İnşaat işçilerindeki gizemli kaslar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Trabzonum61 tarafından 30 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Trabzonum61

Trabzonum61 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Evet arkadaşlar bugün gözüme takıldı inşaattaki bir adam 45-50 yaşlarında kolu çok rahat 43-44 cm önce sormaya utandım sonra deli cesareti gittim yanına abi böyle böyle ben spor yapıyorum senin bi geçmiş varmı yoksa bu meslekmi dedim olmaz olurmu 30 yıllık geçmişim var benim dedi 30 yıl çimento tuğla aklıma şu soru geldi bu şartlardaki işcilerin protein alma şansıda çok az gün boyu yediklerini az çok biliyoruz böyle nasıl oluyorlar yada asıl olan şumu onların saatlerce kaslarını çalıştırıp yaptığını biz sağlam idman beslenme ve dinlenme ilemi gerçekleştirmeye çalışıyoruz

2. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Bence inşaat işçisi kardeşlerimizin beslenme sırrı menemen dir :) Çok fazla tüketirler menemeni.Kola menemen ekmeği yeyip taze enerjiyle tuğlaya çimentoya girişirler.Doğal yollardan kas yapıyorlar hem de para kazanıyorlar ne güzel :)

3. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    30 yil degil 5 yil bb yap sonuclara bak

4. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Onlar sürekli kollarını kullandıkları için, kolların gelişmekten başka çaresi yok. Bugün 10kg yük taşıdıysa yarın 15kg taşıyabilmek için kol kendini geliştiriyor, adapte oluyor işe.
    Vücut geliştirme ile aynı, bizde düzenli kilo artışı yaparak aynı şeyi kaslara yapıyoruz.

5. Trabzonum61

Trabzonum61 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    hocam ama biz beslenme supplement biyerlermizi yırtıyoruz :D

6. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Onlarda güzel yerler, belki proteinden düşük beslenirler ama vücut kalori fazlalığında beslendiği zaman kas inşaası yapabilir.

Belki hayvansal protein yeterince alamıyor olabilirler ama, bakliyat tüketiyorlar, ekmek arası tavuk-köfte tüketiyorlar, üstte arkadaşın dedği gibi menemen tüketiyorlar bunlardan gelen proteinler bile yetebilir (ihtiyacından fazla kaloriyle beslendiğinde)

Belki hayvansal protein ağırlıklı beslenen biri kadar hızlı kas inşaası yapamayabilirler ama işin sonunda mutlaka bu kasların gelişmesi gerekiyor, çünkü sürekli zorlanıyorlar. Vücudun buna ayak uydurması ve o kasları güçlendirmesi, geliştirmesi lazım. Vücut diyemez ki sana "sen supplement kullanmıyorsun, hayvansal protein de yeterince almıyorsun, beslenmen de iyi degil, uyku düzenin kötü, yok sana kas mas"

Vejeteryanlar var aynı şekilde vücut geliştirme yapan hatta youtubeda birine denk gelmiştim günde 40g protein alıyormuş ve hepsi bitkisel (pirinç proteini vs) adamın bacak kasları muzaamdı (bisikletci).

Yani olur, oluyor bir şekilde.

torifonta, PeNa, exsisman ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Doğaldır çalışan demir pas tutmaz kas aktif hergün çalışıyor 3x10 yok orada sürekli çalıştığından vucudun geliştirmwkten başka çaresi yok vucut geliştirme kardeşim sende fitness yap parçalı kaslarla gezersin illa büyüyecem diye bir yerlerini yırtma toZ kullanmadan gayet sağlıklı kaslar elde edersin

8. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Bu tip örneklerde asıl dikkatimi çeken kısım over-training dediğimiz mevzu. bize bir kas grubunu bilmem kaç saat çalıştırma kas yakarsın denir, her allahın günü sabahtan akşama kullandıkları kaslar gayet hacimli durur orada...
    bu tip örneği kendim de gözlemledim, lise dönemi dağlık bir yerde yaşıyordum. tek yaptığımız boş zamanlarda dağda bisiklete binmek ve futbol oynamak idi. üstelik saatlerce oynardık öyle kısa deil ayaklarıma kramplar girerdi. bacaklarım şu ankinden bile daha iri dev gibi olmuşlardı yolda oha bacaklara bak diyenler bile olmuştu. bu overtraining mevzusu ile ilgili ciddi şüphe duyuyorum bu sebeplerden

9. Trabzonum61

Trabzonum61 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    overtraining ile ilgili pazarcı arakdaşım var 19 yaşında daha 12-13 yaşından berri yapıyor nerdeyse 4 saat uyur kalan vakit sürekli çalışır dev gibi kolları var güç desen fena zaten nasıl oluoyr bu olay işte

10. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    ben inşaat işlerinde çok çalıştım zamanlada çalışıyorum. o biraz çocukluk zamanındaki gelişimle ilgili. çocukken kilolu gürbüz biriysen kemik gelişimi ona nazaran daha hacimli olur. vücut belli bi ağırlıgı taşımak zorunda oldugu için kemiklerde büyük oluyor yoksa nasıl kaldırsın kemikler fazlalık kiloyu, sistem çökerdi yoksa. çocukken iyi gelişmenin sağlıksız bi şartıdır bi bakıma kilolu olmak, dedigim gibi saglıksızdır ama geniş ölçülere doğal olarak sahip olunabilir. bi arkdasım var kilolu body ile alakası olmamasına ragmen omuz genişligi 120cm den fazla, o ölçüye çıkmak için ne kadar çalışıldıgını herkes bilir. çalışsın çalışmasın o ölçüler kalır hiç bi yere gidemez, ama çalışarak o ölçüye çıkan çalışmayı bıraktıgında malesef tıslıyor. herkeste öyle degil tabi bizim bi usta vardı bildigin çöp adamdı 25lik misina gibi ve daha nicesi ne kadarda yük taşısa gelişemez ki taşıyor. gelişimin tamamlandıgı süreçteki toramanlık iyidir. şimdiki toramanlık kötü ama işlenmiş gıda destekli, eskiler nerden bulsun işlenmiş gıdayı pastayı çöregi, yerlerdi yumurtayı pilavı yogurdu soganı fasulyeyi tandırda pişmiş köy ekmegini taze sagma sütle beslenirlerdi peynirle, şimdi öylemi.. ben bu teknolojinin taaaaaa

11. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    biz 1 gün çalış 1 gün dinlen yaparken, o işçiler 7/24 dinlenmeden çalışıyor. patron dinlendirir mi hiç o kası :)

12. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Bir kaç yıl önce isim geregi sık sık sebze - meyve haline giderdim, sabahın çok erken saatlerinde gittiğimden aşırı kallavi bir kahvaltı etmeyi de ihmal etmezdim, estetik yoksunu - kibarligin k sinin dahi ugramadigi, biraz da peynir olsun dediğinizde plastik tabağa yarım kalıp peyniri diye koyup servis eden adamların olduğu bir mekan hayal edin :) ve daha guzeli sabahin 7 sinde, agzina kadar dolu mekanda, peynir - zeytin gibi besinlerle kahvalti eden yalniz ben oluyordum, manzarayi soyle hayal edin, yarisina yakini bitmis kocaman bir doner, dev gibi porsiyonlardan olusan ciger, yogun bir sogan kokusu, kocaman 1 ekmege etleri basip 3 5 isirikta mideye gomen adamlar :) ha unutmadan, bu adamlar 60 70 kg lik cuvallari yerden alip deadlift, yerden kamyonetin kasasina kaldirip sallarken military press, oraya buraya tikistirirken dikey bench press yapan adamlar :) hemen hepsi dirty bulk takiliyor farkinda olmadan. Ozetleyecek olursak, agir islerde calisan emekcilerimiz elinden geldigince iyi besleniyor, ayrica vucudun bu tempoya verdigi testosteron tepkisini de hesaba katarsak sonuc normal.

13. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Yok be arkadasim..bizim burda koca devlet dairesini yapiyorlar yuzlerce isci var hic oyle yok..sana genetigi muthis imkani olsa arnold olucak abimiz denk gelmis..kas yok ama gucluler bu gercek

14. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Bende cevremde asiri kasli gormedim pek.tek tuk var hafif kasli ama geneli asiri zayif kisiler

Sayfayı Paylaş