İlla bıcak silah mı taşımak lazım..

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve modexl16 tarafından 12 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Box özellikle sokak kavgalarında prim yapan bir dövüş sanatı. Anlaşıldığı kadarıyla sen uzun yıllar yapmışsın bu sporu, olay anlattığın gibi cereyan ettiyse eğer.
    Özellikle bir ilgisi varsa elbet box yapmalı; ama biri bana satacak, ben de bir güzel döveceğim diye hiç ilgisinin olmadığı bir spora sadece bu sebepten başlaması çok yersiz geliyor bana.

2. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Kim ne düşünürse onu çağırırmış.Bıçak silah taşımak çok kolay vurmak yaralamakta çok kolay cezaevlerinde bir sürü adam yatıyor 3 aylık girenler bazen içerde de hadiselere bulaşabiliyor ve yıllarca içerde yatıyor. Sana baktığı için neler neler geçiyor aklından ama olayı bide şöyle düşün belki de onlarda sana bakığını düşündükleri için bakıyorlardır.Daha 19 yaşındayım diyorsun yaşiın gereği ve bulunduğun stresten dolayı agresifleşmiş olamazmısın yani bunun için aklına böyle şeyleri getirmen şart mı? Bir de insanları düşman olarak görme kişi toplum içinde bir bireydir bireyler toplumu oluşturur ve topluma uyum sağlayamaıyan birey mutsuz olur onun için sain rahat hayatından zevk almaya bak.

3. afsin

afsin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ne yazık ki toplumsal yozlaşma hadsafhaya yükselmiş durumda. ve bunun ilk etkileride cahil insanlarda ortaya çıkıyor. hayatta başarılı olamadığı için kendini ezik hissediyor ve ezikliği üstünden atmak için etrafa saldırıyor. tabi ezik hissettiği için tek başınayken gene süklüm püklüm dolaşıyor ama etrafına kendi gibileri toplandığında onlardan destek alıp beğendiğine saldırmaya kalkıyor. korkutarak zarar vererek kendisinin önemli biri olduğunu kanıtlamaya çalışıyor.
    senin yapabilecek birşeyin yok sen onu ezsende dövsende o zaten ezik akıllanma gibi bir ihtimal yok en fazla senden uzak durur ama başkalarına yapmaya devam eder. senin yapacağın şey kendini korumak uzak durmak. nede olsa senin için sen en önemli şeysin. onlar için yapılabilecek birşey olduğunu sanmıyorum ama senin yapabilecek birşeyin var. onlar kendileri yoz insanlar oldukları için yetiştirecekleri evlatlarda yoz olacaktır. ama madem üniversiteye gitmeyi düşünüyorsun kesin bir bölüm kararın yoksa toplumumuzun bu yozlaşmadan nasıl kurtulacağını ve kültürlü görgülü düzeyli daha çok insana nasıl sahip olabileceğini araştırıp o yönde adımlar atarsın. ilerde bizim evlatlarımız bu sıkıntıyı çekmez belki ;)

4. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    modexl16..önceki bir mesajını daha biliyorum...bunu da arkasından okuyunca benim aklıma yaşamında çok kritik edilen ve eleştiriyi hazmedemeyen bu nedenle de her söze her tavra kafa yoran biri gibi geldin..bundan sanırım herkesin sana dikkat kesilip senin hak.da bişeyler düşündüğünü sanıyosun...fotoda normal duruşlu bi tipsin..neden sana millet dikkatli dikattli baksın ki.."Arkadaşlar bugün iyice dikkat ettim dışarıda yolda yürürken millet dik dik bana bakıyor"sen onlara iice bakınca onlar da sana bakmıştır..ne var ki bunda..kaldı ki bahsettiğin grubun serseri olduğunu söylüyosun..bu tür gruplar zaten senin onlara odaklanama bile kıl olurlar..biraz özgüven eksikliğin var gibi...(yanılıyo olabilirim )...(eğer öyleyse haddim olmadan)sana tavsiyem kimin ne dediğine senin hakkında neler düşündüğüne bakmadan ilkin ses tonunu(ki öyleyse) daha vurgulu kullanarak kendine olan güveni getirmek için ik adımı atabilirsin...ardından kendini eksikliklerin ve zaaflarınla kabul etmesini öğrenip herkesin bi kusuru olduğunu bilmelisin..hiçbirimiz tam değiliz..hepimizin bazı saplantıları, acabaları var....

5. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bana vakit ayırıp bi şeyler yazdığıız için sonsuz teşekkürü bir borç bilirim.Evet fazlasıyla özgüven eksikligim var. Artık dediginiz gibi hiç bir şeyi kafama takmayacagım en azından öyle yapmayı deneyecegim.Beni bu hale getiren aslında yaşadıgım aşk acısı bu sayfada o konu mevcut zaten o konuya da bakabilirsiniz.Hepinize hayatta sonsuz mutluluklar başarılar diliyorum.ALLAH a emanet olun..

6. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    sanki intihar edecek gibi konuşmussun :Dsakın alınma:D hayattta hiçbirşey kafaya takmaya değmiyor özelliklede mevzu kız olayı ise boşver güzel kardeşim....

7. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    duh
    zaman ayırmak sorun değil modexl16...önemli olan yardımcı olabilmek..anladığım kadarıyla olmuşuz...ama öyle olup olmadığını bir sonraki başlığında anlıcaz..:)şaka yapıyorum...derslerine yoğunluk ver ve hayatın içinde olduğunu unutma...thums:

modexl16 bunu beğendi.
  8. zalim0720

zalim0720 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    sana şunu söyliyim diyorsun ki çok düşünüyorum düşüncelerde boğuluyorum.. düşün tabi ama kendini çokta zorlama ... platonik aşk diyorsun inan insan istediği zaman platonik aşkı kendisini güçlen dirici bir etmene çevirebilir yetr ki kendini şartlandırma ...

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    "kardeş , kardeşim,dostum" gibi ifadeler forumda yasaktır öncelikle buna dikkat edelim..

ikinci olarak silah taşı ,bıçak taşı , yumrukları hazır tut gibi tavsiyeleri doğru bulmuyorum..olayın temeline girildiğinde işin boyutu değişmiş..

millet durduk yere bana gelip kafa atıyor ben neyapayım diyene kadar git, dal diye tavsiye olmaz..
    ortada bir karakter ,ruh hali sorunu var..o da modexl16'ya ait..

sözüm meclisten dışarı vg.ye yeni başlayıp vücudu değişmeye başlayanlara genelde gereksiz bir kendine güven geldiği için yürürken karşıya değil sağa sola , milletin gözüne taciz edercesine bakma huyları baş gösterebilir..bu da tabiki tepki toplar..

eskiden neyseniz yine o olun..bunu yapıyorsunuz diye demiyorum ama diğer arkadaşların dediği gibi milletin gözüne bakmadan yolunuza devam edin..daha olgun davranmaya çalışın..

kendinize ve çevrenize birşeyler ispatlamak zorunda değilsiniz ,böyle hissetmeyin..

