İlk Supplementim Tavsiye !

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Sürveyan tarafından 27 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Sürveyan

Sürveyan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sivas
    Merhaba Arkadaslar 7 aydır spor yapıyorum ve supplement kullanmaya karar verdim. Aklımda Almısken en iyisini alıyım derdi vardı Weider Premium vardı. arastırdım ve çok ağır geleceğini(?) düşündüm vazgeçtim. Sizce Ne almalıyım suan aklımda Arnold iron whey ve yanınada üniversal2700. önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum

2. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Bence her yeni baslayanin basladigi optimumla basla :D ders: protein tozlarina giriş konu: optimum :D
    Ultimate prostarda alabilirsin. Bu ikisi izole proteinde iceriyor,sindirimleri hizli olacaktir. Optimumda seker var,prostarda yok.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sürveyan bunu beğendi.
  3. murat.alka

murat.alka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    En iyisi diye birşey yok yeni basladiysan arkasi gelir 1 2 derken bir bakmissin 10 kutu protein tozu bitmis farkli farkli al dene istedigini.

4. zugumax

zugumax Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Perfect Nutrion protein tozuna bakabilirsin, proteinin yanında amino kullanılabilir fakat bence full ürün alırken yapılacak işlerden birisidir. Zaten günde 9 adet alsan 8 gr'dan 72 gram gibi bir protein alıcaksın, protein tozu desen 2 ölçekten bu kadar alıcaksın ve vücuda aslında birbirine çok yakın iki eş değer ürünü sokmuş olucaksın. Bu demek değildir ki faydası olmaz elbet olur fakat 7 aylık bir geçmiş için yerinizde olsam, spor yaparken performansımı arttırıp, idmanı verimli hale getirebilcek ürünlerle veya idman sonrası vücuda takviye olabilecek ürünlerle protein tozunu kombine yapmayı düşünürdüm. Misal bcaa veya glutamin gibi. Bunu tam tersi olarak protein tozu yerine amino ilede yapabilirsiniz fakat protein tozları zaten mix ürünler oldugu için daha cezbedici olabilir amino asitler yerine. Fakat her ikisini aynı anda kullanmanızda bir bcaa takviyesinden daha fazla fayda göreceğinizi kişisel olarak sanmam. Ben her ikisinide kullanan biriyim fakat kaliteli kilo alımı için bunu yapmaktayım ve yanında hemen hemen tüm ürünleri kullanan birisiyim umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.

5. Sürveyan

Sürveyan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sivas
    Yorumlarınız için çok teşekkürler

6. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Supplement kullanmaya karar vermeden önce kullanmanın gerekip gerekmediğine karar versen daha sağlıklı olur.

7. Sürveyan

Sürveyan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sivas
    usta daha yapabildiğim kadarını yaptımı düşünüyorum. son 1 2 aydır vücüt olculerimde artıs yok.bende gerekli olduğu kanısına vardım

8. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Antreman programini degistirdin mi? Vucutu sasirtmadigin surece proteinde fayda etmez. Yanina bir arkadas bul ve birbirinize yardim edin.agirliklarinizi arttirin.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Vücut whey protein aldın diye gelişmez, yeterince zorlandıysa gelişmek zorunda kalır,
    1-2 hafta ara verip vücudu dinlendirdin mi
    Programını değiştirip ve yeni programında daha çok birleşik hareketlere yer verdin mi
    Eski programında drop set, süper set veya piramit set sistemlerini denedin mi
    Ve ya bölgesel programını değiştirip bir süre full-body çalışıp vücudu şaşırtmayı denedin mi(full body çalışıyorsan , split)
    Denemediysen önce bunları bir dene, eğer ölçü alamıyorsan bunu direk beslenme ile ilişkilendirmen doğru olmaz, önce vücudunu şaşırtıp sonrasında daha fazla zorlaman gerek.
    Benim fikrim antrenmanını değiştirmeden tozu al kullan, kafanda 'ya kullansaydım daha fazlamı ölçü alırdım' gibi bir soru kalmasın, sonrasında zaten en doğru kararı yine kendin verirsin.

10. Sürveyan

Sürveyan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sivas
    Usta benim 3 kez program değişti. hiçbirinde süper set piramit drop set gibi şeyler olmadı.su anki program . ilk gün göğüs+biceps 2.gün triceps+arka kol 3gün bacak+omuz hepsi 4x8 nadir 3x10

11. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Şöyle söyleyeyim, ben bu ara upper body-lower body sisteminde çalışıyorum ve tek bir harekette 6-8 set giriyorum , uzun zaman senin gibi bölgeselde çalıştım ama benim vücudum 5 ve üzeri setlere daha iyi tepki veriyor o yüzden bu sistemle daha iyi gelişim elde ediyorum. Demek istediğim o ki kalıplara bağlı kalma, herkes süreki 3x8-10-12 4x8-10-12 giriyor tekrarlar değişebiliyor ama setler hep aynı, ya sen tüm sırta 20-25 set giriyorsun, bir günde sadece kanat bölgeni hedef al 6-7 set gir bakalım, bir dene belki daha faydalı olacak. Umarım demek istediğimi anladın, sistemleri dene ve sana en uygun olanını bul, arada bir değiştirip şaşırtman yeterli olur sonrasında.

12. Sürveyan

Sürveyan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sivas
    Anladım usta deneyeceğim.

Sayfayı Paylaş