İlk defa gördüğünüz bir kadın ile konuşmak.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Constance tarafından 14 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Arkadaşlar, ben daha önce internet üzerinden bir çok kişi ile konuştum. Ancak hiç biri ile buluşmadım. Ondan dolayı böyle bir durumla karşılaşsam diye düşünürken kendimi baya tedirgin hissediyorum. İnternet üzerinden konuştuğumuzda güzel konuşabiliyorum, daha doğrusu yazabiliyorum. İş konuşmaya gelince, aşırı heyecandan ne yapacağımı bilemem gibime geliyor. Daha önceden benim gibi böyle bir problem yaşayıpta sonradan heyecanını yenebilen birileri olduysa bana yardımcı olabilirler mi acaba ?

2. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle düşünmen gereken bu dünyanın sonu değil rahat ol ve bunun altında yatan sebebi düşün red edilme korkusuysa korkma kendine dünyanın sonu olmadığını söyle heyecanına yenilme sakin ol ve sohbeti kontrol eden taraf ol, karşı tarafı iyi yönet.

3. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    geçen bankta oturuyodum bayan geldi 30 lü yaşlarda keyfim yoktu kalktım gittim geldi bi sigara yaktı açık giyinmiş belli işte sigara içenleri hiç sevmem keyfimde yoktu spor çıkışı yorgunum o yüzden git otur bi bankta gelirler sanada hepimiz insanız:)

4. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Dünyanın sonu olmadığı bir gerçek ancak şöyle bir durum da var bir tedirginlik bir başka tedirginliği tetikler. Yani birisi tarafından reddedildin mi desen yok. Ancak sanırım özgüvenden kaynaklı bir şey bende ki bu durum. Yazarken dediğim gibi gayet iyi yazıyorum, konuşmaya gelince samimi olduktan sonra da konuşurken baya iyi konuşabiliyorum. Ancak o ilk dönemler benim için baya sıkıntı olacak gibi geliyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Kasım 2016 ---
    Hepimiz aynı yerde yaşamıyoruz :) Yoksa yaşadığım yer İstanbul, Ankara veya İzmir gibi bir taraf olsa belki haklı olabilirsin de şu an dediğin burada işe yaramaz :)

berkay7743 bunu beğendi.
  5. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Bu senin hayatınla ilgili bir şey, eğer asosyal birisi isen, çok arkadaşlarında takılan gezen tozan birisi değilsen bunlar olur.

berkay7743 bunu beğendi.
  6. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Zamanın en asosyal insanlarındandım sonradan sonradan özelliğimi kaybetmeye başladım. :) Şimdi de işte ucundan ucundan kendimi kurtarmaya çalışıyorum bu durumdan

berkay7743 bunu beğendi.
  7. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Bir daha nerede göreceğim düşüncesi ile içinden geldiği gibi davranırsan böyle bir problemin kalmaz. Şahsen ben yazın tatilde bu şekilde attım üzerimden. Ancak karşımdaki kişiden ciddi derecede etkilenmiş isem bildiğin heyecan bombasına dönüyorum. :D Elim ayağım falan titriyor ahah. :D

Constance ve berkay7743 bunu beğendi.
  8. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    O bir daha nerede göreceğim düşüncesi konusunda gayet haklısın :) Ancak işte sıkıntı orda bir "Selam" kelimesi bir çok şeye yol açar iyi veya kötü bunu denediğim zaman görebileceğime inanıyorum. Ama sıkıntı şurdaki ağzımdan o 1 kelime çıkmıyor :) Çıktığında da
    güzel şeylerden çok kötü şeylere aklım kayıyor :)

fbkdr1234 bunu beğendi.
  9. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Evet, işte zor olan nokta da o. Kelime ağzından çıktığı anda akılda dolaşan o düşünceler. Mümkün olduğunca bir şey düşünmemeye çalış ve klasik tanışma cümleleri. Tabii bu arada en en kibar halde olmak gerek. :D
    Başımdan geçmişti bir kaç sefer bu kibarlık konusu. Samimi olduğum kız arkadaşlarım hiç tanımadığım kızlara verdiğim tepkileri görünce ''oha bu sen misin , çakal, hareketlere bak'' falan demişlerdi. Tabii bu davranışın karşılığını kişiyle arkadaşlığı devam ettirme olarak geri aldım. :D

Constance bunu beğendi.
  10. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Güzel hamle :D Şmdi klasik tanışma cümleleri diyorsun da o da herkese sıradan geliyor. Bana göre bir kızın kafalanabilmesi için onu özel hissettirecek, farklı hissettirecek bir yaklaşım sergilenmesi gerekiyor. Kibarlık konusuna gelince benden kibarı yok şu gezegende :D Benim kız olarak genelde herkese karşı konuşma tarzım aynıdır. Ancak samimi oldukça sapıtabiliyorum. :D

11. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Tabii ki samimi olunca işler değişiyor. :D Klasik cümleden başka da bir tanışma cümlesi bulmak zor. Kızı kafalamak için bir telefon numarası yeterli, yoğun ilgi ve onu önemli hissettirecek cümlelerle başarıya ulaşılır kanaatindeyim. Cafcaflı cümleleri de sertlikle reddedebiliyorlar. :D

12. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Ben bazılarına "Pardon, daha önce Yozgat'a gitmiş miydiniz, acaba?" diye başlıyorum :D şimdi onların ne istedikleri de belli değil açıkçası bir bakıyorsun sıradanlığın dışında bir şekilde konuşma bekliyorlar senden
    Böyle bir konuşma yaptın mı da böyle bir erkek olamaz diyip inanmıyor manyaklar :D

13. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Hahaha. İyimiş bak yozgat. :D Denemeye değer aslında, baktın olmuyor sosyal deney deriz. :D

Constance bunu beğendi.
  14. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Demene gerek yok bence.
    Kız "yok" derse ben kendime Yozgat görmüş bir kız ile arkadaşlık yapacağıma dair söz verdim lütfen bir daha konuşmayalım dersin o sana illa ki bir cevap yazacaktır. :D
    Veya "Siz daha önce Med-Cezir'de falan mı oynamıştınızlar falan filan" :D Kardeş Payı sağolsun :D
    Petito şu kız bizi kesiyor :D

Sayfayı Paylaş