İyi beslenme yanında Whey+Bcaa+Glutamine Kombinasyonu?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve wurtz tarafından 25 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Öncelikle beslenmemde sabit yediklerimi kabaca yazayım sonra supplement lafına gireyim;

4 Yumurtalı Lorlu Omlet
    160 gr Ton Balığı
    Yarım paket makarna
    Genellikle tüm öğünlerde kırmızı ve beyaz et
    ve sabahları Shake;
    500 ml Süt
    1 Su Bardağı Yulaf
    1 ölçek protein tozu
    1 tatlı kaşığı zeytin yağı

Şu anda MyoFusion ve Creatine Monohidrat kullanıyorum. İleride blend proteinden Whey'e geçiş yapıp yanına BCAA eklemeyi düşünüyorum. Creatine sabit kullanımda olacak. Glutamine ekstra olarak ekleyebilirim.

Esas sorum Whey BCAA kombinesinden daha iyi bir kombine tavsiye edebilecek var mı? Blend Protein+Amino kombinesi gibi mesela.

Tavsiyelerinizi bekliyorum...

2. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Protein alimin yeterli ise (bu durumda bol et ve whey de aliyorsun demekki) aminoasit ekstra olarak almana gerek yok. Glutamine zaten alma. Hic bir ise yaramaz. Bcaa ise vucut gerekli protein varsa zaten bol bol aliyor. En basitinden tavugun aa profiline bakabilirsin.

Whey creatine ikilisi cogu zaman yeterlidir.

technical1967, mehmetanil ve wurtz bunu beğendi.
  3. Juddaz

Juddaz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Izmir
    Yaklaşık olarak benim de beslenmem aynı şekilde. Sabit bir beslenme programım yok fakat sağlıklı bir bireyin ve vücut geliştirmeye çalışan birisinin minimum beslenmesi gerektiği gibi beslenmeye çalışıyorum. Benim aklımda şu sıralar ON Whey + MusclePharm Creatine + MuscleTech Nitro Amino FX + Universal GH Max kombinesi yapmak var. Başlangıçta Whey+Kreatin+BCAA olarak düşünüyordum fakat bu şekilde bir kombine daha iyi olabilir gibi geldi gözüme. Piramit sistemli yoğun bulk antrenmanlarıyla beraber güzel şeyler olabilir mi? merak ediyorum doğrusu

Bir de zeytin yağı bölümüne gözüm takıldı. Zeytin yağı midenin içinde alınan ve içilen şeylerin kana daha geç karışmasını sağlamaz mı? Tabii bu birazcık kulaktan doğma bir duyum ama rakıdan önce zeytinyağı içilip kana daha geç karışmasını sağlamak diye bir muhabbet vardı sanırım :D

Son düzenleme: 26 Ocak 2013
  4. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Zeytin yağını sadece içim için koyuyorum ben. Tadını çok güzel yapıyor thums:

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:55 ----------

Glutamine'in neden işe yaramayacağını düşündünüz? Zaten Whey+Creatine vazgeçilmez ikili benim için. Yanına bir şey koymalı mıyım diye düşünüyorum sadece.

5. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Ben dusunmuyorum. Glutamine supplementasyonunun ise yaramadigi klinik deneylerde ispatlanmistir.

6. Poseidon.

Poseidon. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Bu deneylerin kaynağını verebilirmisin güvenilir bir kaynakmı? Eğer doğruysa bende kullanmayım artık boşa para...

7. Moonster

Moonster Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Bu deneyle ilgili link atabilirmisin?

8. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Extravaganza haklı ancak aldığın proteinlerin aa profiline bak eğer eksik görürsen amino asit eklşeyebilisin.

besinler.com - Ana Sayfa buradan besinlerin tüm içeriklerine bakabilirsin.

Sayfayı Paylaş