İntermittent Fasting Hakkında Kafamda Bir İki Soru Var İçeri Buyrun

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bkzHalo tarafından 9 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. bkzHalo

bkzHalo Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba baylar bayanlar çok uzatmayacağım.Ramazanda yaklaşmışken intermittent fasting yapmak istiyorum.Ancak kafama takılan soru şu.Tamamen afaki söylüyorum:Diyelim bir insanın günlük kalori ihtiyacı 3000 ve temiz besleniyor(Bileşik karbonhidrat yiyor.Salata yiyor.Şekerden uzak besleniyor.Temiz yağ alıyor gibi)Ve bu insan iftarda kendine yetecek kadar çok aşırıya kaçmadan yemeğini yedikten 1 saat sonra antrenmanına gidiyor.Antrenmandan sonra yine yemeğini yiyor en sonda sahurda yiyor.3000 olan kal ihtiyacının 3 bininide karşılıyor.Bu insan kalori açığı oluşturmadığı için yağ yakamaz mı ? Çünkü kal açığı oluşturduğum takdirde yani 2500 e düşürdüğüm takdirde zaten çok fazla olmayan hacmim iyice düşmez mi ?
    Dipçe:Basit mantıkla düşündüğümüzde insan kal açığı oluşturarak zayıflar.Alması gereken kal miktarını tam anlamıyla karşılayan bir insan zayıflayamaz.Yağ oranını düşüren insan kilo kaybedeceğinden dolayı ki bu da kal açığı oluşturmadan olmuyorsa yağ oranını düşürmek için kal açığı oluşturmak gerekir.Ancak yine de sizlere sormak istedim.Teşekkürler

Fuathan bunu beğendi.
  2. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Hacmin zaten düşükse diyete girmeyeceksin.

3. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Kalori açığı = kilo kaybı

4. bkzHalo

bkzHalo Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam sadece göbek bölgesinde yağlanma var yağ oranım 12 civarı.Diyelim kalori açığı oluşturdum yağdan gitceğini nerden bilebilirim ki ? Ki zaten 5. ayım bitti suan.Çok hacimli olmamda beklenemez :D
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Mayıs 2016 ---
    Onu biliyorum hocam zaten nottada yazdım ancak sorum bu değil

5. dexter03

dexter03 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28

süper bir noktaya değinmişssin

günlük senin bmr (bazal metabolizman) max 1700-1800 yakar gün içinde yürüyüşün hareketin vs 350 kcal de öyle koy 2100 falan yapar bu kilonu korumana yardımcı olur ama "kilo"nu
    kas kütleni veya yağ kütleni demiyorum 5-6 litre kan bir okadar su organların dahil kilonu
    kas kütleni korumak istiyorsan bu 2100 kalori içinde amino asit havuzunu dolduracak besinlere öncelik verirsin yağ kütleni korumak istiyorsan düşük karbonhidratlı beslenip 40-60 dk yavaş tempolu (2-4 km/h süratle) kardiyo yaparsın su kütleni korumak veya su atmak istiyorsan tuzu(sodium) glikozu laktozu fruktozu kesersin su atar vücut çünkü 1 gram glikoz 3 ml su tutar vücutta yani 3000-5000 bazlı değilde aktivite ve odak noktası bazlı beslenmelisin !..

6. Brewmaster

Brewmaster Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
  7. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Göbekten yağ kaybedeceğini bilemezsin, senin durumunda çok kişi gördüm diyete giren. Sonuç olarak kollarında ve bacaklarında ciddi incelme oldu. Göbekten çok yağ veremediler.. En garantisi clean bulk şeklinde devam etmendir.

8. bkzHalo

bkzHalo Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yağ yakmak istiyorum 178 boy 72 kiloyum hocam.Ne öneriyorsun.Arkadaşın attığı linkede bakacağım şimdi
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Mayıs 2016 ---
    Hocam açıkcası dediğin mantıklı.Kimse için yapmıyorum bu sporu lakin karnımı iyi hale soktuğumda motivasyonumun artacağını düşündüğüm için yağ yakmak istiyorum

9. bkzHalo

bkzHalo Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Tam da aradığım noktalara değinmiş attığın linkteki doktor beyefendi :) Teşekkür ederim hocam
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Mayıs 2016 ---
    Bende ona karar verdim.Artık bir 80 kilo olup sonradan define olma fikri aklıma yatıyor.

Brewmaster bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş