İnsanın Kemik Ağırlığı Değişir Mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 7.alfonso tarafından 22 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. 7.alfonso

7.alfonso Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhaba,

Gittiğim spor salonunda yağ ölçümü yapılan alet (şu bildiğimiz çıplak ayakla çıktığımız alet) kemik ağırlığımı 2.3 kg gösterdi. Aynı alet iki ay önce kemik ağırlığımı 2.7 kg gösteriyordu. 2 ay içinde 2,5 kg kadar zayıfladım bu arada.

Bu zayıflamaya bağlı olarak insanın kemik ağırlığında da bir azalma olur mu diye merak ettim açıkçası. Yoksa bu aletler işe yaramaz mı gerçekten?
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Nisan 2015 ---
    Bu arada sitede bir problem var. Konunun açılıp açılmadığı ile ilgili bir bildirim gelmiyor. Benim gibi bir sürü kişi de çift açmış konuyu. Yönetimin bilgisine.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    O aletler hatalı ölçüyor ama kemik ağırlığı değişebilir, evet. Ağırlık çalışırken vücut kas yaparak adaptasyona uğradığı gibi kemik dokusunu yoğunlaştırarak da adaptasyon geçirir. Tabi bu 2 ayda 400 gr gibi bir değişim olmaz. O aletler işe yaramaz gerçekten.

zeo64 bunu beğendi.
  3. 7.alfonso

7.alfonso Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    pardon yanlış söylemişim. 2.7'den 2.6'ya düşmüş.

4. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Bos aletler onlar, tam olcum yapmazlar, tam olcum icin daha profesyonel aletler var. Cogu spor salonunun goze alamayacagi rakamlara.. Kemik agirligi cok minimum seviyede degisebilir.

7.alfonso bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş