İnversion table

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve salvadore_xp tarafından 29 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Hangi meslekten olursanız olun, günlük yaşam ve çalışma koşullarının vücudunuzda ve hareket sisteminizde meydana getirdiği yüklemeler farkında olmadan sizi sağlıksız ve mutsuz bir yaşam içine sürüklemektedir.

Bu durumdan en doğal olarak en fazla etkilenen tüm eklem yerleriniz ve omurganızdır. Özellikle omurganızın böyle baskılara maruz kalması, omurganızdan geçen sinir kanalını daraltarak, sinir köklerine giderek artan bir baskı yaptığı için, gün sonunda yoğun bir stres ve yorgunluk hissetmeniz de işin bir başka yanı.

Düşünün bir kere ofisinizde veya evinizde bilgisayar başında saatler süren çalışmanız sonucu, devamlı öne eğik durmak zorunda kalmanız, başta boyun omurlarınız olmak üzere tüm omurganızı nasıl büyük bir baskı ve gerginliğe maruz bırakmaktadır.

Veya mesleğiniz gereği tüm günü ayaküstü ve dik konumda geçirerek çalışıyorsanız, akşam evinize döndüğünüzde ne halde olduğunuzu tahmin etmek pek zor değil.

Bunlara ilaveten bir de hareketli ve eklem yerlerinizi baskı altında bırakan sporlarla uğraşıyorsanız bu da işin bir başka zor olan yanı.
    Omurga ve eklem yerlerinizdeki bu baskılar, başta bel ve sırt ağrıları olmak üzere, aşırı stres, kas spazmları, baş, migren ağrıları, boyun ağrıları, eklem yerleri ve mafsallardaki sertlik ve kuruluk, tıkırtılar ve sürtünmeler, kan dolaşımı bozuklukları, sindirim zorlukları, yorgunluk hissi vs. gibi insanı canından bezdiren ve mutsuz eden birçok soruna neden olmaktadır.

İşte bütün bu olumsuzluklar, yaşamınız boyu sizi ayakta tutma görevini yüklenmiş olan zavallı omurganıza ve hareket sisteminize bindirilen aşırı yüklemeden ve kaderinize razı olup, işi oluruna bırakmaktan kaynaklanmaktadır. Tabii ki bu durumda bunların sağlığınız ve formunuz üzerindeki olumsuz etkilerini günlük yaşamınızda yaşamıyor olmanız imkansız.

Bu sorunları yaşamak istemiyorsanız, o zaman , yaşamınızı kaderinize razı olup yaşayarak değil,
    bu olumsuzluklara dur deyip, yaşamınıza MİNİ MASTERCARE INVERSION TABLE' ı dahil ederek, sağlıklı ve mutlu bir yaşama merhaba diyeceksiniz.

Üstelik bunun için saatler harcamanız ve ölümüne terler dökmeniz de gerekmeyecek. Sadece Mini Mastrecare'i günlük yaşamınızın bir parçası haline getirerek, günde birkaç dakikalık terapi ve rahatlatıcı, omurga ve eklem koruyucu egzersizlerinizi yapacaksınız, hepsi bu kadar.
    Bu konu için başta İsveç'te olmak üzere dünyadaki ünlü tıp doktoru ve fizyoterapistlerin,günlük yaşam sürecinde, omurga ve eklem yerlerinde meydana gelen baskıları gidermede, yıllar süren tecrübe ve araştırmaları, 15 derece eğimde yapılan doğal terapi egzersizlerinin, bu sorunları gidermede son derece etkili olduğu sonucunu vermiştir.

Mastercare Mini Inversion Table'ın günde sadece birkaç dakikalık basitçe kullanımı ile, sırt ağrıları, stres, omurga ve eklem yerlerinde ki sorunlar tamamiyle ortadan kaldırılabilmektedir. Ayrıca bu kullanımla "pelvis" (kalça) de oluşan gerginlik ve yorgunluk da giderilmektedir.

Mastercare Mini bütün bunlarla birlikte, kas spazmları, bilhassa boyun, omuz,diz ve kalçalarda oluşan sorunlarda da bire bir etkilidir. Aynı zamanda sinir köklerindeki baskılar ve bunun en çok hissedildiği "Siyatik" sorunlarını da çözmektedir.

kaynak:http://www.spormerkezim.com/Saglik_Yazilari/KADERINIZE_RAZI_OLMAYIN_.html?Itemid=140

2. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    bizim salonda vardıda bu ne yaa ne lüzumsuz alet die hiç kullanmamıştım :D

3. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Son derece faydalı bir ürün. Yaş ilerledikçe omurlarınızdaki diskleriniz küçülmeye ve dejenere olmaya başlıyor, hatta bu yüzden boyunuz kısalıyor, bunu biliyor muydunuz??? Bu alet ile bunu minimize etmek/geciktirmek mümkün... Ayrıca çok güzel bir stretching sağlıyor ve kan dolaşımı ile ilgili de faydaları var...

Bu arada dikey vaziyette çekilen mekik, hem normal mekikten daha etkili, hem de bele en az yük bindiren mekik çeşidi... Pahalı bir alet olduğu için (özellikle Türkiye'de) eve almak biraz zor olabilir ama, salonunuzda varsa değerlendirin derim.

4. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    duruş bozukluklarınada ii gelir mi bu alet

5. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İddia o yönde, internette araştırırsanız kullananların çoğunun çok memnun kaldığını görürsünüz... Ama tabi bu bir "bilimsel gerçektir" diyemem çünkü böyle bir araştırmaya rastlamadım (belki de yapılmıştır ama ben görmedim).
    Benim bu aleti kullanma nedenim ise, aşağıdaki nedenden ötürü bana çok mantıklı gelmesi:

Yaşlanma etkilerini geciktirmek için sağlıklı yaşam ve beslenmenin yanında sporun da en etkili reçete olduğu aşikar. Omurgamızın da, sırf yer çekimi etkisi yüzünden (hayatımız boyunca minimum derecede zorlamışsak bile) deforme olduğu ve yıllar geçtikçe esnekliğini kaybettiği bilinen bir gerçek. Bunu da durdurmak/yavaşlatmak için, bu yer çekimi etkisini zaman zaman tersine çevirip rahatlatmak bana son derece mantıklı geliyor. Özellikle de benim gibi squat/deadlift hareketlerini ağır giriyorsanız, omurganıza ekstradan yük bindiriyorsunuz. Ağır squat/deadlift antrenmanı akabinde inversion aletinin omurgaya büyük rahatlık sağladığını düşünüyor ve de görüyorum.

Ayrıca stretching'in faydalarını hepimiz biliyoruz... Inversion aletinde de vücut ağırlığınızla son derece etkili stretching yapıyorsunuz.

Sayfayı Paylaş