İnmemiş testis problemi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve totti1010 tarafından 19 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. totti1010

totti1010 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle herkese merhaba;

Benim büyük bir problemim var. Ya da büyük değil benim gözümde büyüttüğüm bir problem. Konuyu doğru sayfaya açtığımdan da şüpheliyim bu arada. Yeni başlıyorum VG'ye. Doğuştan testislerimden biri inmedi. 8 yaşında ameliyat oldum ve inmeyen testisimi aldılar. Diğer testisim ortalama bir testise göre oldukça büyük. Olmayan testisin açığını kapatıyor sanırım. Ama kafamda şöyle bir soru olusuyor. 21 yasında, 1.70 boyunda 54 kilo biriyim. Kendi bildim bileli zayıf bir vücudum var. Ektomorf yapıda ince kemik yapsına sahibim. Ve bu durumdan artık kurtulmak istiyorum. Nasıl antrenman yapmam gerektiğini ve nasıl beslenmem gerektiğini forumda okudugum yazılar ve yaptıgım arastırmalar sonucu öğrendim. ama motivasyonumu tam olarak sağlayabilmem için kafamdaki bazı sorunları da aşmam gerekiyor. Sorunum tek testisli olmak değil, açıkçası bu umrumda da değil sorunum tam olarak şu;

Tek testisli olmanın Vücut geliştirme için büyük bir soruna yol açacığı mı? Bunu merak ediyorum. Cinsel istek konusunda sıkıntı yaşamıyorum. Koltuk altı ve diğer bölgelerimde normal bireyler gibi kıllanmalar var. Ama göğüslerimde olsun, yüzümde çıkmayan sakallar olsun bunlar kafamı kurcalıyor. Kurcalamasının sebebi, vücut geliştirmede genetik olarak büyük sıkıntılar yaşatacağını düşünmem. Normal bir bireyden farklı olarak tek testisli olmam ve bu belirtiler ideal vücut yapıma -testesteron ve büyüme hormonu salgılamama- ulaşmama engel olur mu bunu merak ediyorum? Tecrübeli ve bilgili arkadaşlar yardımcı olursa ve kafamdaki bu büyük sorunu aşmama yardım ederlerse sevinirim.

2. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Bu çok zor bir soru bence bu soruları daha bilime yakın insanlara sorman gerekli ama sana motivasyon kaynağı olması açısından iki bacağı olmadan aşırı gelişmiş insanlar var onlar oluyorsa sende olursun :)

3. totti1010

totti1010 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yaptırmış olduğum testlerde testesteron ve büyüme hormonlarında herhangi bir sorun olmadığı söylendi ama bilemiyorum.

4. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    O zaman problem yoktur :)

5. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    doktora sor böyle sorulara burdan cevap bulamazsın

6. totti1010

totti1010 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Doktora ne soracağım? :) VG'ye başlıyorum. "Boşa mı kürek çekeceğim" diyeyim?

7. BiGKaBuS

BiGKaBuS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Ankara
    Yaptırmış olduğunuz testlerde testesteron ve büyüme hormonlarınızda herhangi bir sorun olmadığını belirtmişsiniz. Buda demek oluyor ki hormonal bir sıkıntı yaşamazsınız.
    Burda bizim söylüyeceklerimizin bilimsel testler ve sonuçlar karşısında hiç bir üstünlüğü yoktur.
    Özel hastanelerde 100 tl civarı bir ücrete bu testler yapılmaktadır. Test yaptırıcağınız sağlık kuruluşunda üroloji uzmanlarıyla görüşerek aklınızda ki soru işaretlerini silmenizi öneririm.

8. ahtapot

ahtapot Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Tek testis olması durumunda veya bir testisin işlevini kaybetmesi durumunda diğer testis buyuyerek 2 testisin görevini tek basina yapar dert etmemize gerek yok zaten hormon testleri de yaptirmissiniz

Sayfayı Paylaş