İlk idman sonrası aşırı eklem ağrısı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve taskin90 tarafından 10 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. taskin90

taskin90 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar merhaba foruma üya olalı birkaç gün oldu bb sporuna henuz 2 gun once basladım yasım 21 boy 1,84 kılo 76 dunden once ılk ıdmanı yaptım ve bu sabah dehşet şekılde dırseklerımdekı eklemler agrı yaptı neredeyse geremıyorum bıle kollarımı . sorum su cok agırlık kaldırmıs olabılır mıyım ?( bench pressde 20 kg onkol calısmasında 15 kg sırtta 25 kg ıle calıstım dıgerlerı aklımda degıl mazur gorun ) ıkıncı sorum su yarın saat 1,30 gıbı salona gıdıcem calısmayı nasıl yapmalıyım bu kollarla tekrar o agırlıkları kaldırabılcegımı hıc dusunmuyorum?? aynı programı mı uygulamalıyım kı uygulayamam heralde yoksa agırlıkları asgarı sekılde setı tamamlayabılcegım sevıyede tutup mu bıtırmelıyım calısmayı ? şimdiden teşekkür ederim :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:56 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:29 ----------

biri cevap vermicekmiki :S

2. CaLL

CaLL Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeş Aman Sakatlıcaksın Kendini İlk Çalışma Herzaman Hafif Olur Sen Direk Ağır Basmaya Başlamışsın Acelen Ne Bu Spor Sabır İşi İlk Az Ağırlık Bas Zaten İleride Basdığın Ağırlıkların Hafif Geldiğini Farkediceksin Vcudun Gelişmiş Olucak Birde Gitme Bu Gun Dinlen Yarın Git Daha İyi Olur Kendini Zorlama Birden Olmaz Zaten Nekadar Zorlarsan Zorla . Haftada 4 Kere Veya 5 Kere Git Yeter

taskin90 bunu beğendi.
  3. taskin90

taskin90 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    call önerın ıcın cok tesekkur ederım pekı bişi sorcam omuzum 124 göğüsüm 98 kollarda tam hatırlamamakla 33 cm ben bugun dınlendıkten sonra dıger antrenmanımda agırlıklar ne kadar olmalı bı onerı verırmısın cunku hoca ılk taktı bu agırlıkları agır gelırse dusurelım hafıf gelırse arttır falan dedı 10 tekrar 4 set yaptım ve 4, sette zorlandım bu hareketlerde bende normal oldugunu dusunmustum ki olmadıgının bu sabah bıle farkındayım. bu kg lar ne kdr olmalı bu olculerde yenı baslamıs bırı ıcınıde bu agrılara neler yapabılırım ? krem vs önerınız ne olur ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:50 ----------

cok oluyorum galıba ama bıde gercekten kollarımı kaldıramıorum rahatca pazu kısmında asırı agrı oluo dırsek eklemlerı de aynı sekılde sakatlık belırtılerı nelerdır sakatlanma ıhıtımalıme karsı cevaplar ıcın tesekkurler

4. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    şunu söyleyım kılolar o kadar cok degil .bench demırı zaten 20 25 kg kım olursa olsun bencte o cıvarda calısmak zorunda.sen eskıden spor yapmadıgına baglıyorum spor yapmadıgın ıcın hamlama agrısı olarak dusun .eklem agrıları normaldır cunkı kas hıc yapmadı seyler yapıyorsun.ve kas bagların gerınmeden eklemlerıne vurur. genellıkle benchten sonra triceps ın bagları agrır

bloster ve taskin90 bunu beğendi.
  5. CaLL

CaLL Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Eğerki Rahat Kaldırabiliyorsan Bu Ağırlıkları Devam Et 3x10 Yap 4x10 Da Zorlanırsın Ağrılar ArkadasınDA Söylediği Gibi Hamlama Ağrıları Bu Ağrılar 5 Gun Sonra Olmıcak Ağrıların İçinde Kas Gevşetici Yutabilirsin Ben Öyle Yapmışdım

6. taskin90

taskin90 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    eet jan1 benım spor sadece yuzmeyle baglantılı oda yazın hergun yuzuodum kısında arada havuz ama cok uzun suredır hıcbırsey yapmıorum sımdı salona gıdıp bı antrenörume danısayım dedı oda senınle aynı seyı soyledı bugun tekrar gel dedı hafıf calısırsın dedı ama mutlaka gel dedı o agrılar hamlıktan kaynaklı adale gerılmesınden kaynaklıymıs. 1 gun zaten dınlendın bugun gel hafıf calıs ama calıs anca bu sekılde atıcaksın o agrıları dedı yoksa tekrar hamlasırmısım bende ole yapmayı dusunuom yaklasık 1 saat sonra gıdıcem antrenmana sonrasında tekrar yazarım kı bole agrılar ceken yenı arkadaslarda napmaları gerektıgını daha ıyı anlarlar cok tesekkurler
    ...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:57 ----------

kas gevsetıcının vucut gelıstırme ıcın zararlı oldugunu okumustum bı yerden ne kadar dogru bılmıorum ..

7. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    eklem agrıları ayrı bir durum. agırlıgı eklemlerine zarar verecek şekilde çalışmış olabilir arkadaşımız buda ciddi sakatlıklar dogurabilir. ilk başlayanların mümkün oldukça hafif agırlıklarla çalışması gereklidir.agır çalışan tecrubesiz sporcular eklemlerini kitlerler genelde. eklem rahatsızlıkları en başta hareketleri nizami yapmamakla alakalı.

8. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Ağırlıklara bakarak brşey söyleyemeyiz de, bu kadar şiddetli ağrılara bakılırsa çok ağır çalışmışsın kardeşim ilk güne oranla malesef.Bundan sonraki antremanında hafif çalış BAR'lara ağırlık bile takma,Makinelerde 2 blok hariç takma.Mazallah kaslarında ve liflerinde yırtılmalara yol açabilirsin.

Gereğinden fazla ağır çalışmaya hiç gerek yok vücudunuz zarar görür.Hafif çalışmak en sağlıklısıdır zaten 2-3 aylık bir dönemden sonra sizde ağır kilolar altına giriceksinizdir.

Özür dileyerek yukarıdaki arkadaşlarıma bu konuda katılamıyorum.(j.claude.er) arkaşıma katılıyorum Ağrıyan yeri zorlayarak değil dinlendirerek iyileştirebilisiniz.İyileştikten sonra eskisinden de güçlü ve sağlıklı olur.Fakat zorlamaya devam ederseniz, evet ağrılar geçer belki ama ilerisi için büyük problem teşkil eder.

Başarılar dilerim...

Son düzenleme: 10 Şubat 2011
  9. taskin90

taskin90 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaslar sımdı antrenmandan cıktım agırlıkları bıraz hafıfleterek hepsını tamamladım vucut ısındıktan sonra fazla problem olmuo agırlık kaldırırken falan sogudugunda agrılar tekrar baslıo su anda oldugu gıbı bellı bı zaman ıcınde gecıcek dedı hoca bakalım artık herkes teşekkürler .

Sayfayı Paylaş