İzolasyon hareketlerimi yoksa tüm vucüt mu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve atahan224 tarafından 25 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    niye yetmesinki? Örnek BenchPress, Squat, Deadlift, ShoulderPress, Barfiks. Belki Dips, Curl eklenebilir. Bu programla 40-50 dk icinde yapilabilir

2. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    pzt çarşamba cuma yapıyordum antremanları eski bir örneğin benim 2. antremanım şu şekildeydi ;
    Pazartesi : bench mach 5x8 incline mach 4x8 peck deck 4x10 cable curll 5x8 db curll 4x8 push down 5x8 leg extensıon 5x10
    Çarşamba: press mach 5x8 side lateral 4x10 db twist 4x10 back pulldown 5x10 front pull down 4x10 reverse pulldown 4x10 leg curll 5x10
    Cuma: pazartesinin aynısı
    Bu şekilde gidiyordu haftada 2 gün göğüs kol ağırlıklı 1 günde omuz sırt yapıyordum isteğe bağlı bazı haftalar 2 omuz sırt 1 göğüs kol yapabiliyodum şahsen aldığm gelişme ilk 5 aya kadardı sanırsam bölgesele geçtikten sonra duraklama oldu şuan pazartesi göğüs yaptıktan sonra pazar gününe geldim mi göğüs 0 hiç birşey yok yani ne sertlik oluyo nede hacimli gözüküyor

3. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Bölgesel için zaten erken hakkını veremezsin 1 yıllık deneyimi olanlar bölgesele geçiyor bence en iyisi 2 ye bölmek ama senin kararın tabi ki de saygı duyarız ama iyice bir araştır derim yinede çünkü boşa harcanılan vakit gerçekten insanı üzüyor
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Ocak 2014 ---
    Bence şöyle olmalı vücudu şaşırtmak için program değiştiriyoruz ya 2-3 ayda bir 1 yıl doldurulana kadar bir tüm vücut,birde bölmeli çalışmalı neden 1 yıl dedim 1 yıldan sonra bölgesel çalışmaya geçinceye kadar olmalı diye düşünüyorum.Yani tüm vücut çalıştırmak yanlış değil altından kalkabiliniyorsa

Son düzenleme: 26 Ocak 2014
    atahan224 bunu beğendi.
  4. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    sen tüm vücudu çalıştırırken göğüse 5 bacağa 5 sırta 5 hareket gireceğini sanıyosan çok yanılıyosun...2 bacak 2 kanat 1 göğüs 1 omuz 1 biceps 1 triceps bitti :)
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Ocak 2014 ---
    full body programınıza power cleans+press i eklemeniz sizin gelişiminize hız katar...

doxux, atahan224 ve exsisman bunu beğendi.
  5. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Cevaplar için sağolun yarın verdiğim linteki antremanla devam edeceğim

6. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Genel olarak hiç tüm vücut çalışmadım ama bölge sayılarım hep fazlaydı atıyorum birinci rutinim göğüs , biceps , sırt ikinci rutinim : omuz ,triceps , bacak / her gün abdominal ve oblikler .... günlük antremanda tek yada çift bölgesel gelişim ileri bir seviyedir . acemiyken genel vücut yada kombinasyon günler yapmak bence de daha mantıklı . Şuan bizim amacımız kaslarımızı ortaya çıkarıp vücut yapımızı yerine oturtmak olmalı diye düşünüyorum . izolasyon her kas grubu için alt kas gruplarını hedef alarak geliştirmedir . Örnek verelim iç biceps ve dış biceps birbirine bağlıdır . eğer biceps kasımızın başladığı ve bittiği yeri göz önüne çıkarmak istiyorsak bu kas gruplarını hedef alan ve buraların yaptığı işi minimum derecede başka kas gruplarının karşıladığı izole hareketler çalışmamız gerekir .

7. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Deadlift,serbest squat,bench press,military press,floor press gibi egzersizlerle full body çalışması yapabilirsin tabi.Ama bence Push Pull Legs tam senin aradığın tarzda hacim kazanmaya dayalı,haftada 3 gün çalışılan bir çalışma sistemi.Altta verdiğim linkte full body çalışmasıyla Push-Pull-Legs i kıyaslıyorlar

Full-body vs Push/Pull/Legs - Bodybuilding.com Forums

atahan224 bunu beğendi.
  8. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Vucut kendini bidahaki gune kadar kendini nasıl yenileyecek kasları nasıl 24 saat içinde onarıp geliştiricek ve sen bidahaki güne antrenmana hazır duruma geliceksin ? :D

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

9. sthammer

sthammer Guest

Genelde haftada 3 gun ve her antrenman sonrasi 1 gun off..

atahan224 bunu beğendi.
  10. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Her idman arasinda 48 saat var,sen 5 ayi 5 gun okudun sanirim

11. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Bu konuda pek bilgim olmadıgı için bende düşüncem dahilinde sordum, program sonuc veriyorsa sorun yok

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sayfayı Paylaş