İnternational Air Mail hakkında

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ALPOGAN tarafından 19 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara

Arkadaş haklı..Şubat 23 itibariyle bende BB.com adresinden sipariş verdim.Tek gönderi seçeneği "Global DHL Post" olan seçeneği işaretledim.Sipariş onaylandıktan sonra gelen ve DHL firmasının takip sistemi olan ve yukarıda yazılı bulunan link`in aynısını banada verdiler GM ile başlayan numarayla birlikte. Ne yazıkki verilen link çalışmıyor.Bende DHL`i aradım durumu anlattım verdikleri cevap aynen şu şekilde;"Size verilen ve GM ile başlayana takip numarasını bizim sistemimiz üzerinden göremezsiniz.Bu Uluslararası Posta Sevisi`nin takip numarası ve bildiğimiz kadarıyla gerek yurtdışı gerekse yurtiçi posta servislerinin kargo firmalarındaki gibi takip sistemi bulunmamaktadır.Amerikadaki şirketin bulunduğu yerde hizmet veren yerel posta şirketi Yerel DHL Posta servisini belli bir yere kadar kullanım hakkına sahip olmasından dolayı size bu link verilmiş.Alışveriş yaptığınız firmayla irtibata geçip verilen link çalışmıyor diyerek başka bir takip sistemi talep edebilirsin vs vs vs.." gibisinden bir açıklamada bulundular..Zaten gönderi seçeneğinde 7-14 gün olarak bildirilmiş.Verdiğim sipariş daha 6 gün oldu şimdiye kadarki gelişmeler bu şekilde..Sanırım 3-4 haftayı bulacak siparişlerimin gelmesi..Tabi bu süre içerisinde gelirse :D

"vinternatt" kardeş..banada özelden şu linkleri yollarabilirmisin rica etsem..Teşekkürler..

Son düzenleme: 1 Mart 2011
  2. akkinooo

akkinooo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bende bodybuilding.com'dan ürün sipariş ettim. DHL Global Mail kullandım. DHL Sitesindeki numara ile sorguluyorum 3. seçenekte. daha U.S. Departure gözüküyor. Acaba ürün ne kadar sürede ulaşır? Diğer DHL global mail ile alışveriş yapan arkadaşlar ürününüzü alabildiniz mi? Gümrükten geçti mi acaba?

3. küçük kemik

küçük kemik Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
  4. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    23 şubat tarihinde verdiğim sipariş bu gün itibariyle henüz gelmiş değil..var gerisini sen hesapla..

5. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    19 şubat tarihinde BB.com'dan aldığım sipariş halen gelmedi ??? Bugün PTT'ye gidip soracağım, belki gelmiştir :)

6. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    benim siparişin son durumnu şu şekildedir..

Date Time Location Activity
    3/9/201109:30AM TURKEY ARRIVAL AT DESTINATION COUNTRY

7. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    Bi ricam olacak..BB.com adresi üzerinden alışveriş yapıp, kendisine http://webtrack.dhlglobalmail.com/?trackingnumber=GM ........... diye link veriliyor ya, verdikleri sipariş ellerine ulaşan arkadaşların teslim edilmiş ürünlere ait bu takip linkini verebilirler mi acaba?

8. topsecret24

topsecret24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    iherb den 28 subatta verılen urun 12 martta teslım edıldı.

9. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
  10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bende iherb den sıparıs verenlerdenım eskıden kargoyla hızlıca 3-4 gunde gelıyordu ama sımdı secenek olarak sadece aır maıl var bende bu gune kadar 5 tane sıperıs verdım aır maılle hepsıde elıme ulastı

1.sıparısım: 59 dolardı ve 19 gunde elıme ulastı
    2.sıaprısım : 74 dolardı ve 11 gunde elıme ulastı
    3.sıaprısım : 68 dolardı ve 13 gunde eılıme ulastı
    4.sıparısım : 59 dolardı ve 17 gunde elıme ualstı
    5.sıaprısım :32 dolardı ve 8 gunde eılıme ulastı

küçük kemik bunu beğendi.
  11. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    ben ilk defa verdim... Tek bir üründü, Universal BCAA stack 1000 gr 50 $ + 18.9 shipping toplam ağırlığı 2.91 lbs.. en son siparişim ocağın 10unda gelmişti..gelmemesi için bir sebeb yok :s

12. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara

forum içerisinde başka bir sayfada belirtmiştim..verdiğim siparişi yaklaşık 10 gün kadar önce PTT gümrüğünden teslim aldım..
    Önce İlaç ve Eczaneler Genel Müdürlüğünde yazı istediler onu hallettim sonrada gümrükten ürünlerimi aldım..sipariş tarihinden itibaren bekleme süresi tam 22 gün olarak gerçekleşti..Sizin elinizde numarayı PTT gümrüğü arayıp başka bir takip numarasına çeviriyorlar kendi sistemleri üzerinde..ondan sonra paketinizin nerede olduğunu sorguluyorlar..geldiyse ertesi günü gidip alabiliryorsun..Ancak oradaki vatandaş ile ayaküstü yaptımız konuşma sırasında bana "artık tarım bakanlığı bu işten elini çekecek sağlık bakanlığıda bu tür ürünlerin şahıs olarak getirilmesine kesinlikle karşı olduğundan yasaklanacakmış ama kimbilir nezaman olacak bu iş bilemem" dedi..durum bu..

