İnsüline ve Gh

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ORJİNALKarizma_ tarafından 29 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ORJİNALKarizma_

ORJİNALKarizma_ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba spordaşlarim,

Bu konudan bahsedildimi bilmiyorum, arattirdim ama konu başliğini bulamadim, eğer tartişildiysa konu başliğini atarsaniz çok iyi olur.

Antremandan önce ve yatmadan önce alinan karbonhidratlar ve basit karbonhidratlar insülini tetikliyor ve araştirdiğim kadariyla insülin ile gh ayni anda işlemiyormuş yani insülin gh yi bastiriyormuş buda verimi azaltiyormuş, bazi yerlerde ise antremandan hemen sonra basit kh alinmasindan bahsediliyor, kime inanacagiz

SAygilar

Blonde bunu beğendi.
  2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Antremandan sonra basit şeker alınması olayı efsanedir. Şimdi anlatsamda inanmazsın yada anlamazsın benim anlamam çok uzun zzaman aldı bu olayı :) şöyle bilimsel açıklaması

Videodada dediği gibi 2000 kalorilik bir depo var vücudda zaten. Hiçbir vücut geliştirmeci fitnesscı bir idmanda 2000 kalori harcayamaz böyle bişey imkansız gibi bişi zaten.İnsülin düşük olunca gh salgılanır . İdman sonrası hemen meyve suyu içiyim kaslarım boşaldı kaslarımı yakacağım whey içiyim ( whey de insülünü çok hızlı yükseltir 15 dk gibi bir zamanda ) olayına eğer dirty bulkta değilsen yapmamanı öneririm

ORJİNALKarizma_ ve ABEKAYNANA bunu beğendi.
  3. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    Cevap yukarda verilmiş zaten, glikojen deposu öyle 1 saatlik body antrenmanında biticek birşey değil.
    Ben ne adamlar gördüm bu forumda, adam dirty bulking dönemin de antrenman sonrası üzüm suyu içip glikojen depolarımı dolduruyorum diyen.
    Bulking dönemde antrenman sonrası basit şeker alınabilir, hatta bu hardgainerler için avantajdır, ama sebep olarak glikojen depolarını doldurmak için değil,
    insuline tavan yaptırıp mideyi koca bir öğüne hazırlamak için.

Blonde ve ORJİNALKarizma_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş