İnce ve damarlı (kol)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve abseto tarafından 31 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Merhabalar, arkadaşlar ben küçüklüğümden beri zayıf birisiyim (ektomorf oluyor sanırım) son 1 yıldır düzensiz şekilde barfiks ve şınav çekiyorum. (amacım daha çok barfıks şınav sayısı arttırmak) ama bu sırada ister istemez kaslar gelişiyor. Yemek düzenime dikkat etmediğimden midir bilmem ama kollarım zorlanınca aşırı şekilde damarlar belli olmaya başlıyor. Zaten normalde 3-5 ana damar belliyken baya fazla damar çıkıyo ve bileğimde ince olduğundan resmen bileğin üstüne şişlik gibi gözüküyo damarlar... Yani ne yapabilirm bunun için bileğim ve kolum zayıf olduğundan mıdır düzgün beslenip kilo mu almam gerekir ?
    Boy. 1.70 (en son 7 yıl önce fln ölçtüm heralde de işte arkadaşlarla kıyaslayıp söylüyorum :D )
    kilo.. 60
    Yaş. 16

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Biri taksa çok güzel olurdu :D :D

3. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Zayıflıkla alakası yok zayıf olupda kolun iyi olur iyi çalışrsan kolun şişer kg almasan bile

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum onunla alakası olduğunu sanmıyorum kolum zaten iyi durumda ama bilek bu. bileğin ne alakası var :D ayrıca fitness salonuna felan gitmiyorum evde barfiks şınav çalışıyorum . Ve formumda iyi baya . sadece bileklerim çok ince o sıkıntı .

5. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    inceyse kilo alcan kardeşim b sorumu şimdi git hacim kas 60 kilo ne kız mısın

6. Twain

Twain Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum 1.70 boyun var senin 67 68 e yolun var, yaşın erken git, boy falan da kısaltmaz hiç merak etme.Benim de 23 cm di geçen yıl şuan 30 cm yaptım bileği Bilek hareketlerini araştır internetten onları yap, istersen mesaj olarak bir kaç hareket gösterebilirim işine yarayabilir, sana tavsiyem kesinlikle başla.

7. Jaddet00

Jaddet00 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Boyun kısalması vb hepsi gitmeme bahanesidir . 1 şınav çekeyim dedim yarısında kaldım , kendime baktığımda ne kadar boş yaşadığımı farkettim
    Şu okul sistemi , hayat sisteminden kendimi 1saatlik olsun uzaklaştırmanın en güzel yolu ;)

8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Boyuma bakmadın herhalde ? Şuan aşırı normal bir vücuda sahibim. Kimse zayıfsın denedi şu ana kadar. Sadece bilekler işte...
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Kasım 2015 ---
    Bakarım tabi. Ama vücudumdan memnunum. Fazlası şişme gibi. Şuan tam fit :D bilek özellikle çalışırım ama sağol.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Kasım 2015 ---
    50 şınav çekebiliyorum 20-30 da barfiks. Keyfi yapıyorum tabi :D

9. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    1 70 60 kilo zayıf değilim diyo zayıf değilsin kardeşim cılızsın

10. Jaddet00

Jaddet00 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    2 kiloyla ilk zaman zorlanırsın ama alıştığında zorlanmazsın artık o seviyedesin yani 1 yıldır aynı seviyedesin .
    60 55 kilo arkadaşlarım var sınıfta , yağ oranı az olduğundan karın kası görünür azda olsa göğüsü vardır
    Çok amacın yoksa o senin için yeterlidir . Salonda ağırlıklarla tanıştığında o zevki tadı anlatılamaz o başka ;)

11. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Alakası yok. Ben şahsen çok memnunum benden kilolu birisi ya şişkodur ( evet arkadaşlarımla, gördüklerimle kıyaslıyorum) ya da kalıplı cidden çalışan birisidir ancak zevk meselesi ben öyle çok şişirmek istemem kasları :D ayrıca ağırlık kaldırmayı sevmem. Ama bir barfiks çekerken çok daha fazla haz alırım. Yanı salona gitmek de çok istemem.
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Kasım 2015 ---
    Ayrıca benim boyumda benden kilolu olanların %90 ı göbekli. Yağ deposu kişiler..

12. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    O senin dediğin şişme olayı istersen yüzlerce şınav veya barfiks dips yap şişme olmaz kaslardan hafiften gelişir ama hacim alman lazım bunuda beslenme yapar. Ben nerdeyse 4 yıldır bu işin içindeyim barfiks şınav mekik dips, 20 kg dumbell 20 kg bar bir tane bunlarla 55 kilodan 64 kiloya kadar çıktım. Hiç beslenmeye dikkat etmedim bir ara 74 olmuştum hemen aynaya baktım skinny fat olmuşum hemen hafif kardiyo ile erittim. Benim vucut öyle aman aman değil şimdi salona yazıldım dünya varmış dedim bir kaç haftada kaslarda hareketlenme oldu kısaca en iyi iş çalışmadır ama en önemlisi beslenme.

13. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum tabi sende haklısında Anlatamadım herhalde :) ben zaten düzensiz biriyim bana zor öylesi de . hem de öyle tüm vücut olarak çok da çalışmak istemiyorum (dumbella kaldırmak çok bi haz vermiyor. Workout fln barfiks ve ileri seviye kendi vücudumuzla yapılan hareketlere ilgi duyuyorum) amacım yanı kas değil kuvvet üzerine çalışmak. Ancak vücudumda pek anormallik yokken bilekler sanki fazla inceymiş gibi geliyor. Yanı artık arkadaşın dediği gibi bilek üzerine çalışacam biraz. Yoksa görüntüsü çok güzel değil.

14. Rasimss

Rasimss Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Eskiler ;))))

15. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Vay be :joy::joy:

16. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Konuyu horlattın

17. ohnofor

ohnofor Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    ahah son durum nedir var mı resim? 170 60kg yim zayıf değilim demişsin şuan 75 varsındır

18. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    71 kg ım :) zayıf sayılırım :D

19. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    kolun kaç cm kardeşim merak ettim bir de bilek için basket oyna yd bilek harekeleri yap vs stres topunu sık dur

20. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Hocam 2 sene önceydi o yazılar :D 2 yıldır bilek güreşiyle uğraşıyorum hiçbir sıkıntım yok şuan :) ve 38cm

Sayfayı Paylaş