İnsanity Workout işe yaramadı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve lorens tarafından 1 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. lorens

lorens Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Ankara
    Okumadığım makale kalmadı. Cevap bende saplantı haline geldi.
    Boyum 150 kilom 48
    Şekillenmek ve yağ oranımı düşürmek için spor yapmaya karar verdim. Yağ oranımı %25 olarak ölçtürdüm. Fazlalıkları verdikten sonra da kas çalışacaktım. Biraz daha sağlıklı bir görüntü için İnsanity çalışmaya başladım.
    3 hafta + 2 gün boyunca eksiksiz ve elimden geldiği kadar iyi derecede yapmaya çalıştım. Öyle çok abur cubur, börek, cips yiyen bir insan değilim. Kola hiç içmem, tatlı nadiren ayda bir iki kere bitter karelerden. Ekmek sadece pazar kahvaltılarında tereyağı için tüketiyorum. Onun dışında ekmek yemiyorum. Yediklerimin kalori hesabına bakmadım hiç ama dengeli besleniyorum.
    Bu 23 günlük süre içerisinde hiç kilo veremedim. Bir gram dahi. Tartı ölçümünü geçtim. Ölçümlerimde de hiç bir cm eksilme yok.
    Herkes bu zor yoğun çalışma ile inanılmaz performans alırken ben neden cevap alamadım?? Yani bari sırt ve karın kısmımda azıcık sıkılaşma hissetsem onunla bile mutlu olacağım.
    Hormonlarım, kan sayımım normal.
    Çalışmayı bıraktım. Neyi yanlış yaptığımı bulana kadar kendimi bu yorucu program ile daha fazla hırpalayıp zaman kaybetmek istemiyorum.

2. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Dengeli, sağlıklı besleniyor olsanız dahi bir beslenme programı edinmeniz iyi olacaktır. Bu işlerde %80 beslenme %20 spor önemli, beslenme yoksa sporun da bir önemi kalmıyor. Makro hesabı yapın. Ayrıca yağ yakmaya yardımcı gıdalar tüketmeye özen gösterin.

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.788
    Ödül Puanları:
    123
    Yediklerinizin kalori hesabına bakıp 300-500 kalori daha düşük yiyin. Sorun çözüldü. Bizim fitness dünyamızdaki en büyük sorun şu aslında:
    Buna inanıyorum, çok sayıda makale okuduğunuza eminim ama inat ve ısrarla birçok Türkçe makale en temel gerçeği atlayıp ayrıntılarda boğulduğu için insanlar en temel kilo verme yöntemini atlıyorlar. Kilo vermenin tek bir yolu vardır, ihtiyacın altında kalori almak. Sorun da şundan kaynaklanıyor sanırım, kilo vermek isteyen kişiye "daha az ye" demek hiçbir siteye tık kazandırmaz, hiçbir tv programına rating kazandırmaz, hiçbir kitabı sattırmaz. O yüzden abuk subuk yöntemlerle insanlar gerekisz ve çoğu zaman da yanlış bilgi bombardımanına tutuluyorlar. Oysa kilo vermenin mantığı çok basit, ihtiyacın altında kalori alırsınız, böylece vücut kalori açığını kapatmak için depolanmış kalorilere yönelir, yani yağ ve kaslara...Antrenman yapıp yeterli protein alırsınız, böylece de kas kütlesi korunur ve kilonun sadece yağdan gitmesi sağlanır. Bunu yaparken de aşırı düşük kaloriyle beslenmezsiniz ki hem yaşam kaliteniz düşmesin hem de sağlık sorunları yaşanmasın... Kilo vermenin %80'i budur, kalanlar da ufak tefek ayrıntılar. Bu ufak tefek ayrıntılar da bu işten para kazanmayan, sadece biraz daha iyi görüneyim ve sağlıklı olayım diye düşünen insanlar için çoğu zaman gereksiz ayrıntılardır.

