İllet hastalık ilthaplı romatizma

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve alifurkan1 tarafından 16 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. alifurkan1

alifurkan1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    bugün doktora gittim ve kan testinde iltihaplı romatizma ihtimali olduğunu söyledi.dünyam başıma yıkıldı.araştırdım sonradan daha kötü oldum.neredeyse hiç geçmeyen ir hastalıkmış.spor hayatım son bulabilir.maddi dünya ile tek bağım kopabilir.önceden duyardım herşeyden önce sağlık diyenleri 'evet' deyip geçerdim ama şimdi akıl başa yeni geldi.
    eğer diğer testler pozitif çıkarsa bb hayal olur.hatta en sevdiğim oyun masa tenisi bile.ve bozulmuş moralimle sınavlar ne olacak belli değil.hiçbir şey belli değil.
    herhalde öğüt verecek düzeye geldim.olm çok dikkat edin sağlığınıza.bir kere giderse dünyanız mahfolur

2. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    aramıza hoşgeldin alifurkan...

imza: BB sporunu çok sevip yapamayanlar topluluğu. Ayrıca "benim başıma gelmez" diye düşünüp başına geldiğinde "evet herkesin başına geliyormuş" diye düşünenler topluluğu.

ek: bu hastalık hakkında bilgi verirsen iyi olur, belirtileri nelerdir, ne yapmak ya da yapmamak gerekir. zira kimsenin başına gelmez diye bir şey yok. bilgimiz olsun. bilgilenelim.

alifurkan1 bunu beğendi.
  3. sagopat6167

sagopat6167 Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun kardeş aklıma diyecek başka birşey gelmiyor.Allah acil şifa versin

alifurkan1 bunu beğendi.
  4. alifurkan1

alifurkan1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    bu hastalığın genelde beslenme alışkanlığı ve genetikle ilgisi var.kendi bağışıklık sistemim eklemlerimi ve tendonlarımı iltihaplandırıyor.bu yüzden kesin tedavisi olmayan bir hastalık ancak bazı bitkisel kürler sürekli kullanılınca en aza iniyor.ama vücutta bir organ gibi sürekli seninle birlikte imiş.aslında herkeste var ama uykuda imiş.vesaire vesaire.eğer sporu engelleyecek düzeye gelirse bilgisayar bağımlı olup çıkacağım.hastalığa tam olarak yakalandığım belli değil ama kan testi öyle gösterdi tam sonuç için başka testler de yapıtıyorum cuma günü çıkacak.ilk kan testinden sonra bilgisayarla günlük 5 saat ilgilenmeye başladım.bu bir geçiş evresi.ama psikolojik olarak kendimi düzeltmem zaman almaz inşallah

5. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    bu sporu yarışmacı düzeyinde yapan ve bu hastalığı olan arkadaşım var kim spor yapamazsın dedi sana bilmiyorum ama iyi araştır bence...geçmiş olsun

alifurkan1 bunu beğendi.
  6. alifurkan1

alifurkan1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    benim doktorumda body hakkında pek şiddetli konuşmadı ama daha önceden 3 sakatlık geçirdim ve arkadaşlarımda body yaptığı halde bir tek bende olması bayağı bir moral bozucu oldu ve o sakatlıklarda burada birçok kişinin muzdarip olduğu ve sporu bıraktırdığı sakatlıklar Allah a şükür seviyesi düşük ama en kötüleri bilek omuz dirsek üçüde sakat.bu hastalığı öğrenince allak bullak oldum sebebi bu heralde dedim.bilek ve omuzum geçer diye düşünüyorum ama dirseğim fena üstüne bir de bu hastalık gelirse ne olur bilemiyorum.böylece sporu bırakmak açıkcası çok acı koydu.tek istediğim sporu bedenimin isteklerini karşılamak içn yapmaktı sonrasında yeni bir fikir için uğraşacaktım.erken konuşmak tabki zor.yani şimdiden karamsarlığa düşmek yanlış ama hastalık devam ederse 2 hobimle vedalaşacağım hatta 3 body,masa tenisi,dans.

7. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşının hangi ilaçları kullandığını nasıl bir tedavi yöntemi uyguladığını yazabilirmisin acaba benim de 3-4 aydır geçmeyen bilek sakatlığım var.

8. çerkes38

çerkes38 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sağlık personeli
    arkadaşım öncelikle umarım bu hastalığa yakalanmazsınız diyerek söze giriyorum. benim annemde de bu hastalık war. öncelikle korunmayı anlatacağım spor yapan eklemleri güçlü olan ve immün sistemi kuwetli olanların yakalanma olasılığı daha az ayrıca aylık penisilinler ile bu hastalığı bi nebze olsun önlüyoruz tabi allerjiniz yoksa... diyelimki korunma safhasında geç kaldık yakalandık hastalığa işimiz zor ama imkansız değil kesin tedawisi yok ama atakları we artrit denen eklem iltihaplarını engellemek mümkündür çeşitli ilaç iğne vs. war... annem ilk zamanlar çay bardağını dahi tutamaz olmuştu ancak spor düzenli tedawi we diyet bu konuda çok önemli, diyet demişken beslenme durumunuda anlatayım iltihaplı eklem romatizması (romatoid artrit) nda protein ağırlıklı beslenme ön plana çıkıyor yani bb yapıyorsanız zaten bir artınız daha war demektir... çok konuştum yaa :) allah yardımcın olsun arkadaşım herhangi bi sorun olursa elimden geldiğince cewaplamaya hazırım saygılar...

alifurkan1 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş