İyi bir uyku için gereken en önemli şeyler?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve mehmetmehmet tarafından 10 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. mehmetmehmet

mehmetmehmet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar benim bir uyku probmelim var. Saat sabaha karşı 5 te yatıp öğlen 3 te kalkıyorum yaklasık 1 aydır. Saat 6 gibi fitnessa gidiyor geri dönüyor ve işimi evden hallediyorum. Şimdi size soracağım soru ben uykumu düzene sokmak için ne yapmalıyım?, Bunun benim gelişimimde negatif bir etkisi olurmu

2. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    8 saat uyuyorsan yeterli bildiğim kadarıyla.

3. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Günde ortalama yedi ile sekiz saat uyumak gerekiyor. Melatonin faktörünü de düşünürseniz 23.00 ile 05.00 arası yatakta olmakta fayda var.

Cattleya bunu beğendi.
  4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    İnsan gece dinlenmek gündüz ise aktif olmak üzere programlanmıştır. Vucudumuz için önemli olan birçok hormonun salınımı ve hücre rejenerasyonu geceleyin zirve noktasına ulaşır. Bu konu hakkında bir yazıda sürekli gece çalışmak zorunda kalan bazı kişilerde erken yaşlanma , alzheimer gibi sorunların görüldüğünü okumuştum.

Uykunu düzene sokmakta bir disiplin işi kendine en uygun saatleri belirleyim o saatlerde uyumaya özen göstericeksin. Eğer kronik uykusuzluk gibi psikolojik sorunların varsa bir psikiyatriste gitmeni öneririm.

Cattleya ve VENGEANCE bunu beğendi.
  5. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    her hafta uykunu 1 er saat geri çekmeyi deneyebilirsin, ya da her gün 15-30 ar dk. bu şekilde takriben 2-3 haftaya uyku saatini gece 01.00 sularına (daha erkeni daha iyi olur) çekersin tahminim. gelişimine negatif etki olur mu kısmı ise biraz karışık, teknik olarak 8 saat uyuduğun için bir negatif etkinin olmaması gerekiyor ama güneşten yararlanma A&D vitamini dengesi için gereklidir, bunu ihmal etmemelisin diye düşünüyorum.

sultanmehmed bunu beğendi.
  6. antititan

antititan Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    uykuyu düzene sokan yegane şey ( biraz sağlıksız olabilir ama kesin çözüm ) bir gün sabahlıyacaksın tamamiyle uyumadan diğer güne geçeceksin ve saat 22.00 23.00 gibi uyuycaksın 7-8 saat fiks uyuyup kalkacaksın uyku düzenin anında yerine oturuyor.

7. CUBISM

CUBISM Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen arkadaşa katılıyorum en pratik yolu budur... Hatta uyumadan önce 2-3 bira içebilirsen direk sızabilirsin :D

FtgO bunu beğendi.
  8. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Uyumadan önce abking-pro çalışıyorum. Uyku kalitemi arttırıyor. Ya da sütlü nesquik içiyorum.

9. Psychosocial

Psychosocial Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Benim de bir aralar uyku problemi çektiğim olmuştu ve bunun üzerine doktora gitmiştim. Bana "passiflora" adlı şurubu önerdi. Uyumak istediğim saatten 1 saat önce içiyordum ve uyumama çok yardımcı oldu. Ama önce bir doktora danışmanı tavsiye ederim. thums:

Ekli Dosyalar:

10. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :

Arama Kelimeleri : uyku

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş