İlk haftadan dirsek ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve hbt tarafından 9 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hbt

hbt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba,

Geçen hafta spora başladım. Güzel ilerlerken biraz benim isteğimle hoca programı yoğunlaştırdı. Sırt çalışmasında biraz kendimi zorladım.
    Daha çalışırken hatta hocaya söylemiştim kollarımda daha doğrusu bilek ile dirseğimin arasındaki kısmın içinde ağrı oluşmuştu. Bildiğiniz bir hamlık ağrısıydı aslında. Akşam pek birşey yoktu fakat sabah kalktığımda dirseklerimin iç tarafının muthiş bir şekilde acıdığını hissettim. Hatta bu acıya uyandım diyebilirim. Gün içerisinde geçmedi ama hareket ettirmeye çalıştıkça hafifledi. Bir gün daha geçti bu sabah ise uyanırken çok daha şiddetliydi ağrı. Bugün tekrar spora gittim ve omuz çalışmak için dahi aleti boşta kaldıramadım. Evet boşta ya. Cidden sinirim bozuldu. Fakat kaldırırken dirseğimin içi ağrımadı. Gel gelelim güçte yoktu. Nasıl iş anlamadım.

Hocaya söylediğimde damar ve sinirlerin sıkışmış olacağını söyledi. Yüklenmeyelim dedi ve bacak çalıştık sadece. Eve gidince lasonil sür dedi.

Eve geldiğimde lasonil sürdüm ve biraz forumda araştırdım. Golf dirseği denen şeye rastladım. Ve bunun olabileceği ihtimali bile şu anda beni korkutuyor çünkü başlayalı daha 1 hafta oldu ilk haftadan sporu bırakmak istemiyorum.
    Ne yapacağım üstadlar yardımlarınızı bekliyorum. Bir de kimi yerde sıcak kimi yerde soğuk tutun demişler. Hangisini önerirsiniz.

Bu süreç içerisinde spor yapmamam sanırım dahauygun olacak ki 1 hafta şehir dışında olacağım içinde spor yapamayacağım fakat sizler ne önerirsiniz ? Korkulacak birşey var mı ? Nasıl geçirebilirim bu ağrıları ?

2. Brachii

Brachii Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Askeriye mülakatlarına hazırlanıyordum. Barfiks çekmem gerekiyordu bu yüzden spor salonuna yazıldım. Süre kısıtlı olduğu için hocam aşırı yüklenmişti. Ertesi gün belden yukarı hiçbir yerimi hareket ettiremiyordum. Yatakta uyuyamıyordum o derece yani hangi pozisyonda yatarsam yatayım ağrı oluyordu. 1 aradan sonra tekrar gittim her yerimin ağrıdığını aletleri boş bile kaldıramıycağımı söyledim. Amacım haber verip eve dönmekti. Hazırlan dedi kardiyo ile başlattı. Aynı egzersizleri tekrardan yaptım ilk başlarda boşu kaldıramadım zorla dedi. Zorlayarak aynı hareketleri tekrar yaptım.Yaptıkça rahatladım ağrılar azaldı. Eve gidince yine arttı ama bir önceki güne göre iyiydi. Kısacası hocanın dediğine göre hamlığı spor yaparak atabilirsin.

Sayfayı Paylaş