İnsanlari biliclendirmek ve ya susturmak?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve HushMoney tarafından 24 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Baslik oldu mu bilemiyorum ama ben dahil her vucudcunun denk geldigi halkin spora karsi olan bilincsizligini bilmeyen yoktur:)

''protein tozu kullanma vucuduna yazik''

''bende boyle olurum yapsam 1 ayda''

''onlardan icsem bende siserim''

''yaslaninca sarkacak bosuna yapiyosun hem bu iste para yok''

Gibi vs cok sacma sorularla karsilasiyorum susturma demeyelimde boyle kliselere nasil cevap veriyorsunuz? ben bir bodyci olarak sayginligimi korumak istesemde konu hakkinda oyle konusuyorum ki adamin spora baslayasi geliyor ama bazisi da oyle konusuyor ki bisey diyemiyorum, evet sizin cevreniz aileniz ne diyor? :)

2. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Yardim veya birseyler ogrenmek isteyene herzaman abartmadan yardim ediyorum ama artik boyle sorulara cevap vermiyorum yada boyle yaklasanlara, bazen gulumser gecerim bazende sadece dogrudur derim ukalalik yapmaya gerek olduguna inanmiyorum, yillar icinde sunu gordumki sizin savundugunuz fikrin kalitesi karsinizdakinin idrak yetegi ile esdeger...

Lg Smart World

elezar, ottomanizm, HushMoney ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bişeyi çok merak ediyorum. 3 yıl supplemen takviyesi ile spor yapan bir vatandaş ile, 3 yıl tavukla yumurta sütle beslenip spor yapan iki kişi düşünelim. 3 yılın sonunda , supplement ile spor yapan kişi 15 kilo, tavukla yumurta ile beslenen vatandaşın ise 10 kilo kas yaptığını düşünelim. 3 yılın sonunda ikisi de sporu bırakıyor. tabi ki vücutta bazı olumsuz değişiklikler başlayacaktır... yağlanma,zayıflama, kio alma, kasların sönmesi ya da gitmesi vs. hangisinde bu olumsuzluk daha hızlı ve belirgin olur?
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Kasım 2014 ---
    bişeyi çok merak ediyorum. 3 yıl supplemen takviyesi ile spor yapan bir vatandaş ile, 3 yıl tavukla yumurta sütle beslenip spor yapan iki kişi düşünelim. 3 yılın sonunda , supplement ile spor yapan kişi 15 kilo, tavukla yumurta ile beslenen vatandaşın ise 10 kilo kas yaptığını düşünelim. 3 yılın sonunda ikisi de sporu bırakıyor. tabi ki vücutta bazı olumsuz değişiklikler başlayacaktır... yağlanma,zayıflama, kio alma, kasların sönmesi ya da gitmesi vs. hangisinde bu olumsuzluk daha hızlı ve belirgin olur?

HushMoney bunu beğendi.
  4. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Bu spordan anlamayanlarla spor hakkında konusmuyorum.herkese tavsiye edeim zaten adama 50 tane kanıt sunsan gene de protein tozu yapay kas yapıyomuşyaa diyecek.

HushMoney bunu beğendi.
  5. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bu durum biraktiktan sonraki yasam tarziylada ilgili yaver bey, ama ornekten yola cikip ayni sekilde hayatlarinida idame ettirdiklerini varsayarsak burada belirleyici faktor anatomik yapi ve fizyoloji olacaktir.

Lg Smart World

HushMoney bunu beğendi.
  6. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Bilemeyeceğim.. :)

7. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    o halde, kasın yapısı, kalitesi, kaynağına göre değişmez denilebilir mi? evet sonuçta et ettir ama, takviyelerin vücutta suni bir şişkinlik yaratıp yaratmadığını merak ediyorum

HushMoney bunu beğendi.
  8. sempatikboys

sempatikboys Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Herkez her boku yapar ama bu sprloru yapamazlar soratlarsa evde got buyutmekten iyidir dersin bi amacin var bana da hep nasil kas yaptin protein tozumu kullandin ignemi vurdun bu turklerde boyle sey var galiba icince heme sisiyosun zannediyolar gerci bn hic agzima bile surmedim ama toz kullanip birakip kati gibi memelrri sarkan kisileri taniyorum

HushMoney bunu beğendi.
  9. ottomanizm

ottomanizm Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Biz türkler öyleyiz valla da sana bunu eleştirme hakkını kim verdi ?
    Galiba türk değilsin ki umarım değilsindir bu sokak ağzını ve bu tarzancayı yakıştıramam çünkü.
    Toz içtiği için memesi sarkmaz güzel kardeşim. Meme sarkma olayı kür yapıldıktan sonra düzgün bir pct tedavi uygulanmaz ise hormon dengeleri değişir. Östrojen vücutta böyle değişikliklere sebeb olur. Sporu bırakınca haliyle kürüde bırakmıştır. Testislerin işlevi zaten sizlere ömürdür. O kadar genç var foruma giriyor yanlış bilgiler veriyorsun.
    Umarım yetkililer bu terbiyesiz yoruma gerekeni yapar