10. Pluchart

Pluchart Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Unutulmaması gereken bir şey var.. Bu başlıkta 2 sayfadır bahsedilenler erkek olarak hepimizin bir dönem yaşadığı sorunlar.. Ben şuan 23 yaşındayım.. Oturup düşününce lise yıllarında yaptıklarım ve başıma gelenler hep bana komik gelir.. O zamanlara göre çok büyüdüm şimdi ne kadar olgunum derim.. Ama her yaş döneminde insanların kafasına farklı şeyler farklı yollar ile takılır.. Çok az erkek vardır bu tarz konularda kafası tamamiyle rahat olan.. Zaten böyle bir büyüklüğe sahip olmak için 20li yaşlar bile erken diyebiliriz.. 18 yaşındayken "Yoldan geçen bana ters baktı" diye kafanıza takarsınız 23 yaşındayken daha farklı bir şeyi kafaya takarsınız 30 yaşındayken daha farklı şeyleri.. Asıl önemli nokta hayatın mükemmel olmadığını unutmamak.. Çok mutlu ve sakin bir anınızda yoldan yürürken serserinin birine denk gelirsiniz bir laf eder bir hareket yapar kafaya takarsınız.. Önemli olan yol yordam bilmektir aslında.. Nasıl ki millet bana bakıyor diye düşünüp kafayı yormak depresyona girmek yanlış ise kafaya takmamak adına her diklenene sataşmak veya en ufak tartışmaları bile fiziksel boyuta taşımak da yanlıştır.. 20 yaşında bir gencin başında gelenler farklı şekillerde o kişinin abisinin de babasının da hatta dedesinin de başına geliyor.. Bunları uzun uzun yazıyorum kısaca demek istediğim; hayat böyledir arkadaşlar.. Ne zaman ne olacağını bilemezsiniz.. Her an herşeye hazır olmalısınız ama bu demek değil ki kavga etmeye, adam dövmeye veya bıçaklamaya hazır olmalısınız.. Sadece günlük hayatta can sıkıcı olaylar yaşama olasılığına hazır olmalısınız.. Fevri davranıp salladığınız bir yumruk bile karşınızdakinin burnunu kırar da o adam size bir şekilde ulaşıp sizden şikayetçi olursa emin olun o adamın sizi bulup dövmesinden daha çok başınız ağrıtır.. Belki ben bile bunları yazdıktan sonra yarın bir olay yaşayıp "Keşke adamı dövseydim-keşke sunu da söyleseydim-keşke şöyle değil böyle yapsaydım" diyeceğim.. Ama bilmek lazım ki bu tarz şeyler gelir geçer.. Bir gece kafanıza takmaktan uyuyamadığınız bir olayı 3 gece sonra unutursunuz.. Gerek kendim gerek ise çevremdeki bazı dostlarım bu gibi dertlerden çok çektik.. Bu forumda büyüklerim de var küçüklerim de.. Nacizane tavsiyemdir sadece bu yazdıklarım.. Her zaman hayatın geneline bakın.. Mutluluk, sağlık ve huzur ufak tefek olaylar ile ikinci plana atılmaması gerekecek kadar önemli ve zor bulunan güzellikler..

joker23, Venomanic ve diez bunu beğendi.
  11. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Hepinize sonsuz teşekür ediyorum.Artık kafama takmıcam o bakmışta o etmişte fiziki müdahele veya sözlü sataşma olmadıkça kimseyle münakaşa etmeyecegim.Çünkü gerçekten DEĞMEZ..Hayat göründügünden daha zor..

12. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    arkadaslar yalnız baslıgı acan arkadasımızada hak wermeden edemıorum ben bnm yasadıgım yer ıt kopuk dolu yanı sole dıebılırım yasıtlarımın yuzde 70i lisee bile gitmio we ben onların arasında ızmırın we turkıenın sayılı okullarından bırınde okuyorum aılemle aram cok ii we boyum fılanda uzun zaten bodyde olcak yanı acıkcası gercekten hergun baska bırınden telefon alıorum dısarı cıkmamı beklıolar kawga etmek ıcın ben bu seneden once hep kawga ederdım hatta hergun 4-5 kısı dowerdım sora bu sene yıne yolumu kestıler anladımkı bu ısın sonu yok hadı beyler sız benı hep dowdugunuz gıbı sımdıde dowersınız demeye basladım ama gercekten hergun oluo bu olaylar artık kafa tutup adam dowmuorum aılemı dusunuyorum bı yerde saplayıp ındırdıklerınde olan aıleme olucak o yuzden kendımı dızgınlemeyı ogrendım...bu arada sınawa hazırlanıorum bnde benım kısısel fıkrım eger bu yaslarda namaza fılan baslarsanız hem cok rahatlarsınız hem hayatın anlamının aslında öss olmadıgını ogrenırsınız...benım kısısel fıkrım...bıraz uzun oldu ama okuyana yararlı olmak amacım...

13. Venomanic

Venomanic Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Ülkemizin her köşesinde, her yaştan insan aynı sorunu yaşıyor demekki.
    Ben giyim tarzım ve dinlediğim müzik yüzünden kimilerince satanist, kimilerince serseri ve hatta bazen bana hakaret amacıyla komünist diyenler bile oldu(keşke hepsi öyle dese). Akşam saat 8'de hava kararmadan arkadaşlarımın kulağındaki küpeler gasp edildi, küpe takan erkek olmaz(olamaz) görüşü ile... Bıçak veya silah veya farklı bir araç kullanarak karşı koymak, aslında onlardan biri haline gelmek değil midir?

