İlk programım

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve axton tarafından 22 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. axton

axton Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Herkeze merhaba.Bundan önce acemi olarak 1,5 ay civarı çalışıyordum.Dumbbellarla tek çeşit hareket yapıp şınav çekiyordum okadar.Kollarımı güçlendirdim bide azıcık daha fazla dayanıklı oldum.Şimdi kendime yarı acemi bir program yaptım nasıl yapılır pek fikrim olmadığımdan yazicam ve bana lütfen öneri verin öncelikle ;

Yaş 15 , Boy 1.82 , Kilo 75.Bide kolumu ölçtüm diğer yerlerimi bilmiyorum.

1 Gün :

Mekik 30 x 4

Göğüs 10 x 4
    Dumbbell Bench Press
    Dumbbell Flyes
    Dumbbell Bench Press (Dar)
    Dumbbell Pullover

Kol 10 x 4

Dumbbell Curls
    Hammer Curls
    Dumbbell Preacher Curls

Bilek geliştirme hareketleri isimlerini tam bilmiyorum ama 2 tane var ikisinide 10 x 4

2 Gün:

Omuz

Neck Dumbell Press
    Latarel
    Arnold Press
    Dumbbell Lateral Raises :evil:

Arka Kol

Lying Dumbbell Extensions
    Dumbbell French
    Dumbbell One Kickbacks

Bilek geliştirme hareketleri.

Programı söyle yapıyorum 1 gün ,2 gün ,1 gün tekrar ,2 gün tekrar , 1 gün mola sonra tekrar 1 gün yani 4 gün yapıp 1 gün mola.Hiç deneyimim olmadığı , spor salonuna gitmediğim ve etrafımda bu spor hakkında bilinçli kimse olmadığı için sadece foruma kapalı kaldım ve nasıl yapcaımı pek anladım lütfen nasıl yapacağım yardım edin tavsiye verin.Aslında sırt bölgeside çalıscaktımda gerekli aletler evde yok.

Kollarım güçsüz olduğu için 6,5 dumbbell veya 8 kilo kullanyorum.Aslında çok iyi ama rizeli olduğum için asla kötüsüne dayanamam.Bide başladığım işi mutlaka bitiririm.

bench_O

Sayfayı Paylaş