HushMoney ve Leopara bunu beğendi.
  10. sempatikboys

sempatikboys Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Tarzan opsun seni konuyu acan arkadasimizda soyluyo cevremden protein tozu kullanma yaslaninca vucudun sarkar bnde turkum git istedigine soyle senin gibi bilgisiz olduklari icin ona buna zararli derler biz burda kas yapip biraktikdan sonra sarkar ama arbild gibi tekrar simdi basladigi halde adam yine formunu korumus bile yaslanmatla alakasi bileyok biz bunu soyluyoruz sen sanki kadinin memesine botoks yaptirmayi soyluyosun yok hormon yok testosteron tavanda hala kur uygulanir diyosun iyi sporlar
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Kasım 2014 ---
    Tarzan opsun seni konuyu acan arkadasimizda soyluyo cevremden protein tozu kullanma yaslaninca vucudun sarkar bnde turkum git istedigine soyle senin gibi bilgisiz olduklari icin ona buna zararli derler biz burda kas yapip biraktikdan sonra sarkar ama arbild gibi tekrar simdi basladigi halde adam yine formunu korumus bile yaslanmatla alakasi bileyok biz bunu soyluyoruz sen sanki kadinin memesine botoks yaptirmayi soyluyosun yok hormon yok testosteron tavanda hala kur uygulanir diyosun iyi sporlar

11. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    2 gundur forumdasin yazdiklarini takip ediyorum ama protein tozu kullanma demekten baska bisey gormedim. He bide cici bebe yiyin

HushMoney, ottomanizm ve egemennn bunu beğendi.
  12. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    haklısın der geçerim vg sporu hakkında bilgi paylaşmam açıkcası çünkü bu sporda bilinçlenmek isteyenler zaten bu sporu ömür boyu yapmak isteyenlerdir onlara bilgimin yettiği kadarını paylaşmaktan çekinmem birde bana hep denk gelir vücudu on numara bilgisi sıfır belli yani onlarada he der geçerim ama sıfır bilgisiyle sen bırak forumda yazılanları benim dedikleri mi dinle birde ısrar eden tipler var ki beni biraz sinirlendirir açıkcası ama onunda çaresi salonda yada dışarıda street workout yaparken artık kimseyle konuşmamam bana bir şey diyende olursa duymamazlıktan gelirim onlarda gidiyor zaten dikkate almayınca

13. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Istesem bende yaparim diyenlere tek cevabim,istedigin zaman goruselim

Balboa7 bunu beğendi.
  14. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    spor yapanlar sarkacak diyenleri aynaya sevk edin bi baksınlar belliki kıyafetsiz uzun zamandır bakmamışlar, en azından spor yapan kişi sarkana kadar heykel gibi vücut sahibi ya sen ? zaten yağ tulumusun.

swepturex ve Balboa7 bunu beğendi.
  15. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kasin kalitesi ve nasil elde edildigi sonucu mutlak etkilyecektir, yani dogal yollarla elde edilen kutle kas yogunlugu ve ozellikle kastan gelen kuvvet dogsl calismada daha yerlesik ve uzun sureli kalici olacaktir

Lg Smart World

16. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kasin kalitesi ve nasil elde edildigi sonucu mutlak etkilyecektir, yani dogal yollarla elde edilen kutle kas yogunlugu ve ozellikle kastan gelen kuvvet dogsl calismada daha yerlesik ve uzun sureli kalici olacaktir

Lg Smart World

Yaver27 bunu beğendi.
  17. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Benim konumda yazı kirliliği yapma, bodyforumda ve protein bırakılırsa meme sarkması yapıyor diyorsun arkadaşım iyice öğren ondan sonra konuş.

18. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    sana geçende yazdım bilmediğin şeyler hakkında atıp tutma iki gram bişeyler öğren , konuşma tarzına zaten girmiyorum bile umarım modlar görüyordur.

konuya gelecek olursak eğer protein tozu zararlı diyen kişi sigara veya içki kullanıyorsa ona söyleyeceğim tek şey "senin kullandığın şeylerden daha sağlıklı olduğuna %100 eminim" oluyor ve genelde susarlar :)

HushMoney bunu beğendi.
  19. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Adam.ban yedi boşuna laf anlatmaya calısmayın :)

HushMoney bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş