İnnocence057 - Safa Akyürek~~Antreman Günlüğü~~

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve innocence057 tarafından 31 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. innocence057

innocence057 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    biyomedikal öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar.. Yaklaşık 1 yıldır spor salonuna gidiyorum. Fakat pek düzenli gidemedim salona ara ara aksamalar oldu toplam 4 ay gitmemiş olabilirim. Malum öğrencilik sınavlar falan zor oluyor. Şuan haftada 4 gün spora gidiyorum. Şuana kadar aralarla sadece 2 kutu Hardline Pro Gainer ve 1 kutu Hardline BCAA kullandım bunun dışında malesef hiç supplement kullanamadım sebepleri maddi sorun ve ailemin supplemente karşı olmasıdır. Hedefim hala kollarımı büyütmek parçalamaya hazır olduğumu düşünmüyorum. Hiç antremansız sağ kolum 33cm, sol kolum ise 32cm göğüs ölçüm 90cm, omuz ölçüm 45cm dir. Şuanda kullandığım programımdan bahsetmek istiyorum.

Boy:1.74
    Kilo:59
    Yağ Oranı: Pek bilmiyorum hiç ölçtürmedim fakat boyuma kiloma göre düşük olsa görek göbek haricinde vücudumda yağ yok

Şu an Kullandığım Program
    1.Gün

Göğüs
    Bench Press 12-10-8-6
    Dumbell Fly 12-10-8-6
    Cable Crossover 12-10-10
    Pullover 10-10-10

2.Gün

Ön Kol
    Standing Barbell Curl 10-10-8-6-6
    Ez Bar Preacher Curl 6-8-10
    Concentration Curl 12-12-10
    Hammer Curl 10-10-8

Arka Kol
    Triceps PushDown 12-10-8-6
    Lying Triceps Extension 12-10-8-6
    Dumbbell One-Arm Triceps Extension 12-10-8-6

3.Gün

Sırt
    Barfix 6-6-6-6
    Bent Over Barbell Row 12-10-8
    Dumbell Rowing 12-10-8-6
    Rowing Machine 12-10-8-6
    Narrow Grip Pulldown 12-10-8-6
    Pulldown Behind Neck 12-10-8-6
    Shrug 12-10-8-6

4.Gün

Omuz
    Dumbell Press 12-10-8-6
    Lateral Raises 12-10-8-6
    One Arm Dumbbell Press 12-10-8-6
    Dumbbell Front Raises 12-10-8-6

Bacak
    Leg Press 12-10-8-6
    Squat 12-10-8-6
    Leg Extension 12-10-8-6
    Lying Leg Curl 12-10-8-6

Bugüne kadar bacak hiç çalışmadım çünkü bu spora 15 yaşında başladım ve herkes bana boyumun kısa kalacağını söyleyerek gözümü korkuttu. Bunu salona başladıktan
    sonra yıllardır spor yapan adamlarda bunu söyleyince hepten vazgeçtim. Keşke bu saçmalığa inanmasaydım. Çünkü aslında en önemli bölgelerden biri bacakmış. Bunu okuyan
    arkadaşların lütfen eğer spora yeni başladıysan kim ne derse desin körü körüne bağlanmayın araştırın çünkü bu sporda çok yanlış bilgi veren insanlar var. Ayriyetten
    bugüne kadar hiç karın antremanı veya karın kası göstermeye çalışmadım. İstiyorum fakat beceremiyorum malesef zayıf olmama rağmen aslında göbeğim bazen çok
    çirkin yağlı gözüküyor Low-Carb diyeti düşünüyorum ama emin değilim sanırım. Mart ayına kadar bulk dönemine girip Marttan sonra yaza kadarda Low-Carb ile birlikte
    yağlardan kurtulup karın kası çıkartmak istiyorum bunun hakkında yardımcı olursanız da sevinirim..

Yemek düzenime gelecek olursa buzamana kadar yememe hiç dikkat etmedim. Zaten zayıf olduğum için herkes ne bulursan ye dedi tabi o sözlere inanmadım.
    kola gibi asitli içecekler içmiyorum ve fast-food dan tamamen uzak duruyorum. Bugüne kadar yemek programım olmaması kesinlikle bu spordaki en büyük
    hatamdır. İnşallah bugünden sonra dikkat etmeye başlıyacağım..

Şu anda vücudum çok güzel olduğunu söyleyen beni çok mutlu eden arkadaşlarımda oldu bunun yanında 1 yıla rağmen bu kadarının çok az olduğunu söyleyende oldu benim
    için önemli olan benim aynaya baktığımda ne düşündüğümdür ben vücudumdan memnunum ve doğru yolda olduğuma inanıyorum sadece 3 ay kullanılmış bir supplement
    tecrübesiyle bu kadarlık bir gelişimin doğru olduğunu düşünüyorum...

Spor'a başlamadan önceye ait sadece 1 fotoğrafım var onunla beraber yakın zamanda fotoğraf çekip gelişimimi göstermeye çalışıcam teşekkürler..

2 Temmuz 2013 de spora başladım ve bu antreman günlüğünü 31.8.2014 de yazmış bulunmaktayım teşekkürler..

Mehmet Ağan spor hocama ve antreman arkadaşım kardeşim Mustafa Bayır'a saygılar...

2. innocence057

innocence057 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    biyomedikal öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    1 Eylül Pazartesi - Saat 16:00
    Göğüs Günü :)
    Güzel bir antremandı uzun aradan sonra sağlam bir antreman yaptım.. Antremanımı yapabilidiğim en yüksek ağırlıklarla yaptım. Antremanımın verimli geçtiğini düşünüyorum. Çünkü salondan çıkarken acı çekiyordum :) Dün akşam vakit bulamadığım için yazamadım bugün yazdım bugün Kol-Arka Kol antremanım var hadi bakalım :)

Bu arada beslenme düzenime başlıyorum bugün antremandan sonra ayrıntılı bir şekilde buraya yazıcam iyi günler güzel sporlar :)

3. innocence057

innocence057 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    biyomedikal öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    2 Eylül Salı - Saat 16:00
    Ön Kol - Arka Kol GünüAntrenmanım çok yorucuydu çok zorlandım gerçekten sağlam oldu bugün hocamın bizi başlattığı beslenme programına başladım ona uyuyorum onu da paylaşacağım.. Akşam eve gittiğimde yorgundum çok halsizdim. Fakat ertesi gün olunca inanılmaz bir ağrı var sanırım biraz hamlamışım kollarım ve göğüsüm bitmiş durumda şuan bana dokunan olsa çok kötü şeyler olabilir o derece :) Bugün Çarşamba off günüm yarın sırt var hayırlısı bakalım :)

4. innocence057

innocence057 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    biyomedikal öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Beslenme Düzenim
    İyi günler arkadaşlar beslenme düzenimi oluşturdum ondan bahsedeceğim. Öncelikle şunu söylemem gerekli ben Bulk dönemine giriyorum ve ona göre bir beslenme hazırladım. Fakat Lean Bulking uygulayacağım en az yağı alarak kilo almak, büyümek istiyorum çünkü..

Şunu uygulayacağım günde kilo başına 2g protein ve kilo başına 4-6gr karbonhidrat alacağım. Eğer ki 1 hafta sonra az da olsa kilo almazsam karbonhidratı arttıracağım.

Protein olarak Göğüs eti kullanmak istiyorum alıştım çünkü..
    500gr Bulgur Pilavı : 187.5gr karbonhidrat, 25gr protein
    500gr Tavuk Göğüsü : 117.8gr protein
    2 tane Büyük muz : 65gr Karbonhidrat
    2 bardak süt : 16.4 karbonhidrat, 13.6gr protein
    Salatalık her öğünde yiyorum toplam : 10.9gr karbonhidrat

Yukarıdaki yazdığım tüm besinler karb. veya protein oranı eş olan farklı yiyeceklerle değişebilir (pirinç ile bulgur,tavuk göğüsü ile farklı bir et türü,muz ile elma gibi)
    Bunların yanında balık yağı (Omega3) ve farklı vitaminlere başlıyacağım onlarıda buraya görsel olarak atabilirim teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş