İNSULİN HAKKINDA YARDIM

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sergen turaman tarafından 17 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    SELAMLAR ARKSDAŞAR 176 54 KGYİM.ŞİMDİ BEN KALORİ SAYIYORUM.KALORİ AÇIĞIM VAR 600 KALORİ DİYELİM KARBONHİDRAT AÇIĞIM BEEN GİTTİM ANTREMAN SONRASI DONDURMA YEDİM.KALORİ AÇIĞI HLA VAR AMA AZALDI 100 KALDI.BEN YAĞLANIRMIYIM?İNSULİN BİR ANDA FIRLIYOR YAĞLANIRSIN DİYEN VAR KALORİ AÇIĞI OLDUĞU İÇİN YĞALANMASSAN DİYENLER VAR ?

2. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Kalori açığın olduğu sürece herhangi bir abur cubur seni yağlandırmaz.Ama mümkünse kalori açığı verme.Kaç kalori aldığın hakkında pek bir bilgim yok ama aşşağı yukarı 2200 kalori ile kilo alabilirsin.
    Bu kaloriyide doldurmak çokta zor değil.

sergen turaman bunu beğendi.
  3. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    2500 Almaya çalışıyorum.ya şimdi arkadaşlar dışarı çağırıyor.bende açık bırakıyorum onlar bişey yerse yiyim diye ondan dedim

Alfonso_ bunu beğendi.
  4. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Evet mantığın iyi kesinlikle. 2500 kalori çok zor değil doldurulması makroları hesapladıysan ona göre besleniyorsan problem olmaz.En önemlisi kalori açığı olmasın,sabit her gün 2500 al kesinlikle.Olmadı ekstra 1 porsiyon daha dondurma yersin açığı kapatırsın :)

5. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    anladım insulin peki?internette işte tatlı yersen yağ depolama makinesine dönersin diyen bi video vardı o kaloriyi aşarsa heralde öyle oluyor öyle anladım şuan.

6. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Tabi çok abartmamak lazım şekeri.Şekerin zararlarını biliyorsun zaten.Ama kalorine dikkat ediyorsan problem olmaz kesinlikle.

7. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    tamamdır. saol :)

8. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Kalori açığı olduğu sürece yağlanma olmaz mış. tip 2 diyabet hastası olma yolunda ilerle bakalım sonra ne oluyor. oyuncak mı sanıyorsunuz vücudunuzu.

insülin zıplatmaya filan gerek yok, normal karbonhidrat tüketsen onun için de insülin salgılanacak zaten. ne kadar hızlı yükselirse o kadar hızlı düşer gene verim alamazsın. saçma sapan gıdaları tüketmeyin.

işin kolayına kaçtığın sürece 54 kilo kalırsın üstüne sağlığını da bozarsın haberin olsun... millet aptal mı paket paket makarna, yulaf, bulgur yiyor...

9. zeus66

zeus66 Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Cok ama cok yanlis bir bilgi,umarim kimse dikkate almaz,hersey kalori degildir once bunu ni netlestirelim,kalite en az kalori kadar onemli

10. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    abi bişey diyeceğim.benim yaşımda 15 yaşındayım cocuklar cipsdondurma çikolata yiyorlar ancak yağlanma yok.işin garibi sağlıklarıda yerinde.birde IIFYM diyeti var internette kalorisine uygun şekilde beslenip yağlanmayan formda kalan.ne bileyim aklım karıştı.

11. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Herşeyi kalori olarak baz almıyorum zaten.Sürekli tüketmemesini söyledim zaten.Zorda kalınca tüketmesi makul.Ki daha sağlıklı alternatiflerde mevcut(kuruyemişler)

Sayfayı Paylaş