İyiler Güçlü Olmalı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve diez tarafından 11 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Aslında başlık herşeyi özetliyor..kişisel fikrim odurki iyiler , kendisinin iyi insan olduğunu düşünenler toplumda her alanda üstün olmalı..

mecazi anlamda; ticarette, siyasette , eğitimde, zenginlikte ve gerçek anlamında sosya hayatta..

benim bahsettiğim gerçek anlamı şimdilik..Yani sosyal hayattaki güçlü olmak..

İyiler; güçlü, diri, dik, kendine güveni tam, çevresine fiziği ile gözdağı veren insanlar olmalılar ve nitekim görüyorum ki bunu sağlamanın yegane yöntemi Vücut Geliştirme yapmak..

army1010, ahmetkb, TuGhAn ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  2. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    vücut geliştime yapan kişiler kendine daha fazla güveni oluyor. Neden? çünkü görsellik var. Bir koşucu ben koşucuyum diyene kadar sıradan bir insan anlayamaz. Ama bir vücutcu ben vücutcuyum demez ortamdakiler sorar sen vücutmu çalışıyorsun gibi. Yani yiğidin malı meydandadır misali koca göğüsler, koca omuzlar, koca bisepsler ve geniş bir sırt ile kim gurur duymaz ki? Kevin Hogan'ın bir kitabı var "8 Dakikada Nasil Evet Dedirtirsiniz" idi sanırım. Kitapda görsellik olarak iyi görünen insanlar iş hayatında daha başarılı, kendine daha çok güvenen insanlar olduğunu yazıyordu. Tabiki bunlar araştırmalara dayanıyordu adamkafasından yazmamış. Yani uzun lafın kısası vücut geliştirme insana bir çok şey kazandrıyor. Bende artık bağımlılık yaptı zaten:D 1-2 hafta gitmiyim hemen sinirlerime yansıyora32hyper_

Mutluhan ve -hitman- bunu beğendi.
  3. rey619

rey619 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    canakkale
    1 yıla yakın gıdıyorum haklısın bırakınca strese giriyorsun kendini güçsüz hissediyorsun.Okul zamanıda olsa haftada 4 kez gitme kuralını koydum.okuldan daha cok gitme isteğim var benim icin 1.ev salonum

4. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Katılıyorum .. bende haftada en az 4 kere salona gidiyorum..

5. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Çok haklısın güzel konuya değinmişsin,bende çok gitmeyi istiyorum haftada en az 4 gün ve beslenmeme dikkat etmeyi ama ders programım çok ağır nasıl yapacağım bakalım :)

6. VG

VG Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Bence ayırılmayacak bir süre değil. Siz de 4 gün yerine 3 gün gidersiniz. 1.5 saatten: 4.5 saat. Koca haftanın 7 gününde en azından 4.5 saat ayırılmayacak gibi değil he ? ;)

Güçlü olmak için çaba harcanmalı...

7. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    İyiler güçlü olmalı ancak kime sorsan ben kötüyüm demez herkes iyi olduğunu düşünür...
    ama yazınız güzel hoşuma gitti...

8. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Zaten kımın iyi oldugu kotu oldugu belli olur. Kötü kişi kendine kötü derse zaten o yaptıklarının farkındadır ve yaptıklarında mutlaka bir sebep yatıyordur. Ama kötü kişi kendine iyi derse bence bu bir hastalıktır.

9. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    başlık benim de hoşuma gitti, ancak bir şey eklemek istiyorum..fiziksel heybet elbette çeşitli alanlarda özellikle sosyal alanda bir avantaj olabilir, ama vücut geliştirme bu amaca yönelik yapılamaz bence..yani en azından tek başına yeterli değil.iri olmak ve bunu sosyal anlamda kullanabilmek güzel ama bu zeka ile desteklenmeli mutlaka!!yoksa çok küçük düşürücü durumlara düşülebiliyor.

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    arkadaşlar siz yine sosyal hayatınızı olması gerektiği gibi şekillendireceksiniz..mesleğinizi , okulunuzu , evliliğinizi , sevgiliniz ile olan ilişkinizi en iyi şekilde geliştirecek, bu konularda diğer yetilerinizle başarılı olacaksınız..
    bütün bunlar olmadan güçlü olmanın kimseye faydası olmaz tabiki..

ama güçlü olmak hem bütün bunları yaparken hemde yaptıktan sonraki hayatınızda artı olacaktır..

günde 1,5 saat vg sosyal hayatınızı geliştirmenize engel olamaz.. vg'yi sosyal hayatınıza bir avantaj olarak eklemekten bahsediyorum ben..

dediğim gibi bütün bunların yanında fiziksel olarak ta güçlü ve sağlıklı olun..size kaslarınız , iriliğiniz belkide ucubelik ya da kabalık bile gelebilir hatta insanlar da böyle söyleyebilir ama emin olun insanların gözünde çok daha farklı bir yerde olacaksınız..

sonuç olarak demek istediğim ve anlaşılamadığım nokta şu..normal insanlar gibi iyi bir yaşam sağlayın kendinize ama vg gibi bir yaşam tarzı ile 1-0 önce olun..

ahmetkb, ammun, slymnasye ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. NWO

