İlgisiz Hocalardan Bıktım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve gastinsofisi tarafından 7 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. gastinsofisi

gastinsofisi Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar benle ilgilenecek benim beslenme ve ağırlık programımı yazacak hareketleri yaparken başımda duracak beni takip edecek yanlışlarımı düzeltecek beni hedefime ulaştıracak hoca arıyorum. 1 ayda neredeyse 3 spor salonu değiştirdim. Nedeni ise hocaların ilgisizliği. Hepsi kendi kendine çalışıyor ve yanına gidip yardım istediğimde yarım ağız ile zar zor yardım ediyorlar bir daha insanı yardım istemeye çekindiriyorlar. Oturup 2 laf edip bilgi alamıyorum. Vücut geliştirme konusunda teorik bilgim çok az dolayısıyla benim bu sporun altından tek başıma kalkmam imkansız e hocalarda yardım etmeyince ben de ne yapacağımı şaşırdım artık spor salonu değiştirmekten asıl odaklanmam gereken şeye odaklanamıyorum. Lütfen bana hocaları ilgili olan İstanbulda bulunan bir spor salonu söyleyin artık gerçekten bıktım ve sinirlenmeye başladım çünkü olduğum yerde sayıyorum aylardır ve vakit kaybediyorum. Artık son çare buraya başlık açtıma32

2. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    873
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Vaktin bol ise balığı hazır olarak alma balık tut.

3. brhmcr

brhmcr Guest

Forum bilgi hazinesi, biraz bilgi edinerek kendi beslenme ve idman programini cikarabilirsin. Bir cok uye bu sekilde devam ediyor.Genelde piyasada soyle bir isleyis var. Uye oldugun kompleks icin para veriyorsun, instruktor icin degil. Instruktor icin ayri para vererek hizmet alabilirsin.Ancak tavsiyem kendi kendine ogrenip gelismen.

4. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.305
    Ödül Puanları:
    0
    fitness hocaları işin maddi tarafında. çoğu antrenör insanlara üstünkörü programlar hazırlamakta. 3 yıllık boks, 2 yıllık kürek geçmişi olan adamın da 30 yıllık tv izleyicisinin de programları neredeyse aynı. aslında bu kısır bölgeyi forumda da görüyorum. insanların bildiği iki program şekli var birincisi göğüs-biceps, sırt triceps, omuz bacak eşleşmeli klasik program, ikincisi te günde tek bölge. e tabi forumdaki insanların bu bilgileri de aslında yetersiz salon hocalarının bir yansıması...

5. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle kesinlikle bu spor hakkında çok şey bildiğini düşündüğüm insanlar arasındasın r10.Acaba bu konuyu biraz daha açarmısın.Yani değişiklik olarak ne yapılabilir öğrenmek isterim.

6. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    657
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Valla r10 un dediklerine ben de katılıyorum ama uzun süredir bizim salondaki moda Göğüs- Kanat , Omuz-kol programları.. Ben de bu güne kadar hiç göğüs-biceps,sırt-triceps şeklinde bir program çalışmadım.

7. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    bende sırf bu sebepten bırakmıştım spor salonunu adamda biraz vucut var kendisini bu işin üstadı olarak görüyor diploması olduğunu bile düşünmüyorum böyle bilgisiz sırf vucut var diye masanın başına oturtulan adamlardan bilgi alacağına buradan bilgili arkadaşlardan bir program al ve onu uygulasan daha iyi olur. ben kilo vermek istiyorum dedim adam geldi bana vücüt geliştirme yapan adamın yaptığı programla aynısını uygulamamı söyledi haliyle patladık sonra dedim ben en iyisi uygun kiloya ulaşana kadar sadece yürüyüş yapayım zayıflayınca vucut kötü olursa kışın gelirim diye düşünüp ayrıldım.

8. gastinsofisi

gastinsofisi Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Buradaki kişilerin bilgili olduğunu ve açılan başlıkların ne kadar yararlı bilgiler içerdiğini bilsemde ve bunların çoğunu okumuş olsamda kendi kendime bir idman ve beslenme programı çıkarmak bana biraz garip geliyor. Böyle bir şey yaptığımda çıkardığım programlardan şüphe duyuyorum. Ve kendimi veremiyorum. Bu hiç tıp okumamış birinin bir hastayı ameliyat etmesi gibi bir şey. Ayrıca yapacağım her hata vücuduma zarar verecek bu şekilde deneme yanılma yöntemiyle bu işi öğrenmek ne kadar sağlıklı ondanda pek emin değilim.

9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.786
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili cece1 ;

Ben örnek verim sana mesela kendi rutinimden ,

1.gün : göğüs-sırt-bacak açma-kettlebell egzersizi 4 adet
    5.gün : bacak - göğüs( sadece itişin son kısmında kasma ) - kalf
    9.gun : omuz-trıceps-bıceps-bacak kapama - sırt( sadece çekişin son kısmında kasma )
    13.gun : bacak - kettlebll ile 4 egzersiz

zaten şu şunla diye bir durum yok asıl olay yeteri kadar stress vermek , yani sırt-biceps te aynı şey omuz bicepste alakası yok yoruldu falan ile , yada bacak kol olmaz nedne olmasın yahu olur her yer her yer ile olur ,

siz stress verin yeterlidir :)

Saygılarımla , Danny Boy ..

cece1 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş