki hocan yeri geldiğinde yapacaktır...

Son düzenleme: 3 Mart 2011
  8. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    "alt göğüs için decline hareketler gerekir" diye biliyorum.
    decline dumbell fly, decline bench press gibi...
    yükü omuzdan alt göğüs kaslarına alan hareketler.

9. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    SAVAŞ74,
    M. Liberation'ın resimlerini inceledim bana göre alt göğüse ağırlık vermesi şu aşamada gereksiz, temel hareketleri bir müddet daha yapması gerekir... Önerilerim de bu yönde oldu...

Tabii bu kişisel fikrim diğer arkadaşların yorumları farklı olabilir...

10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ısınmak ıcın şinav cek omzu gunundede sırt gunundede.

dıpsı hocam bana ayzdı ama antremmanın sonunda dedım yapamıyorum gucum kalmıyor sonda dedım basa koyalım olmaz dedı oyle

11. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    dips triceps ve alt göğüs kasını çizmekte gercekten güzel ama biraz riskli bir hareket riskli dememden kasıt ısınmadan girildiğinde ciddi sakatlanmalar meydana geliyor. bence antreman sonuna 3 veya 4 set koymalısın..

12. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    zaten programımı göğüs sırt 2 ayda bir
    kol 1.5 ayda bir
    bacak 3 AYDA BİR
    dips yapmak istememin sebebi göğüsü toplamak göğüs idmanın dan son hareket gircem 3 set decline girmememin sebebbi daha erken olması

Sayfayı Paylaş