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  4. lorens

lorens Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Ankara
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.
    Kas, spor vb. vücudun çalışma prensibini bilmiyorum. Vücudun çalışma prensibi tam olarak nasıl ? Yani metabolizması normal seyrinde işleyen bir insan ne kilo alıyor ne kilo veriyor. Sistem düzgün dengesinde çalışırlen ek olarak fazla kalori harcayacak aktivite eklendiğinde otomatik kilo vermesi gerekmiyor mu ?
    Yani günlük hayatta 100 alıp 100 harcamaya alışık bir bünyede fazladan 50 kalorilik bir çıktı daha oluşunca yağ kütlesinde azalma olması gerekmiyor mu ? Bu durumda benim kilo vermem gerekiyordu. Yıllardır aynı kilomdayım çünkü. Ya da benim düşündüğüm çok basit bir mantık mı ? Bunun gerçekteki işleyişi nasıl ?
    Bir de nabız atımının belirli aralıkta kalmasından bahsedenler var kardio çalışmalarında. Ben bu insanity ile bu aralığı zorlayıp aştığım için işe yaramamış olabilir mi? Eğer bu önerme doğruysa ''dig deeper'' ''push it up'' diye slogan oluşturmasının mantığı ne ?
    Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar veya tecrübe oluşturmuş arkadaşlar bu konuda beni aydınlatabilir mi? Ya da bilgilenmem için okuyabileceğim bir kaynak ?

5. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    1.880
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    düşündüğünüz gibi değil , kalori sayımı yapmazsak ve yoğun aktivitede bulunursak vücut yine kiloyu sabit tutma adına sizi daha fazla yemeye zorlar , iştahınız açılır kısacası. siz şu an yediklerinizi hesaplayıp ona göre kalori azaltın. 7 bin kalori 1 kilo eder. yani ihtiyacınız 3000 kalori diyelim günlük 2000 kalori alırsanız haftalık 1 kilo vermiş olursunuz. hızlı şekilde kilo vermek pek önerilmediğinden 500 kalori kesmeniz daha mantıklı olur. tabi kilo vermeye devam etmek için de kademeli olarak kaloriyi azaltmak lazım. ayrıca 48 kilo çok az değil mi neden kilo vermeye çalışıyorsunuz ? :)

6. cesajans

cesajans Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    grafik tasarım reklamcı
    Yer:
    antalya
    Protein ağırlıklı beslenin, yağ sızma zeytin yağı hariç oda çiğ olarak günde 2-3 çorba kaşığı! tüm yağları hayatınızdan çıkartın! tatlı şeker, meyveler, özellikle karpuz kavun şeftali gibi, kesinlikle yok! çay kahve şekersiz, baklava börek zaten çöp, bunları yapın işin %50-80 lik kısmını halledin, buraya kadar tamam.
    Şimdi gelelim Insanity'e,,, Bu bahsettiğiniz program en ağır idman HIIT cardio workoutlarından daha ağır, burada anlaşalım bir kere.
    Devam edelim, öncelikle sormak isterim Insanity nin hangi programını uyguladınız?
    Eğer klasik Insanity deluxe olan yani birinci ay 35-45dk 2. ay 45-95dk olansa ve siz gerçekten hakkını vererek uyguladıysanız kilo vermemeniz imkansız! diyelim ki vermediniz? program 23 gün değil 63 gün sürüyor sonuna kadar yapın.
    Bunları neden yazıyorum? çünkü ben şahsen Insanity Deluxe Max30 T25Focus un tüm workoutlarını en az 2 şer kere yaptım. Şu an da ağırlık sonrası antrenmanlarımda Hıtt olarak halen T25 yapmaktayım.
    Eğer beslenmenizi 200-300 kalori açık verecek şekilde ve dediğim gibi ayarlarsanız, Insanity ile 1 haftada en kötü 5 ant sonrası için 2000 cal yakmış olursunuz, dedim ya en kötü!
    Bu hesaplada haftada toplam ortalama en kötü 4000 cal açık vermiş olursunuz ayda 16000cal kısaca 16000/7700= 2kg kayıp demektir...
    Yazdıklarımı dikkate alınız.

7. lorens

lorens Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Ankara
    Boyuma göre 48 pek de düşük sayılmaz. Şu kadar kilo olayım gibi bi rakam saplantım yok. Sadece biraz toparlanmam lazım. Kaç kiloda mümkün olursa hedef o.

max 30 t25 değil. Klasik insanity workout olanını uyguladım. Evet ilk ay 35-45 dakika süreli olanlar. Programdan verim alamayacağımı düşündüğüm için bırakmıştım. Şu an 4. gün oluyor bırakalı. Ortak kanı beslenmemle ilgili sorun olduğunda ise beslenmeme biraz daha çeki düzen verip kaldığım yerden 4 gün gecikmeli devam etmek olur. Bir ay daha sonra gelişmeler için güncelleme yaparım o zaman.

8. Arif Öksüz

Arif Öksüz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum yorumları fazla okumadım ama boy 150 ise yasını kucuk tahmin ediyorum eger oyleysede insanity workout suanlık pek uygun degil yakında ergenlige girersin boyun uzar kutlen artar o zaman daha saglıklı olur

Sayfayı Paylaş