İnce Çizgi - De/motivasyon

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Proudhon tarafından 22 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Proudhon

Proudhon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,

2 aydır spor yapıyorum, bundan önce de 6 ay spor yapmıştım, sporla alakam her zaman kesintili oldu, 1 sene git, 2 sene gitmeme şeklinde.

1.86 boy - 91 kiloyum, en az bi 85'e inmek istiyorum. Diyet olayına işim çok izin vermese de olabildiğince dikkat etmeye çalışıyorum,

Benim merak ettiğim bir şey var, söylemeden önce kendi özeleştirim yeterince beslenmeye dikkat etmemek olabilir ama antrenmanlarım şu şekilde,

Hafta 5 gün

2 gün
    Yarım saat yüksek tempo yürüyüş
    Yarım saat karın egzersizleri
    Göğüs-Sırt-Biceps

2 gün
    Yarım saat yüksek tempo yürüyüş
    Yarım saat karın egzersizleri
    Omuz-triceps-bacak

1 Gün
    1 saat kardiyo
    Karın egzersizleri

Bundan öncesindeki 1 ayda klasik yeni başlayan (Her kas grubuna bir hareket + kardiyo) yapıyordum sadece bir kilo verdim, bu programa geçeli 1 hafta oldu, tartılmaya korkuyorum, kilo vermedim sanırım yine ama göbekte azalma var diyebilirim ama bunun yağ yakımından olduğuna şüpheliyim. Bunun dışında öncesinde de spor yaptığım ve belli bir altyapı olduğu için ağırlık antrenmanları etkisini çok çabuk gösteriyor diyebilirim. Bunun dışında, sabahları sadece 1 adet halk ekmeklerde satılan altınçörek'in arasına yumurta ve dilim peynir koyarak yapıyorum. Öğlenleri pek seçim şansım yok ama dikkat ediyorum artık. Akşamları da aynı şekilde, bazen sadece 2 yumurta yiyorum. Bunun dışında 1 de antrenman sonraları 1 ölçek whey protein alıyorum.(proteine 2 haftadır başladım).

velhasıl kelam sormak istediğim soru Bu programla kas yaparken yağ da yakar mıyım, bir de 350ml suyla 1 ölçek protein tozu boy ve kiloya göre yeterli midir önerilenirinizi rica ederim

2. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    spora yeni başlayan insanlar hem yağ yakıp hemde kas yapabilirler (makul seviyelerde)
    ancak daha önce spor geçmişin olduğu için bundan fazla faydalanamayacaksın
    senin programın daha çok kardiyo ya yönelik gibi görünüyor haftada 2 defadan fazla kardiyo yapmana zaten gerek yok
    bunun sana fazladan verebileceği hiç bir avantaj yok
    ayrıca kardiyo yaptıktan sonra ağırlık çalışması yapılmaz,kardiyo ayrı bir günde yapılır
    sonuç olarak bu programla kayda değer bir kas kütlesi kazanamazsın

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  3. Proudhon

Proudhon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Protein tozu kullanımı ile ilgili önerileriniz nedir peki

Sayfayı Paylaş