İlk Antrenman

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve seak52 tarafından 22 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. seak52

seak52 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Bugün ilk Antrenman'ımı yapıcam dün kayıt oldum biraz heyecanlıyım. :confused:

Sizin ilk antrenman'ınız nasıldı ?

2. Green Day

Green Day Yeni Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    ilk antreman eğlenceli heycanlı zevkli

fakat ertesi gün ölüm :D

seak52 ve selim4141 bunu beğendi.
  3. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    ilk antremana dair hatırladıgım ıkı sey var, biri bench presste bara 5er kılo agırlık takmıstım. ikincisi de verilen adaptasyon programını az bulup 2 tur yapmıstım.

as55, Phil_Heath, avengeren ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  4. seak52

seak52 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    İlk haftada 3 antreman hafif olucakmış o yuzden öyle yorucu olmaz galiba hatta hocam ilk 3 antreman'da bunun için mi para verdim ben diyebilirsin demişti

Son düzenleme: 22 Ağustos 2012
  5. brhmcr

brhmcr Guest

Ilk idmanim kohne bir salondaydi, ilk programi vermislerdi.Ellerim titriyordu.Kocaman adamlar vardi. SAnki herkes bana bakiyordu yaparaken hareketleri halbuki herkes kendi alemindeydi :)

6. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Çok zayıftım ve benchte boş ağırlıkla çalışmıştım.

Buna rağmen ertesi 3 gün boyunca çalıştığım bütün bölgeler ağrımıştı.

Sonradan yine o tatlı ağrıları çekmek için ne kadar antrenman sistemi denediysem ve ağırlıkları ne kadar artırdıysam da olmadı.

O tatlı ağrıları tekrar çekmek benim için neredeyse Nirvanaya ulaşmak gibi birşey oldu.:)

7. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    seytantuyu aynı şekilde o ağrılara hasret kalmıştım ama bugün o ağrıyı bi nebze hissettim ve kendime geldim :))

8. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Kiloluydum direk koşu bandına çıktım. İlk gün tabi 50 dk aralıuklarla koşu yaptım. Sonra pulldown falan. Eve gittim direk uyudum 3 gün gidemedim daha salona :D

selim4141 bunu beğendi.
  9. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    tüm makinelere 1 er kere giriyordum fakat türk milleti biceps meraklısıdır bicepse bir kaç hareket fazla yaparken gözüm hep 30 kg lik dumbellardaydı.Ağırlık demir plaka olunca gözüme çok devasa birşey gelmişti acaba bunları kim kaldırıyor derken antreman bitti. 2 hafta boyunca masadaki tuzluğa dahi ulaşamadım okulda montomu arkadaşlar giydiriyordu kollarımın acısına.

10. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Filmde hoşuma giden bir replik vardı antremana uyarlarsak tam bu durumu anlatıyor bence, "ilk antremanınız ilk seks yapışınıza benzer, ikisinde de ne yaptığınız hakkında en ufak bir fikriniz yoktur ve öyle ya da böyle çok çabuk biter" :D

selim4141 ve 2157 bunu beğendi.
  11. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Abi herkes sanırım ilk antremanda 5 er kilo ağırlık takıyo bara :)

MK #7 bunu beğendi.
  12. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    cunku ılk defa yaptıgın bır harekette gucunu bılmıyosun temkınlı davranıyosun sakatlık yada cok agrı olmasın dıye, zaten ılk aylarda calısılan kıloların hızlıca artması bıraz da bu yuzden.

themertyildiz ve selim4141 bunu beğendi.
  13. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    benchde bara 15kg gibi bir ağırlık takmıştı hoca ve ben de ilk seti yaparken dengemi kaybedip barı yana düşürmüştüm :D

zaten birçok hareket güçten öte alışkanlık ve teknik istiyor :)

rockybalboa7 bunu beğendi.
  14. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    yarım saat kardiyo. sonra her aleti en düşük ağırlıkla 2 şer set yaptım. sonra 45dk fln daha kardiyo :) ama zayıflığım için hiç utanıp sıkılmadım.

15. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    salona çok utanarak girmiştim:) aslında evdede çok çalışmıştım şınav mekik ve dumbelllarla her ne kadar vücudum iyi gibi görünsede salon farklıymış bunu ilk gün anladım bench pressi boş barla yapmıştım o bile çok zorladı beni:) 4 tekrarda bırakmak zorunda kalmıştım:) antreman bitince bende bitmiştim

Phil_Heath bunu beğendi.
  16. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    incline bench press e girmek üzereydim barda 15 er kilolar takılıydı nolucak len 15 kiloyumu kaldıramıycaz diye bi girdim elime aldım şöyle bi sallandı bar önce baktım indiremiyorum geri koydum yerine :D hoca geldi napıyosun sen dedi bu kiloyla çalışılırmı daha yeni başladın dedi :)

Neyse 1 ay sonra takmaya başlamıştım 15 er kiloları , şimdi 40 bi tarafa 40 bi tarafa takıyoruz :D

17. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Öyle bir anım yok gittim çalıştım işte, bir adam vardı salonda ilk çalışmama göre çok başarılı olduğumu daha önce spor yapıp yapmadığımı felan sormuştu.

18. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Vucudum yağlı ve kassızdı. yanımda 120 kg lık arkadasım vardı onuda benıde kosu bandıda koymustu o yürüyor ben kosuyordum ilk kez kosu bandına binmıstım. kosu bandını da nasıl kullanacagımı bılmedıgım ıcın hocanın gelıp durdurmasını beklıyordum. ama gelmedi 5 dakıkalık kosu ardından bayılacak gibi hissettım kendımı ayaklarımda inanılmaz bir ağrı oluyordu. hatta durdurmayı bılmedıgım ıcın kosu bandından arka tarafa atlamayı dusundum ama hayır tek koşan ben değildim atlarsam rezil olacaktım. mecburen devam ettım ama bacaklarım adım atamayacak haldeydı tam o sırada hoca yandan geçti ve hocaya hocam yeter durdurun sunu dedim oda gülerek ne cabuk yoruldun ya dedi ve durdurdu :) durduktan sonra ağırlığa doğru gıderken bi sağ bi sol adımlarla gittim resmen 5-6 şişe bira içen ayyaş biri gibiydim..

Benim de maceram böyle başladı :)

19. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    soyunma odasına iner inmez tişörtünü çıkartırsın ve aynada kendine bakarsın ;)

20. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Benim ilk çalışmam 7 Ağustos 2012 , yani çok yeniyim daha :). Hoca öncelikle 10 dk kardiyo sonrasında her alete girip ( makineler , serbest ağırlık yok. Artı bel çevirme , mekik ve yana eğilme ) çok fazla olmayan ağırlıklarla 10 x 3 set yaptırdı. En son sırada dumbbell vardı. Hoca 10 kilo verdi ilk anda. Dedim bu çok ağır yapamam , o zaman 7,5 olsun dedi. 7,5'luk da ilk setin sonunda artık dirseğimi karnıma dayadığımı farkettim. Bırakıp 5 likleri alıp tamamladım ama 7,5 luk kaldıramayınca üzülmedim değil içten içe :)

Sayfayı Paylaş