İnsanların yanıda durmadan body'den bahsediyorum Durduramıyorum!

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Grendel tarafından 2 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. Grendel

Grendel Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Açıkcası çok garip bi sorunum var.İnsanlar ne zaman beslenme konusunda küçük bi yanlış yapsa(tabi bunlar sporla ilgilenmeyen insanlar) onlara bi şeyler anlatmaya başlıyorum ve ardı arkası gelmiyor.Durmadan spordan ve sağlıktan söz ediyorum.Hatta okulda bana yazan kızlar var yurtta akşam kafede falan sohbette hatta baş başa sohbette bile konu body'e dönüyor ve bunun yüzünden benden soğuyan arkadaşlarım bile oldu hissediyorum.Zaten takıntılı biriyim bi işi yaptımmı tam yaparım, durmadan herkesi spora gitmeye teşvik etmeye çalışıyorum vs. Yemek programımda hiç istisna yapmıyorum ayda yılda arkadaşlar bi yere çağırsa az uyku zamanım azalır diye gitmiyorum.Gün içinde durmadan dergi internet vs. araştırma yapıyorum.Kafayı yememe cidden az kaldı.

2. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Aramıza hoşgeldin...

undisputed01, mma-, muc10 ve diğer 20 kişi bunu beğendi.
  3. Grendel

Grendel Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hobuşbulduk :D Ama bu bayağı uzun bi süredir devam ediyor :D

4. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Merhabalar, takıntılı olduğunu belirtmişsin ve aşırı derecede takmış durumdasın bu obsesyon hastalığının başlangıcı olabilir :)

Obsesyon (takıntı): Kişinin kontrolü dışında tekrarlayan düşünce ve uyaranlardır. Hastalar bunun çok anlamsız olduğunu, kendilerini çok rahatsız ettiğini ancak bu düşüncelerden kurtulamadıklarını belirtirler.

Baltalı ilahlık bir yana çoğumuzda buna benzer durumlar oluyor ama bu durum kafayı yeme seviyesine gelmemeli.

Çevrendekileri bilinçlendirmeyi bir görev edinmişsin ve onların bilgisizlikleri senin canını sıkıyor bende de öyleydi, herkese anlaması için tonla laf anlatman gerekir ama o yinede yanlış bildiğine inanır. Tek çözüm yolu fazla umursamamak geçenlerde arkadaşım gelmiş bana bırak vücut geliştirmeyi her gün 100şınav çek vücutcuları geçersin ehuehehe dedi ve bu dediğine cidden inanmış, şimdi ona baştan anlatmaya çalışsan uzun iş takıntımda var zaten umursamadım hadi ya ehuheheh diye bir tepki verdim.

Fazla önemseme yani çevrenin bilgisizliğini. Arkadaşlarınla buluş çünkü arkadaşsızlık kötü dür. Hadi hiç yapamıyorsan spor salonundan arkadaş edin.

Grendel bunu beğendi.
  5. Grendel

Grendel Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    :D evet dostum anlattığın arkadaş tipine tam olarak odamda sahibim room mate olarak ve oda buna körü körüne inanıyor. :D Şu an yaz okulu bitti son zamanlarda biraz düzelmiştim ama umarım okul başlayınca yine olmaz.En çok gıcık olduğum şeyde beslenmeme karışmaları abi deliriyorum özellikle supplement konusunda ve bide kendilerini bizden sağlıklı sanma konusunda ama sonuçta sizinde böyle problemlere sahip olduğunuzu bilmek güzel :D

6. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu bendede var ancak bunun nedenini ben neyden kaynaklandıgını biliyorum konuşacak başka konu yok çünkü 3 body ci toplanıp ne konuşabilirki

1-Supplement
    2-Antrenman
    3-Beslenme

Bunlar dışında adam akıllı konuşacak konu yok...

Normal spor yapmayan birileriyle bunu konuşunca sanki kendi ölmeyecekmiş gibi bize sen toz içion şişecen yok ölecen senden çok yaşayacaz gibi şeyler çıkıyor bre cahil azrail kankan mı seninde kimin ne zaman öleceğini biliyorsun adamları spora yönlendirmeye çalışıyorsun adam illa diyor ben yağ bağlayacagım

aslında bizim yaptıgımız iyi birşey normal spor yapmayanların yanında konuşmamız birazda olsa belki içlerine sporu aşılıyoruzdur :)

Grendel bunu beğendi.
  7. Grendel

Grendel Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet toz işi cidden felaket :D :D

8. brhmcr

brhmcr Guest

Dikkat etmek gerekiyor, bir donem benimde bu tur sikintim vardi. Arkadaslarim sayesinde toparladim kendimi, su an gazimi forum aliyor diyebilirim. Milletin yemegi vs ne takmamay basladim, kendime odakliyim.Ta ki biri birsey sormaya gorsun :( Hayatin durdugu yer, sunu yesek mi diyor ben insulin mekanizmasi anlatiyorum. Su an bulamadim bir anket vardi. O ankette fitness obseseive cikmistim.

