İlk ay sonucu gariplik.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fbkdr1234 tarafından 16 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar. Yaşım 21 boyum 1.75. Haftada 4 gün antrenman yapıyorum ve onun dışında hareketsiz bir yaşamım var.Daha önce 10 yıl yüzme, 3 yılda aralıklarla fitness yaptım. Bu 3 yıl sürecinde ilk başladığım zaman oldukça iyi bir forma kavuştum fakat üniversite sınavı ve il dışı maceram nedeniyle 16 kilo alarak hazin bir sonuçla karşılaştım. Şimdi tekrar başladım. 1 ay önce sıcak ölçülerim; kilom 76, omuz 126 cm, göğüs 99 cm, bel 94 cm, kol 34 cm idi. Bugün merakımın üzerine bir ölçüm daha yaptırdım ve; kilom 76.800 gram, omuz 121 cm, göğüs 100 cm, bel 90 cm, kol 37 cm çıktı yine sıcak ölçüler ile. Kardiyoyu ise son 1 hafta yapmaya başladım. Beslenmem ise gayet iyidi. Bana bir garip geldi bu iş. Ölçüler saçmalaşmış gibi. Sizlerinde görüşünü almak isterim.

Son düzenleme: 16 Ekim 2016
  2. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    2. ay sonucu ölçümlerimi bugün yaptırdım. Sonuç ise;
    Kilo 76
    Omuz 124 cm
    Göğüs 101cm
    Bel 92 cm
    Kol 37cm
    Bu sefer ki ölçülerim soğuk ölçülerdir.

3. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Kardeşim şimdi şöyle bir şey var. Kas büyüdükçe büyümesi zorlaşır. Veya duraksama dönemi vardır plato evresi mi ne diyorlar öyle bir şey işte. Her neyse öncelikle ölçüleri almayı bırak ben bırakamadım. Onun yerine sporu bıraktım 6 aydır falan gitmiyorum. Çünkü; her gittiğimde ölçüe alıyordum duraksama döneminin geçmesini bekleyemedim bıraktım

fbkdr1234 bunu beğendi.
  4. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Benim derdim küçülmek. Fakat ben kilo verip, görünümde küçüldükçe ölçülerim ya aynı kalıyor yada artıyor.
    1. ayda 800 gram kilo almışım ölçülerim omuz ve belde düşmüş; göğüs ve kolda artmış. ( Başlangıç ve 1. ay sonuç ölçümlerim sıcak yapıldı. )
    2. ayda ise 800 gram kiloyu geri vermişim, soğuk ölçümlerim de omuz, göğüs ve bel çevremde artış; kolda ise aynı ilerleme devam ediyor. Bir bakıma aklıma şu geliyor pump olmadan ölçüler yüksek çıktıysa sıcak ölçümde kim bilir neler çıkacaktı diye. Ama isteğim iyice küçülmek hele ki üst vücutta. Çünkü ailevi olarak bacak bölgelerimiz ince, üst vücutta bacağa oranla hayli geniş ve kötü bir görünüm veriyormuş hissine kapılıyorum bende.

5. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Ya bacağını çalıştıracaksın diğerlerine oranla biraz daha fazla ya da böyle kalacaksın. Ayrıca kötü görünümü falan boşver fotoğrafta görüyorsan bende de sendeki durumun aynısı var. Ama tuhaflık güzeldir.
    Ha geçenlerde diğer insanlardan farklıyım diye neredeyse ağlayacaktım. Çünkü; dışarıdaki herkes göbekli veya aşırı zayıf olduğu için gözlerine farklı bir varlıkmış gibi görünüyorum zannediyordum.

6. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Hahah. :D Bacağımı fazladan çalıştırıyorum fakat yok sonuç yine aynı. Bacağım gelişiyor ama üst vücutta aynı oranla genişliyor. Ya en son Johnny Bravo benzetmesini yedim. :D

7. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Lanet olsun! aynısını bana da söylemişlerdi :D şu insanlar herkese aynı şeyleri söylemekten hiç usanmıyorlar :D Kardeşim kendini kabullen, ayrıca dediğim gibi farklılık güzeldir

8. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Mecbur kabulleneceğim. Ayak bileklerine takılan kum torbalarıyla yürüyüşler yapacağım birde antrenmanlarda kullanacağım bakalım belki sonuç alırım.

9. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Kardeşim tadını çıkar :) ayrıca dediğim gibi farklı olmaktan değil herkes gibi sıradan olmaktan kork :)

Sayfayı Paylaş