BMS bunu beğendi.
  13. küçük kemik

küçük kemik Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    "Önce İlaç ve Eczaneler Genel Müdürlüğünde yazı istediler onu hallettim"" demişsiniz..nereye ve ne şekilde başvurdunuz yazabilirmisiniz ?

tşk

KK

14. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    Diğer illerde durum nedir bilmiyorum ama Ankara`da yaşadığım olay aynen aşağıdaki gibidir..

BB.com adresinin http://webtrack.dhlglobalmail.com/?trackingnumber=GM ........... diye link veriliyor ya takip numarası uluslararası takip numarası olduğundan paketin TC`demi olduğu belli olmadığından dolayı bende Ankara PTT Gümrüğünü aradım durumu izah ettim bana 4 harf ve 8 rakamdan oluşan takip numarasını sordular öyle bi şey yok yok fakat 12 haneli "partner delivery" diye başka bir numara var dedim..PTT`dekilerde bu mnumarayı alıp kendi sistemlerine göre sordulattıktan sonra bana dedikleri gib bir takip numarası verdiler.Ve paketlerimin geldiğinide söylediler bu numarayı sorgulattıktahn sonra..
    Bende ertesi günü PTT gümrüğüne gittim..Paketlerimin oluduğunu söyledim benden kredi kartı dökümünü(parasının ödednip ödenmediğini ispat için) ve adıma kesilen fatura fotokopisininden 2`şer nüsha istediler.Bu arada paketi birlikte açıp içindeki ürünlere baktıktan sonra "İlaç ve Eczane Genel Müdürlüğünden" alınan ürünler için yazı istediler..Bir dilekçe ile müracat ediyorsun (dilekçe örneği https://www.bodyforumtr.com/vbforum/dilek-e-hk-t35750.html?t=35750&highlight=dilek%E7e )1 saat içerisinde yazını onaylayıp veriyorlar..Bütün belgeleri tamamladıktan sonra ertesi günü gidip 5 TL ödeyerek paketlerimi teslim aldım..

15. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    arkadaslar bugun aır meıl ıle gelen 6.sıperısımde elıme ulastı toplam bedelı 20 doalrdı bende bugun yenı bır sıperıs verdım

bugune kadar 6 sıperıs verdım aır maıl le hepsıde sorunsuz elıme ulastı

16. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Anlıyorum...Daha önce posta dağıtım merkezini aramıştım onların bilgisi yoktu...Benimde PTT gümrüğü aramam lazım o zaman..Alabildiğine göre şanslısın, ama ben bir daha fedex ve ups dışında sipariş vermem :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:06 ----------

Adamım şeytan tüyü mü var sende ne? sana parayı vereyim benim yerime de sipariş versene:D walla şanslı adamsın,ben bir daha DHL ile sipariş vermem:eek:

17. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    BMS..
    Zaten DHL ile sipariş gelmiyor..Uluslararası Posta Servisi aracılığıyla geliyor ancak USA daki yerel posta şirketi DHL`nin takip sistemi gibi bir sistemini kullanıyor okadar..Yoksa sipariş sırasında bende DHL EXPRESS seçeneğini işaretler 3-5 gün içerisinde de alırdım ama maalesef adres bilgilerine göre otomatik çıkıyor bu seçenek..

18. cengoo

cengoo Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklaşık 3 saattir forumda yurtdışından siparişle ilgili konuları okudum. Ben pak,nitro ve pumpdan oluşan bir Animal kombinesi yapmak istiyordum (97$+Kargo) fakat okuduğum kadarıyla iherb ve netrition.com buna imkan tanımıyor, bb.com'da ise Global DHL Post ve Global USB Express seçenekleriyle gümrüğe takılma riski çok yüksek. Atladığım birşey var mı ? Bu fiyatlarla gümrüğe takımadan herhangi bir siteden, herhangi bir kargoyla sipariş vermemiz mümkün müdür ?

19. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    airmaille teker teker sipariş ver iherbden . 15 er gün arayla versen,45 günde 3 ü elinde olur :)

20. cengoo

cengoo Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Teker teker art arda verirsem problem olmaz mı, gümrükte ticaret vs. demesinler yada iherb niye bize 3 kargo yaptırıyosun kardeşim demez mi ? Alan var mı bu şekilde..

Birde tracking yokmuş, ne zaman geleceğini nasıl öğreneceğiz ? Benim evde olduğum zamanlar çok azdır.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:39 ----------

Nitro ve Pump'ı beraber alıcam 76 Dolar, 1.90 lbs. Mart ayına özel kargo olayı var iherb'de, 27'sinde bu ikisini 29'unda Pak'ı söylesem problemsiz getirebilir miyim sizce. Öğrenciyim zar zor yetiştirdim parayı zaten hazır kargo bedavayken almak istiyorum.

Son düzenleme: 24 Mart 2011

Sayfayı Paylaş