İnce bilek görüntüyü mahvediyor sanki

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve barman44 tarafından 31 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. barman44

barman44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Spora başlayalı 2,5 ay oldu. Bu 2,5 ayı %100 verimle geçiremedim, aslında elimden geldiği kadar beslendim. Bu sürede 3, 3,5 civarı kilo alabildim. Kilom 61. Yaş 20, boy 175. Bilek 15 cm.

Öncelikle başlangıç ölçülerim
    Omuz 99 Önkol 23, Biceps 25, Göğüs 80

Şu an
    Omuz 107, Önkol 26, Biceps 30(Soğuk), Göğüs 87

Spor genel anlamda özgüvenimi epey yükseltti. Tabii başlangıç aşamadında da olsam, en azından giydiğim kıyafetten kollar sarkmıyor. Fakat bu bilek sanki tüm havayı bozuyor giib geliyor. Bakıyorum adama bicepslerimiz aynı adamla ki onunki yağ gibi. Rahat 20 cm kol var. Mesela babamın da öyle. Babamın kol da 29-30 cm. Bilekleri 22 cm. Hani daha erkeksi, daha adam gibi duruyor. Benimkisi ise ne kadar önkolu geliştirsem de kız kolu, 10 yaşındaki çocuk kolu formundan çıkamadı.

Dışarıdan gerçekten bu kadar kötü mü görünüyor? Şimdi atıyorum 40 cm biceps ile bu bilek çok komik durur gibi geliyor. Düşüncelerinizi merak ediyorum.

2. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    daha alman gereken çok kilo var.genetik olarak bileğin o kadar inceyse bileklik takabilirsin şık bir bileklik güzel gösterebilir onun dışında yapacak birşey yok.amerikan güreşi sporcularıda genelde aşırı hacimli oldukları için bilekleri sırıtmasın diye bileklik takarlar mesela tabi koruma amacıda vardır

3. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    İnce kemikli ectomorfoz bir yapıya sahip olmanın sana katacağı dezavantajlar güç ve çok yavaş gelişmektir. İnce kemik yapısı ile seninle aynı ölçüye sahip birisinden çok daha hatlı ve büyük gözükürsün vücudun gereksiz yağlanıp sulanmadığı sürece hep fit durursun omuzların dar olabilir fakat belinin inceliğide aynı oranda olduğu için önemsiz. İri kemikli birisinin 80 kiloda kavuştuğu görüntüye sen 70 kiloda ulaşabilirsin.. Frank Zane bu yapıda olanlar arasında efsanedir resimlerini incelemeni öneririm

4. barman44

barman44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevaplar için çok teşekkürler. Bileklik, saat gibi şeyleri pek sevmiyorum, o yüzden takmak istemiyorum. Zaten spora başlamamdaki en büyük amaçlarımdan biri şu zayıf, hacimsiz görünüşümden kurtulup daha erkeksi bir vücuda sahip olmak. Gözüm çok yukarılarıda değil, öyle 40 cm bicepsin bana yakışacağını düşünmüyorum pek. Önkolumda kalınlaşma oldu, peki sizce daha da gelişmiş bir önkol ile bu incecik bilekler göz ardı edilir mi? Ayrıca önkol için çok tavsiye edilen, bildiğiniz hareket var mı?

5. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Bende aynen 2.5-3 aydır evde kendi çapımda takılıyorum. Benimde bilekler 17 cm. bende çok ince diye beğenmezdim ama daha inceleride var. Bende önkolu geliştir dümdüz gelmektense kalından inceye gelmesi daha iyidir.

Sayfayı Paylaş