İlk kez kombinasyon yapacağım ( Whey-Kreatin-Glutamine)

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Tun4 tarafından 14 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar merhaba,

2 yıldır bu sporun içerisindeyim, öncesinde basketbol ağırlıklı uzun bir spor geçmişim var. Bu 2 yıl içinde şu anda 4. kutu whey imi yeni aldım ve 1 kere de Gaspari AminoMax kullandım. Şu an amacım 4-5 ay içinde iyi bir kütle almak. Ölçülerimi tam bilmiyorum ancak Boy 1.76, kilom 71, kol 36-37 cm civarı.

Yoğunluktan dolayı spor hayatım çok düzenli değildi. Bazen haftada 1 ya da 2 kere gidiyordum ya da 1 ay hiç gidemediğimde oluyordu ( Sporu bırakın uyuyacak vakit bile bulamadığım zamanlar oluyor)

Bu sene en az haftada 3 gün düzenli bir şekilde ne yapıp edip gitmeyi kafama koydum ve bununla birlikte artık kreatin ve glutamine kullanmaya karar verdim. Ürünler şöyle;

Optimum Whey Gold
    MP Kreatin
    Glutamine'i ise herangi bir marka alabilirim şu an MP düşünüyorum ama açıkcası hangisi iyidir pek bir fikrim yok.

Kreatin antremandan önce 5 gram, Whey antreman sonrası 1 ya da 1.5 ölçek, Glutamine'i de yatmadan önce 5 gram şeklinde almayı düşünüyorum. Tavsiye edeceğiniz glutamine, herhangi başka bir ürün, kullanım şekilleri varsa yardımcı olursanız sevinirim.

İyi günler.

2. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Aslında ne kadar enerji verici ve güç artıtıcı diye lanse edilse de yabancı forumlara baktığımda creatine hep antreman sonrası alınıyor.

MP creatine i bilmiyorum. Monohydrat şeklindeyse antremandan sonra da alabilirsin. Yok yeni moda creatine ler gibi mix ve pre work out bi ürünse tabii ki antremandan 30-45 dk önce al.

Tun4 bunu beğendi.
  3. brhmcr

brhmcr Guest

Oncelikle uykunu duzene sokamayacaksan bosuna supplement kullanma derim.Bu kadar yogunsan beslenmen de problemlidir :/ Beslenmeni ve uykunu dogru yapamadikca istedigini supplementten alamayacaksin.

Urun konusunda
    Creatine : Olimp xplode (idman oncesi)
    Glutamine: MP glutamine SR (idman sonrasi 5 gram)
    Whey: optimum ( Gunluk ihtiyaca gore, bence kritik zaman sadece sabah uyanis, gerisi sana kalmis)

4. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    viperking

Ürün kompleks bir ürün, o nedenle antremandan önce almayı düşünüyorum.

bhrmcr

Beslenme problemi yaşadığım günlerde mutlaka oluyor. Bu zamana kadar günlük protein alımım 80-120 gram arası değişiyordu. Artık günlük en az 100 gram a kadar çıkarmayı düşünüyorum. Eksiklik yaşadığım günler protein bar veya süt+whey le mutlaka takviye yapacağım. Uyku olarak da en az 6 saat uyuyabilceğimi düşünüyorum artık.

Bahsettiğiniz Glutamine-SR yi satan bir site bulamadım. Bir de satış olsa bile fiyatı beni aşan bir ürün olduğunu gördüm konusunu inceleyince. O nedenle şu an için o ürünü tercih edemem. Bahsettiğiniz Kreatinin artısı nedir acaba, kreatinler bölümünde bulamadım?

Son düzenleme: 14 Eylül 2012
  5. brhmcr

brhmcr Guest

6 farkli creatine iceriyor (ozellikle magna formu ovgu topluyor) ayrica taurine ile desteklemisler. Urun hakkinda yorumlar cok guzel.

Sayfayı Paylaş