İncline Bench press dumbell soru?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve 3nes tarafından 29 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. 3nes

3nes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar
    Programımın gogus olarak ilk hareketi incline benc press dumbell
    ben bu hareketi yapınca gogusumum sag tarafı cok iyi yanarken sol tarafı yanmıyor en azından hiç yanmiyor degilde orana vurucak olursak 70 digeri 30 dur
    ayrıca sol tarafımda kanat kısmında bir kemigime agirlik vuruyor onuda cozemedim yani kemik bildigin oynuyor o hareketi yapınca bole ve yani ani kaldirsam sakatlanabilirim :S birde omzuma cok vuruyor ya bu yasadiklarim normal mi yoksa benmi anormal calişiyorum?
    Kaldirdigim kilolar 10 12.5 15 sırasıyla
    yas 21
    kilo 75
    boy 187
    calisma seklinide 30 derece sandalyeye yatiorm kollar dik olacak sekilde goguse indirip kaldiriorm internettende baktim ama bir yerde bir yanliş olabilir mi diye konu acmak istedim acikcasi etrafımda bilen insanda yok :S

2. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    İncline bench presste omzuna yük binmesi normal bir durum.Ben şahsen ilk hareketin incline press olmasını önermiyorum illa yapıcağım diyorsan iyi bir ısınma evresi geçirmelisin.
    Dumble pressler genel olarak hareketin nizami yapılması icin güçlü önkol isterler.Sebebi ise set esnasında dumble iyi sahip olman gereğidir.
    Sen muhtemelen ağrıyan tarafında hareketin nizami yapılmasını sağlayacak derecede güçlü önkola sahip olmadığından harekrti nizami yapamıyorsun buda ağrıya neden oluyor ve kas yeterince çalışmıyor.
    Bi sonraki amtremanında incline ı arkaya çek ve biraz ağırlık düşür bakalım sorunun hallolacak mı
    Başarılar!

3. 3nes

3nes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Harekete inc. ile baslama sebebim ust gogusum zayif oldugu icin butun gucu oncelikle ona verip onun gelisimini hizlandirmak istiyorum tek derdim o surekli bench presslede harelete baslamak istemiorm ama mantikli olan oyleyse yapacak pek bi sansimda yok yani

4. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    makine bench press ile basla 2 set isin sonra, icnline barbell press yap. Anladigim kadari ile zayifsin, bu yuzden daha fazla girliga girebilecegin ve bunlari kontrol edebilecegin barbell incline bench press yapmani oneririm.Hatta smith machine kullan. Oncelikle kaba olarak gogusun ve bu hareketi destekleyen kaslarin gelissin, ondan sonra dumbell a gecersin. Benim tavsiyem bu yonde.

Sayfayı Paylaş