İp atlama önemli

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mehmet0057 tarafından 16 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mehmet0057

mehmet0057 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    İyi günler.Ben çapraz ip nasıl atlanır ve diger hareketlerle ip nasıl atlanır ve bu hareketlerin kol ve gögüs kaslarına faydası var mıdır ?Selamlar...

2. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    ip atlamanın amacı diğer kardiyolar gibi yağ yakmaktır alışmak için pratik yapman yeterli zamanla atlarsın...

3. mehmet0057

mehmet0057 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Peki çapraz ip atlamanın püf noktaları nelerdir ben onu ögrenmek istiyorum.SELAMLAR...

4. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    İp atlamanın temel mantığı şudur :

Vucudun belki de en büyük kaas grubu olan bacak kaslarını çalıştırmak . Çalıştırmak derken fitness veya bodybuilding anlamında demiyorum . Anladınız işte...

kasın büyüklüğü ile yakılan kalori arasında doğru bir orantı vardır.

Yani şöyle izah edeyim . sen bugün aynı tempoda biceps yarın aynı tempoda bacak çalış. Kesinlikle Bacak çalıştığın gün daha çok kalori yakarsın ve doğal olrak yorulursun .

Zaten cardio aletlerine dikkat ederseniz . Hep bacakla alakalıdır. Koşu Bandı , Bisiklet vb...

5. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ip atlamak atiklik ve hızıda geliştirir ;) bende sağlamından bir ip alacağım ve atlamaya başlayacağım zıplama ve kısa alanlardaki uzun alanlardaki hızı vede kondisyonu etkiliyor yabana atılmaması lazım :)

Sayfayı Paylaş