NWO Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Gösterişli bir vücut ilk izlenim için önemlidir.Belki biraz kaba olucak ama dış görünüşümüz kabuğumuz gibidir bence o kabuğun altında olanlar daha önemlidir...Özgüvende ortamına göre değişir.Stephen Hawking sadece görünüş olsaydı belki şu anda bir hiçti ama şu anda kendine kattıklarıylada gayet başarılı.Yazdıklarımı şöyle toparlıyim bence hayatımızda bize lazım olan şeyler var.Mesalla iyi görünüş , iyi bir iş , iyi bir sevgili veya eş , iyi bir dost ,iyi bir aile .... Bu iyilerden biri olursa iyi olur ama dahası olursa çok iyi olur.

ahmetkb ve slymnasye bunu beğendi.
  12. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bence güç aklı düşünmeyi ortadan kaldırıyor.İyilerin en büyük özelliğide iyi düşünmeleri.insanda iyi ve kötü düşünceler olur.iyisinde de olur kötüsünde de.Eğer iyiler güçlü olursa yani çok güçlü eskisi kadar iyi olamazlar,kötü düşünmezler ama eskisi kadar iyi de düşünmezler.Gene iyi düşünürler sokaktaki kediye merhamet ederler vs ama ani sinirlenmelerde kötü sonuçlar doğururlar.insan vücuduna güvendikçe olayları vücuduyla çözmeye odaklanıyor.çünkü kaybetmiyeceğini biliyor.

Son düzenleme: 28 Eylül 2009
  13. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    tamamen katılıyorum diez,
    Bence iyiler güçlü olmalı."Namuslular namussuzlar kadar cesaretli" olucak.İnanırmısın sokakta öyle tipler varki kesinlikle ne kadar düzgün bir adam olduğunun hiçbir önemi yok.Tam mafyavari abuk sabuk tipler.Şİmdi böyleleryile nasıl mücadele ediceksin.Adamla konuşamıyorsun bile.
    O yüzden sadce iyi olmak yetmez aynı zamanda güçlü olucaksın arkadaş.

usd61 bunu beğendi.
  14. Mutluhan

Mutluhan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize / Ardeşen
    Çok doğru diyorsun.İnsan vücut yaptımı direk etrafdakileri ezmeye başlıyor.Hem güç hemde iyilik duygusu İnsanı mükemmel kılar bence.

15. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Gördünüzmü foruma yazan herkes iyi olduğunu düşünüyor normal tabi bende öyle düşünüyorum çünkü iyilik kötülük değilde birazda durumlar önemli durumlar karşısındaki tavırda önemli ama iyilik kötülük kavramı biraz karışık sitede biri çıksın ben kötüyüm desin??

16. usd61

usd61 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    forumda karşılaştığım en iyi başlık.
    elbette "ben kötüyüm" diyen kişi sayısı parmakla sayılıdır. bu yüzdenki herkesin kendini iyi görmesi olağan.

"iyi olmak" çok göreceli ve bir çok özelliği içinde barındıran genel bir kavramdır. kişi dilenciye verdiği paradan dolayı bile insanlar tarafından iyi kişi olarak tanımlanabilir.

herkesin iyi olduğu yada iyilikte bulunduğu durumlar mevcuttur. peki herkes iyyimidir. hayır!

iyi insan olma durumu, kişiliğin kaliteli biçimde temelinin oturtulmasından sonra, kişinin kendine özgü yetilerinde gelişmesi ve ayrıca insanlar arası iletişimde saygıyı ön planda tutarak sabırlı bir şekilde olaylara yaklaşması ve her geçen gün kendine her konuda bir şeyler katma bilincine sahip olma özelliğidir.

o kişiler ki, kıskançlık, bilgiçlik, çakallık, yüzsüzlük, saygısızlık gibi davranışlardan kendilerini uzak tutar. çünkü onlar gerçek manada kişilk sahibidirler.

işte bu manaya hasıl olan kişiler her zaman güçlü olmalıdır.

17. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Ben iyi değilim, kötüler iyi olmamı engelliyor kötülük gördüğümde haksızlık gördüğümde ezer geçerim, herkese iyi olmam mümkün değil hele ki iyilik yaptığım nankörlere....

18. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    İyi insanın bütün özelliklerini taşıyan ancak iç dünyasında kötü olan vardır asla anlaşılmaz bir katil çok saygıdeğer bir insandan özünde daha iyi olabilir..iyilik kötülük kavramı herekesin içinde vardır kimse katıksız iyi insan değildir..

19. usd61

usd61 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    yukarıda yazdıklarıma birde şunu belirtmek isterim. iyi olma kavramını kim beliriyor. çevrendeki insalar mı? yada yakınındaki insanlar mı? elbette Hayır! onların soyledıgı sey gorduklerı kadar olan seydır.
    yukarıda da belirttiğim özellikleri kendine anlatabilen insandan, kendini sorgulayan, bu bilinci sahip olmuş insandan bahsediyorum. elbette kimin iyi kimin kötü olduğunu bilmek çok çok zordur. bunu kimse kimseden beklemiyo zaten ;)

20. NWO

NWO Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Konu felsefeye dönmüş :D Felsefede kesin cevaplar yoktur.Sana göre iyi olan başkasına göre kötüdür ; kötü olan iyidir.Hayatta bunlar : ak , kara değil grinin tonları şeklinde vardır.Buda benim görüşüm.

Sayfayı Paylaş