İlk Protein Tozu Deneyimim ve Başıma Gelen Talihsiz Olay

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve webislander tarafından 8 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. webislander

webislander Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim şöyle ilginç bir sorunum oldu;
    hayatımda ilk kez protein tozu kullanmaya başladım.
    dün öğlen antrenmandan sonra ilk kez 1 ölçek weider protein tozu kullandım.
    bu sabaha kadar herşey güzeldi.

ancak bu sabah kahvaltıya kalktığımda otururken olduğum yerde bayıldım ve küçük tansiyonum fırladı.ardından istifra ettiğimde rahatladım ve kendime geldim.

tabi ilk kez protein tozu kullandığım için,protein tozundan olduğunu düşündüm.

ardından doktora gidip kan ve idrar tahlili yaptırdım,doktor değerlere baktığında midemi üşütmüş olabileceğimi söyledi ve 1-2 ilaç verdi--zehirlenmeden bahsetmedi--(protein tozu aldığımı söylemedim)

şimdi aklıma takılan soru;

bu protein tozları bu sıcak yaz havalarında gerek kargoda gelirken gerekse de biz evimizde saklarken oda sıcaklığında bozulabilir mi?sonuçta peynir altı suyundan yapılan bir ürün dolayısıyla süt ürünlerinden sayabiliriz?

siz protein tozlarınızı buzdolabında mı saklıyorsunuz
    sizce bir protein tozu bu kadar sıkıntıyı yaratmış olabilir mi?

DİKKAT: bu sorumda kesinlikle ve kesinlikle protein tozu içtim o yüzden hastalandım demek istemedim,aksine bu tozu kullanmak istiyorum ki istediğim gelişimi sağlayabileyim.

Son düzenleme: 8 Haziran 2010
    demircan256 bunu beğendi.
  2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Tamda kullanmaya niyetlendiğim ilk destek olarak düşündüğüm bir şeydi artık hiç kullanamam (korktuğum için nedeni ise...ilerleyen yıllarda karşıma herhangi bir sağlık sorunu çıkabilir olması)geçmiş olsun webislander...

3. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38

Geçmiş olsun.Umarım şu an iyisindir.

Protein tozunun hava ile temas etmemesini sağlamalısın.Evde de güneş almayan bir yerde muhafaza edebilirsin.

Protein tozunun son kullanma tarihi geçse bile ishal belirtisi veya kaşınma belirtisi olduğunu okumuştum ama sizdeki etkinin sebebi bence protein tozu olamaz.

4. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Yaklaşık olarak 15 kg protein tozu kullandım ve hala dolabımda 5kg ye yakın stoğum var ve devamlı kullanıyorum. Protein tozunun nemli bir ortamdan uzak olması ve kapağının sıkıca kapatılması aylarca güvenle kullanmanızı sağlar. Ayrıca bozulma gibi bir durum olması bence çok zor. Çünkü bildiğim kadarıyla bir bakterinin üreyebilmesi için ortamda %15 oranında su olması lazım. Bu durumda kuru tozda hiç bir sorun olmaz. Tabii size kalmış kullanıp kullanmamak ama şöyle bir gerçekte var ki, marketten aldığın herhangi bir çikolata gibi hazır üründen kat ve kat sağlıklı bir ölçek protein tozu :)

5. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    öncelikle geçmiş olsun diyorum, protein tozları bozulabiliyor evet, fakat ben şöyle birşey söyliyim, ben protein tozumlar 8 saatlik şehirler arası yolculuk yapmştım çantanın hemen yanında da cayır cayır kalorifer yanıyordu , bu yaptığım büyük yanlışlıktı ama mecburdum, bozulmadı sonuçta , protein tozunun bozulması biraz zor bir durum, aldığınız yeri bir araştırın, belki sahte olma ihtimali olabilir.

6. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38
    Korkulacak bir şey yok.Kullanan bir dünya adam var.Sağlık sorunu çıkaracak bir madde de değil.Sana kolay yoldan protein sağlıyor.Öteki türlü sadece beslenerek imkansız değil ama daha zor ihtiyacını karşılamak.

Ama bu tarz yan besin kullanmadan da doğal kaynaklarla bu işi yapan ve iyi sonuç alanda çok.Tercih meselesi birazda.

7. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

sende haklısın skull..ama işte ben bir yandan ek olarak herhangib bişey kullanmadan bir vücut elde etmekistiyorum diyorum kendi kendime ama diğer yandanda bu şekilde işimin çok zor olduğunu düşünüyorum yani kısaca ; %90 kullanma diyorum,%10 ise kullan bişey olmaz diyorum kaldım arada:(

8. webislander

webislander Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim,şu an iyiyim tansiyon yerine geldi
    fakat bu olay, protein tozunu aldıktan 15 saat sonra meydana geldi.
    bu da protein tozunu masum yapıyor bana göre

tozu aldığım yer supplementler.com yani bu forumdaki herkes buradan aldığı için güvenilir buluyorum.

içimde biraz protein tozu fobisi oluştu her ne kadar istemesem de,sanırım bir süre doğal yollardan protein almaya çalışacağım.(yumurta-tavuk-lor) gibi.olan bize oldu,başlamadan biten hayallerimiz ve 120 liracık:p işin şakası tabiki..

9. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38
    Kararsızsan kullanma derim ben.Hedefte önemli.Nasıl bir vücut arzun var?Kısa yoldan gelişmek mi istersin yoksa daha yavaş ve sıkı orta bir vücut mu?

