İri Omuz Başları İçin Püf Noktalar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SCHWARZXXL tarafından 1 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 348 üye.
  1. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Ya şimdi bekletmeli set yapmanın ben faydasını çok gördüm. Hacim olarak çok farklı birşey yaşamayabilirsiniz ama gücünüzü çok etkiliyor. Evet beklerken dirsekleri kilitlerseniz ağırlığın büyük bir çoğunluğu dirsek eklemlerine iletilir.

2. dubtis

dubtis Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    13
    Momentumu sıfırlama işini anlayamadım omuz günleri trapezlerim deli gibi ağrıyor sanırım bu yüzden

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    yani ağırlığı savurmadan yavaş ve kontrollü bir şekilde sadece deltoidleri kullanarak kaldırmak.

dubtis bunu beğendi.
  4. Mgg

Mgg Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    SCHWARZXXL yazı için çok çok teşekkürler. Gerçekten çok önemli bir bilgi. İlk defa omuzlarımın gerçekten çalıştığını hissettim. Fena biçimde yanma hissettim ama sabah kalktığımda pek bir ağrı kalmamıştı. Bu arada ben foruma yeni üye oldum sayılır. BB ise 2 sene önce 8 ay yaptım şimdi ise 2.5 ay önce tekrar başladım. Sence ağrımaması normal mi?

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Ağrının uzun süre devam etmemesinin sebepleri çeşitli olabilir. Ama büyük ihtimal ilk kez denediğin için yeterince yoğun bir antreman yapamadığın için olmuştur.

6. infoguner

infoguner Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    benimde nekadar yogun olursa olsun her zaman agrılarım 1 gün sonrasında şiddetleniyor.
    yani pzrtesi yaptıgım bi bölgem çarşamba günü şiddetleniyor.
    ayrıca arka omuz için yeni bir hareket arıyordum,bunun için tşkler schwarz..

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  7. eXo

eXo Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    bazılarınız sürekli gerilimi savunuyor
    bence omuz için başlangıçta gerilim sıfıra indirilmeli ve ağırlık
    birden savrulmalı yani patlayıcı kuvvet çalışılmalı
    tabi trapezlere binen yük azaltılarak

8. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    @ SCHWARZXXL

Gerçektende cok güzel noktalara değinmişsin.Cok faydalı bir başlık olmuş.Omuz gerçektende cok önemli bir bölge.Bu topiği okumayan cok sey kacırdı.thums:

DEXONİA ve SCHWARZXXL bunu beğendi.
  9. Mgg

Mgg Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe

Savurarak yaptığın zaman zaten yükün çoğu trapezlere biniyor. SCHWARZXXL hocamızın dediği zaten yükü trapezlerden alıp omuza bindirmekle alakalı. Yeni başlayanlar için bunu sölememiş zaten heryeri gelişipte omuzda aşama kaydedemeyenler için demiş. Bence çok mantıklı bir yazı tekrar teşekkürler.

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  10. Mgg

Mgg Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Çok haklısın. Bende onu düşündüm ve hakikaten çalışmadan sonra insan esaslı bi şekilde dinlendiği zaman ağrılar şiddetleniyor bu da kaslar dinlenirken gelişir mantığını destekliyor bence thums:

11. muvo

muvo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    size military pres hakkında birşey sormak istiyorum..military presi karşımdaki aynaya bakarak yaptığımda daha çok zorlanıyorum..hafif başımı kaldırıp yüke baktığımda aynı ağırlığı daha az zorlanarak ve daha ii yapıyorum..bu harekette illa 90drece karşıya mı bakmak gerekiyor yoksa gözlerimizle ağırlığı hafif kesebilirmiyiz?

12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Aynı durum bende de oluyor. Ağırlığı dengelemekle alakalı birşey. İleri baktığında mecburen ağırlığı daha önden kaldırıyorsun çünkü. Direk yukarı bakarak yapabilirsin.

Kucuk haytavır bunu beğendi.
  13. sahin_2781

sahin_2781 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar aydınlatıcı bilgilerinizden dolayı teşekkurler...iyiki varsınız saygılar...

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  14. sado

sado Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    SCHWARZXXL çok sağol. Bu spora yeni başlayan birisi olarak bir haftadır forumda okumadığım yer kalmadı sanırım yavaş yavaş forumu keşfediyorum ve gerceken benim gibi acemiler için faydalı bilgiler var.Forumda emeği geçen herkese teşekkürler.Ama bu konuya değindiği için SCHWARZXXL a iki kere teşekkürler.

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  15. fanat1

fanat1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    burakula01 dostum degişmeyen tek şey degişimdir. Şu an dogru diyerek yaptımız ve oldukca faydalı olan hareketler ilerde bazı sorunlara neden olabilir.Bu yüzden ben bu sporda abartı taraftarı degilim..

16. emrdod

emrdod Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben BB de yeniyim omuz hareketlerimde military press ve lateral çalışıyorum,her iki hareketide hafif kilo ile 3*12 çalışıyorum.Bu hareketleri en doğru ne şekilde yapmam gererkiyor.Saygılar

17. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    military den sonra lateral (press ve açış mantığı) ve sonrasında dumbell press girmek doğrumudur ?
    yoksa bünye 2 press hareketini kaldırmaz mı ?

18. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    eğer bu sporda ileri bir aşamada değilsen omuzda iki press girmene gerek yok..açış ve çekiş hareketleri ile kombine ebebilirsin..

siyahkuşak bunu beğendi.
  19. hekimoglu

hekimoglu Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yana açış yaparken oturur pozisyonda olunca dumbellar alın hizasına kadar kalkıyor en fazla daha fazla kaldırmayı denediğimde kemiklerden çatırtı sesi geliyor :)

20. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ben daha iyi motive olmak için bu zamana kadar ayakta ve ağır kilolarla lateral raise yaptım. Hem ağır kilolarla hemde yüksek tekrarla yapmaya çalıştığım için lateral raise'da suratım şekilden şekile giriyor. Ama şiddetli antremanın özellikle omuzda çok büyük faydasını gördüm. overtraining olmasından da korkuyordum; ama haftada 3 bazen de 2 defa antreman yaptığım için omuzlarım yeteri kadar dinlenebildi. Büyük verim aldım, belki de en favori bölgem omuzlarım oldu; ama ben evde antreman yaptığım için yaslanabileceğim düz bir zemin yok. O yüzden oturarak yapamadım lateral raise'i. Yalnız ayakta yaptığım zaman trapezler, bel, ayak, neredeyse tüm bölgelerimde kasılmalar hissediyordum; bu da muhtemelen omuzdan aldığım verimi düşürüyor, ağırlığın bir bölümünün diğer kas grupları tarafından karşılandığını anlıyorum. O yüzden ağırlığı çok fazla arttırmasaydım omuzlardan daha da fazla verim alacağımı sanıyorum. 1 haftadır omuz'da ağırlık değil de tekrarı arttırıyorum; 3-4 gün omzum ağrıyor; doya doya omuz ağrılarının tadını çıkarıyorum. Siz de bunu test edin:ağır girin ve tekrarı az tutun; daha sonraki hafta hafif girin tekrarı yüksek tutun. Yüksek tuttuğunuzda kas ağrısı belki de 1 hafta sürecektir...

Sayfayı Paylaş