14. yavuz88

yavuz88 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    değildir, senden başkasına aynı şekilde taciz etmesini önlersin, silah ve bıçağın adli yaptırımı çok olduğu için tekme tokat şeklinde taciz eden arkadaşların anlayacağı dilde cevap vermelisin bence.

senin anlattığın tarzda görünen bir arkadaşım, uzun saçına laf atan tiplere "ne diyon *mın oğlu" diyerek girişmiş ve kavgadan yara almadan kurtulmuştu. bir daha o kıroların başkasına aynı hareketi yapabileceğini sanmıyorum :)

15. Venomanic

Venomanic Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    yavuz88 arkadaşım, o arkadaşın sanırım kuvvetli birisiydi, kendini kurtarmış ama onları daha da hırslandırıp o kıroların '' Ulan bunlardan bi tanesi bizi pis pataklamıştı, şunu alalım aşağa'' diye bir tavır takınmasını ve başka birini tartaklamasına yol açar. Veya aynı kişiye daha kalabalık bir ekiple saldırmalarına yol açabilir. Ben bu işin içinden çıkamadım, hiç bulaşmadan küpelerimi verdim ve şu an daha büyük olaylar yaşamadığım için mutluyum.

16. kafkasay

kafkasay Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    ben hem vücut hem kickboks yapıyorum hatta kickboks ta derecelerim var ama sokakta kavga etmem mecbur kalmadıkça. bir sporcunun mecbur kalmadıkça sırf bakıyorlar diye kavga etmesi doğrumu sence. hem onların sana baktıklarını gördüğüne göre sende onlara bakıyorsun. takma etrafını ve çok zor durumda kalmadıktan sonrada kavga düşünme. sen sporcusun zaten onlardan üstünsün bırak onlar ezikliklerini ve kıskançlıklarını yaşasın sende bunun keyfini çıkar. ayrıca bi erkeğin yüreğine ve bileğine değil belindeki silaha yada arkasındaki bir kaç adama güvenmesi kancıklıktan başka birşey değildir.

Ferhat AYDIN ve diez bunu beğendi.
  17. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    türkiyede yasadigin sürece bunlar dogal :)
    her zaman caki tasirim ben yanimda.emanetten yani sira çok kullanilir.ve vaktin varsa bir dövüş sanati yapmani şiddetle tavsiye ediyorum.

18. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam bence hiç diyaloğa girme sıkıştırmadılarsa çünkü bu denyolarla geçti benim ömrüm bir sürü kavgaya karıştım. İ**r resmen kendinden ilerdekilere gıcık oluyor. İşleri güçleri yoktur onların döv döv bitmezler. D.Wolf'un yorumuna katılıyorum. Hedeflerin için belli şeylere katlan ama şuda varki sabır o kadar kolay birşey değil seni anlıyorum o yumrukları sıkıp vurmamak için zor tutarsın kendini. Bıçağa filanda baş vurma ben deve gibiyimdir tutsam firlatirim ikisini ama **** sürü gibi 4-5 kişi dolaşıyorlar veletler daha ama her yerleri dolu. Emanetsiz gezmiyolar, en iyisi biraz daha sık dişini yada benim gibi git taşın başka yere. Ama taşıncağın yer iyi bir yer olsun gene aynı tip bir yere taşınma. Valla emniyetli bir yerde oturmadan çocuk bile getirilmez dünyaya artık.

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Ağustos 2008
  19. DoomBell

DoomBell Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Ne şeytanı gör ne salavat getir ;)

20. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bence en iyisini yaparsın çünkü dedigin gibi değmez o kişilere gücünüz yetse bile hatta silah veya bıçak taşısanız bile karşınızdakinin nasıl bir kişilikde olduğunu bilemezsiniz örneğin o kişiyi bir güzel dövdünüz sonra o kafaya taktı sizi haberiniz yokken aniden bıçağı saplarsa ne yapacaksınız bunları düşünün

Sayfayı Paylaş