Kısa vadeli hedeflerin yoksa aminoasit,protein tozu vb. kullanma.Sonuçta ucuz ürünler de değil bunlar.

Ben aminoasit kullandım.Faydası çok.Çabuk geliştiriyor ama uzun yıllar kullanmadıktan sonra vücutta kalıcı bir dezavantajı olacağını da düşünmüyorum.

10. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    benim hedefim avatarımdaki vücuda yakın birebir belki imkansız gibi ama en azından o şekilde kısaca fit bir vücut istiyorum...2.ayımı doldurudm 3.ayın içindeyim spor salonunda 1 gün gidip 1 gün dinlenerek gidiyorum spora..hedefim 1 yıl..yani daha önümde 9 ayım var ama sanırım bu xzamanda yeterli olmayacaktır ama en azından hedefime yavaş yaaş yaklaşacağımı umuyorum umarım yanılmam...

11. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Doktor mıdenı usutmussun dememıs mı?..

Nıye hala suc proteın tozundaymıs gıbı bır konusma devam edıyor anlamadım.. ;)

12. C3NkC3Nk

C3NkC3Nk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Protein öyle süt gibi anında bozulacak bir ürün değil. Ama uzun vadede güneş ışığından uzak, 30C nin altında (oda ısısında), kapağı kapalı saklanmasında yarar var. Proteinin kana karışması yaklaşık 30dk desek eğer onun yüzünden olmuş olsaydı ilk 1-2 saat içinde problem yaşardın.
    Anlattıkların şeker düşmesi gibi görünüyor ama doktor ne diyosa o. Gerçi midesini üşüttüğü için bayılanı hiç duymadım o da ayrı mesele.
    Kısacası bence konunun proteinle hiç ilgisi yok. Kullanmaya devam etmende de hiç bir problem yok bana kalırsa. Tabi bu söylediğim ürünün sahte olmaması durumunda geçerli.
    Geçmiş olsun.

13. JohnnyTog

JohnnyTog Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Toghan
    Yer:
    İstanbul

Dergi ve makalelerden okuduğum kadarıyla son yıllarda yapılan araştırmalar Whey Proteininin insan sağlığına ciddi yararları olduğu yönünde ve Whey Proteinin kanser riskini azalttığıda söyleniyor. Sadece doğal besinlerle bu sporu yapman taktire şayan. Bu sporda zaten yenisin ve şu anda Whey kullanmamanda iyi birşey bu spora zaman harcadıkça öğrendiklerin doğrultusunda zaten kendin Whey Proteini kullanmaya başlarsın :) Hedefinide zaten koymuşsun. Başarılar.

14. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    ürün sahte olabilir hangi siteden aldın acaba
    mide üşütmesi ile protein tozu alakalı değil odanda pencereyi filan açtıysan o ana soğuk gelmiştir mideni üşütmüşündür ayrıca sporu tanıtan joe weider weider ürünleri en son teknoloji ile üretilmektedir weider ürünlerinde sorun çıkcağını sanmam ben 3 neden tahmin ediyorum
    1.spora yeni başlayıp o katalogta şampiyonların ürününden alıp kendin kullanman gereken miktarı mı aştın ?
    2.ürün sahte olabilir
    3.rahatsızlığın vardır önceden pek dikkat etmemiş olabilirsin o gün denl gelmiş olabilir ayrıca protein tozundan olsa 1-2 saat içinde olurdu nolcaksa

15. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Bende muscle tech ın protein tozu var arabamın bagajında duruyor her hangı bır bozulma yok.. bu sıcak havalarda arabanın da nasıl ısındıgını tahmın edebılıyorsunuzdur .

boyka- bunu beğendi.
  16. Yusuf~~

Yusuf~~ Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyu baştan sona okumadınız galiba. Ürünün sahte olması imkansız bir şey çünkü supplementler.com'dan satın alınmış. Aldığı wheyde büyük ihtimal weider gold whey veya weider premium whey (2x 500 gr) 'dir.Bu ürünlerin günde bir ölçek kullanılmasının şampiyonlukla veya yeni başlamışlıkla hiç bir alakası yoktur. Sonuçta bu bir protein tozu. Belki diğerinin içeriği diğerinden daha iyidir ama bunun kötü sonuç doğuracağı anlamına gelmez. Sonuç olarak bu sorunun protein tozundan değil doktorunda dediği gibi üşütmeden olabilir. Çünkü vücudunu (midesi,böbreklerini ..) üşüten bir insanın başına kusma,ağrı ve bayılma gibi durumların gelmesi normaldir. Bu yüzden korkacak bir şey yoktur.Geçmiş olsun. (Bu arada konu hortlamış) hyper_

17. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    altın çilekden ölen adam bile var.
    dnp kullananda var.
    bu içki gibi.3 büyük içip sarhoş olmayanda var.
    bira içip kafa 1 milyon olanda

18. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    Tozdan değildir 20kg üstü kullandım ama hiçbirşey yan etkisi olmadı sadece faydasını gördüm

19. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Adam bu soruyu 2009 da sormuşda yinede cevaplayalım :)

1-Protein tozundan bir şey olmuş olamaz çünkü kolay kolay bozulmaz!
    2-Bu tozun markası weider ise asla protein tozundan kaynaklı bir şey olamaz :D

Sayfayı Paylaş