Ama arada kendime sunu hatirlatiyorum hayat fitness ibaret degil, bir yanim keske olsaydi dese bile :)

9. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    en güzeli hayvan gibi spor yapıp sanki genetikmiş tanrılarırn vergisymiş edasıyla dolaşmak. spormu ne sporu? :):):)

eludem, mma-, simitci88 ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  10. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    boşver bende ayyynen söylediğin gibiyim.emin ol böylesi daha iyi az öz arkadaşın olsun yeter.bizi diğer insanlardan ayıran bu.eğer takmamak daha kötü.beslenmeyi uykuyu salsak daha mı iyi ? adamlarla bir yere gidiyorsun herkes bira vokda ben soda söylüyorum gayette memnunum ve gururluyum :)

Grendel bunu beğendi.
  11. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Zamanla geçer. yeni alınan araba gibi düşün.. bir süre sonra yine biniyorsun ama gözün sürekli onda değil..

ben bu tür konularda ''bodyforumtr' var. oraya gir bak. anlamadığın yer olursa sana yardım ederim' deyip kapatıyorum konuyu :)

jkdo, ahmet_41 ve Grendel bunu beğendi.
  12. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    benı de gören herkes tozmu kullanıyosun dior(yanı proteın tozu)
    hemen işi toza bağlıyorlar kullamasam gelısemezmısım :)uyuz oluyorum adamlara laf anlatmaya baslasam anlaması için 2 saat laf anlatıcam adam hayatında salona 2-3 kere gelmıs hemen yoruma baslıyo ben 3 senedır gelıorum biraz gelısmek hakkım dimi:)
    amıno cretaın bcaa glutamın no urunler gh ve sterodı bilmıyorlar sadece tozu biliyorlar halbukı pro vgciler milyarları vg ye döküyor hersey 150 tl proteın tozuyla bitmıyo ama anlayan yok

mma- bunu beğendi.
  13. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    kafayı yemişsin arkadaşım :D

Bak ben sana bişey diyimmi bence hiç bahsetme kimseye.. Bazı konularda gizemli olmak iyidir ;)

pedro ve Grendel bunu beğendi.
  14. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Banada bazi arkadaslarim ufak sorular sorarlar bunu yesek bi problem olurmu gibisinden.Ben bi kaptiriyorum kendimi glisemik endeksini aciklarken buluyorum.Ama son zamnalarda bu tur sorulara ye ye ne kasiyon gibisinden cevaplar veriyorum artik bana sorulan tum sorulara basit cevap veriyorum mutluyum...

pedro bunu beğendi.
  15. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Arkadaşlar biraz kapalı kutun olun.Burada paylaştıklarımız aramızda kalsın ona buna anlatmayın.Bilgiyi ne kadar az kişi bilirse o kadar değerlidir.Biz bftr ailesi olarak birbirmize yetiyoruz bırakın sizi takmayanlar her gün 2 saat biceps çalışarak hacim kazanmaya çalışsınlar.Biraz bencil mi oldum ne :D:D:D

mma-, Akay, rockybalboa7 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  16. Grendel

Grendel Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Abi bide salonda ki o yavşak herifler gelip bana tavsiye vermiyomu uyuz oluyorum 1.ulan bi bana bak si sana bak 2.adam beni düşünse ona da eyvallah öğretsin 20 kilo olsun doğruysa eyvallah saol derim.Adamlar ayak parmağının ucunu göremiyo göbekten yağlı kolu 39-40 cm diye gelmiş bana fikir veriyo ulan yağım %9 kolu 37 kime tavsiye veriyon.Ne bulursan ye diyo daha iyi kafa_ çok agresifleştim galiba:D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:20 ----------

Abi adam gelmiş plank omuz hareketi diyo duh yatıp yapıyorum bu eşşek gibi omuz yapıyo diyo eskiden bunu biz 1 saat hiç kalmadan yapardık diyen var abi :D Şaka değil tam bi saat diyo bide :D

pedro bunu beğendi.
  17. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Kendine bu konulardan bahsetmesini seven bir eküri bul yoksa herkes kaldırmıyor yaahu yeter ne spor muş kardeşim diyesi geliyor içlerinden farkediyorum :)

18. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Uykumdan olurum beslenmemi bozarım gibi düşünceler arkadaşlarından soğutur seni sen prosfyonel değilsin sonuçta sosyal hayatında önemli

Grendel bunu beğendi.
  19. FasT

FasT Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bazen anlatmak için fazla zorlama kimsenin antrenörü değilsin bunun yerine vur kaç yöntemi kullan çok eğlenceli oluyor.

Kilosuyla barışık olmayı felsefe haline getirmiş arkadaşım var benim..

Mesela o arkadaşa kısaca beslenme ve sporun psikolojiye olan etkisini anlatmaya çalıştım. Galiba sadece 2 kelime anladı, psikoloji ve beslenme. Başladı anlatmaya:

"Ben isteyeyim, sadece su içerek haftada 5 kilo alırım, ama isteyeyim günde 5 kere yemek yiyerek haftada 5 kilo veririm. Belki saçma gelebilir ama gerçekten öyle, içimde bitiyor."

ve sustum.

20. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yoo hıcte bencıl olmadınız . Bızı dınlerken alay eder gıbı cok bılmıslere bunları anlatmayı bırak hıc muhattab olmamalıyız .

Sayfayı Paylaş