İnsulin ve Growth,önemli konu lütfen fikirleri paylaşalım.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Steve Austin tarafından 13 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Arkadaşlar merhaba önemli ve herkesin işine yarayacak bir konu hakkında fikirlerinizi merak ediyorum.Hepimiz insulinin düşük olduğu sabah ilk uyandığımızda,idman sonrası ve gece yatarken growthun maksimum seviyede olduğunu biliyoruz.Benim sorum şu,madem idman sonrası insulin çok düşük ve growth maksimum seviyede,neden idman sonrası direk proteine veya bcaa'lara yükleniyoruz.Bunlarda direk kan şekerini yükseltip,growth hormonu düşürmez mi?30-40 dkk bekleyip bunları almamız mantıken daha doğru değil mi?Ya da içinde şeker yok,neden insulini yükseltsin ki mi diyorsunuz.Fikir alışverişi yapalım akradaşlar ama lütfen sadece yeterli bilgisi olanlar konuya dahil olsun,teşekkürler.

https://www.bodyforumtr.com/threads/15-ayın-sonunda-geldiğim-nokta.79793/
    Bu da benim gelişimim,ayda 1 fotoğraf filan atıyorum,merak edersiniz diye koydum.

2. jonahhex

jonahhex Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Savas Cebeci videolarindan birinde bu konu hakkinda konusmustu spordan sonra protein shakelere saldirmayin diye ozellikle whey kana hızlı karistigindan insulini yukseltir ama bcaa hakkinda öyle düşünmüyorum

3. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Neden?Bcaalar daha hızlı emiliyor aynı şey olmaz mı?

4. jonahhex

jonahhex Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Sonuçta alınan miktar protein shake e oranla cok düşük hani bir öğün niteliğinde olabilecegini düşünmüyorum tabi söylediklerim herhangi bir arastirmaya bilimsel veriye dayanmıyor :) Bana en mantıklısı spordan çıkıp evime gidip dusumu aldiktan sonra hepsini kullanmak gibi geliyo her seferinde böyle diyorum ama spordan hemen sonra icmekten kendimi alamıyorum nedense :D

5. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Ben son 2 aydır idmandan hemen sonra hiçbir ürün almıyorum fakat kafam karışık bu konuya tam cozum gereklı :)

6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    kas yıkımı yaşamamk için idman sonrası aç kalmayın yatarken salgıladıklarınız size yeter.

columbu bunu beğendi.
  7. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Kasın yıkılması o kadar basit bir durum değil gibi geliyor bana ve bence o anlattıkları kadar katabolik olamaz vücut.Yani tabiki bu benım dusuncem,cevap almak ıstedıgım konu bcaa ve proteınlerın ınsulını arttırıp arttırmadıkları.

8. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    kana hızlı karışan herşey yükseltir

9. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Cevabınız için teşekkürler buradan anladıgımız gıbı ıdman sonrası gh den yararlanmak ıstıyorsak 20 30 dkk kadar bır seye yuklenmemek

10. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Ürünlerin içersinde şeker yok denecek kadar az oranda var. Geçenlerde bi arkadaş protein içeceğini 15 dk içersinde içmelisin dediğinde bundan bahsediyor olabilir miydi acaba bilemiyorum.
    Ancak şuna inanmıyorum yarım saat içinde supplement kullanmazsak kaslar yıkıma geçsin. Bu kadar çabuk kasların yıkılacağına inanmıyorum. Hepimiz biliyoruz ki antrenmanda kasları zaten yırtıyoruz. Ve onarım süresi antrenmandan sonraki o 10 dk değildir. Zaten protein ve karbonhidratlı bir besini biz 1 saat içersinde yiyoruz.
    Öyle insanlar gördüm ki daha terleri kurumadan koşarak proteinlerini içiyorlar. Nefes nefese protein içiyor. Dinlenme safhasından sonra supplement alımı daha mantıklı görünüyor.
    Antrenmandan sonra duşumuzu alıp üzerimizi değiştirip dinlenme evresine geçişte proteinimizi içmemiz daha verimli olur bence. Ondan sonra da yanımızda yemeğimiz varsa yeriz yok ise eve koşup bir an önce yemeliyiz. Benim düşüncem bunlar...

11. mkaya

mkaya Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Antremanda sonra katabolik duruma düşmemek icin koşa koşa basit seker alanlar var. Ben çoğu şeyi denedim antremandan sonra basit şeker+whey denedim insulini arttirip proteini daha çabuk kana karışmasını sağladıgımı sanardim. Bu spor bilimsel açıdan elbet bakılır ama bazen pratikte neyin ne olduğu anlaşılır herkesin metabolizmasi aynı değil bende işe yarayan başkasında işe yarayacağı anlamına gelmez sonuçta. Ve bana tek getirisi fazladan yağ oldu benim vucudum bole tepki verdi. Şuan yaklaşık 3 aydır antremandan sonra bişey almiyorum yarim saat icinde evde oluyorum zaten direk.yemegimi yiyorum ve gelisim yenilenme sureci gayet güzel devam ediyor

12. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Son 2 arkadaşımla aynı görüşteyim ve idmanlardan sonra direk protein shake,bcaa,aminoasit içmenin,sadece marketing(satış stratejisi) olduğunu düşünüyorum.Vücut o supplement reklamlarında ya da dergilerde anlatıldığı kadar katabolik olamaz.Biraz bilimsel mantıkla yaklaşıldığında idmandan hemen sonra bir şeyler içmenin,yemenin çok mantıklı olmadığı aşikar.Heleki bu işi naturel götüren ben ve benim gibiler için idmandan hemen sonra basit şekere yüklenmek baya yanlış bir şey.Zaten amacımız growth'tan maksimal düzeyde yararlanmak ve bunun için idman sonrası bi 20 30 dkk beklemek daha sonra varsa proteın shake yoksa yemegımzı yemek cok daha yararlı olacagı kanaatındeyım

mkaya bunu beğendi.
  13. Kerem B

Kerem B Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    bandirma
    Ne kadar dogrudur bilmem zararlimi bilmem ama antrenman sonrasi hemen metformin kullanip 10 dk sonra whey veya sekerli bi sey icmek ise yariyabilirmi veya icip hemen metformin kuanirsak nolur bilgili bi kisi yorum yaparsa isimize yaricak seyler cikabilir.

14. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Diyabet hastası değilsen bu tarz ürünler kullanmak bence gereksiz ve zararlıdır.

15. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Hedefiniz yağ yakımı veya yağsız büyümek ise antrenmandan sonra yemek yemek için bir saat civarı beklemeniz güzel bir hamle olur, büyüme hormonunun en büyük avantajı yağ yakımına yardımcı olması.

Fakat öte yandan insülin de en anabolik hormondur.

Bu durumda amaca göre birini seçmek çok daha doğru olacaktır.

Kas hacmini arttırmaya, kilo almaya çalışıyorsanız, yağlanmayan bir bünyeniz varsa, yağlarıla başınız dertte degilse, beklemeye çok gerek yok. uyurken zaten yeterince büyüme hormonu salgılanıyor.

cmrsmr bunu beğendi.
  16. Cevikell

Cevikell Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Ben yağ yakımı dönemindeyken antrenmandan cıktıkdan sora yaklaşık 45 dk 1 saat sora yiyordum cunku yağ yakımı en cok antrenmandan soraki 1 saatte çok üst seviyede oluyor sorasında yavaş yavaş düşüyor ve antrenmandan cıkar cıkmaz 5 dk da 10 dk da whey yada yemek yenmezse kas yıkımı olacağınıda hiç sanmıyorum. İyi beslenip iyi uyuduktan sora growth hormonu gece tekrar salgılanıyor zaten. Faydalı bi konu olmuş teşekkürler

Sent from my iPhone using Tapatalk

17. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    İdman sonrası yağ yakımı olmasının tek sebebi var,growth hormonunun yukarda,insulinin tabanda olması.Growthun en güzel özelliklerinden biri de yağ yakımıdır.Growthu yüksek tuttukça yağlarınızdan yavaş yavaş arınırsınız.
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Eylül 2014 ---
    Şunu da belirteyim,yağ oranını düşürmek isteyenler,supplement sitelerinden en iyi yağ yakıcıyı aradığı kadar,growthu yüksek tutmanın yollarını ararlarsa,hem paraları ceplerinde kalır,hem yağ yakar,hemde büyürler.

ksk_advb bunu beğendi.
  18. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Kesinlikle haklısın. Salonda bana geliyorlar hasan hocam siz yağ yakıcı öneriyor musunuz kullanıyor musunuz diye soruyorlar. Benim cevabım her zaman growth hormonunu üst düzeyde tutacak eylemlerde bulunduğum için buna gerek kalmıyor hatta kardio bile yapmıyorum. Müşterilere de growth hormonunu tetikleyen besinleri tek tek söylerim.

Steve Austin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş