İnce bel için demir korse

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Cansins tarafından 22 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Cansins

Cansins Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar sorum şu hepinizin bildiği gibi instagramda çoğumuzun gördüğü gibi bazı fitness modellerinin ütopik bir biçimde belleri ince. Bende vucüd tipi için ince bel ve kalın(büyük kalça)lardan yanayım ama diyetime ne kadar dikkatte etsem istediğim bel ölçüsüne ulaşamıyorum bunu fitness antrenörüme söyledimde o kızların demir korse taktıklarını söyledi bende görüyordum kim kardashianın vs bu tarz vücud tipi olan kadınların demir korse kullandığını sizce bu ne kadar doğru? Egzersiz yapmadan sadece demir korseyle belimide inceltebilir miyim? Çünkü karın ve bel antremanlarından nefret ediyorum o gün o antremanım olduğunda istemeyerek gidiyorum salona ve incelmeyeceğini bildiğim için sıfır motivasyonla çalışıyorum bu da hem diyetimi bozuyor hemde zaten olmuyor deyip düzensiz beslenmeme sebep oluyor. Lütfen demir korseler hakkında bilginiz varsa söyler misiniz?:oops:

2. PoorYoung

PoorYoung Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Doğal olarakta o şekilde bele sahip olunabilir vücut tipine göre

3. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Demir korse olayını veya şuanda böyle bir şey var mı bilmiyorum ancak bahsettiğinize benzer bir uygulama eski çağlarda Avrupa ülkelerinde yaygındı. Kadınlar aşırı derecede dar bel korseleri kullanıyorlarmış, ne kadar ince bel okadar iyidir diye... Hatta bu korselerden ötürü ciddi hastalıklar geçirdikleri de yine aynı kaynaklarda belirtilir.

Yalnız şöyle bir şey de var, o instagram ve benzeri platformlarda gördüğünüz bir çok kadının kalçaları ve göğüsleri de doğal değildir, silikon, dolgu, synthol gibi uygulamalar yapıyorlar. hatta içlerinde steroid vb ilaçları kullananlar da var. Genelde aşırı zayıf ve fit olup daha sonra silikon gibi uygulamalara başvuruyorlar.

Başkalarını örnek almak veya kıyaslama yerine olabileceğiniz en iyi forma ulaşmaya çalışmanız daha mantıklı olacaktır... Çok değişik bir dönemde yaşıyoruz, erkekler siks pekciklerle, kadınlar avuç kadar bellerle dolaşmak istiyorlar :)

nevrotik, Pink Zeppelin ve derin_aker bunu beğendi.
  4. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    instragramdakilerin çoğunun beli photoshop. takıntı yapmayın. genetiğiniz ne kadar izin veriyosa onu yakalamaya çalışın

nevrotik bunu beğendi.
  5. Cansins

Cansins Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    13
    Evet öyle gerçekten ama insan istediğini elde edemeyince böyle saçma yollara başvurmak istiyor :) teşekkürler:)

6. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Sizin gördüğünüz kadınların büyük bir kısmı estetikli.Bellerinin ince görünmesinin sebebi kalçalarının büyüklüğüdür.Altın oran dediğimiz şey ne yaparsak yapalım biraz genetik.Eskiden kadınlar kaburgalarını kırdırırlardı hatta şimdi kırdıran var bazı ünlüler arasında.Bel ölçünüzü kalça çevrenize böldüğünüzde 0.7 ve civarında bir oran çıkması gayet orantılı olduğunuzu gösterir.Fazla takılmayın.Sporunuzu yapın ve gözünüzü sahte sosyal medya hesaplarına kapatın.Yoksa hepimiz mutsuz ve takıntılı oluruz :)

Son düzenleme: 2 Aralık 2015
    AnTiCoRe bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş