İlerisi için ne yapmam lazım ? hem hacim kazanıp hem yağ yakımı olabilir mi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve firstarmy tarafından 10 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. firstarmy

firstarmy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İlersi için akıl danışmam gerek

şimdi hedefim karın kasları daha yeni başladım öyle yaza fit giriyim diye bi derdim yok 1 sene geçsin sorun değil ama istediğim olsun
    ancak sormak istediğim şey karın kaslarını çıkartmak için yağ yakmak gerek
    ben suanda 62 kiloyum boy 175 yaş 20
    yağ yakarken daha fazla incelmiş olmıcakmıyım su durumda beslenme programım şöyle

sabah 100gr lor peyniri eti litalif
    öğlen pilav veya makarna
    öğlen ile akşam arası : ton balığı
    akşam pilav ve tavuk göğsü
    spordan önce whey protein
    spordan sonra whey protein ve amino asit
    gece yatmadan evvel 500 ml süt ve 100 gr lor peyniri

kaş yapalım derken göz cıkarmayalım bilene danışalım dedim :D hem hacim kazanıp hem karın kaslarını cıkartmak için karın bölgesinden yağ yakmak mumkunmudur ?
    hem üst bölgeleri çalıştırıp omuz gogus kol hacim kazandırıp hemde karın bölgesinden yağ yakıp six pack cıkartmak için nasıl devam etmeliyim

2. firstarmy

firstarmy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hiç cevap yok yani iyimiş :)

3. Tigertugi

Tigertugi Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşım şimdi söyle karın bölgende illaki kas vardır fakat yagların arasına haps oldugu için dış dünyaya cıkamazlar senın yapman gereken yaglı hamur işi vs uzak durman cunku yag karın kaslarının azılı düşmanıdır.. yag yakmak için hafif kilo çok tekrar ile yag yakıp şekillendirebilirsiniz öle incecik olma duruma yok yani :) iyi çalışmalar

4. firstarmy

firstarmy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yağ şekeri kesip protein agırlık olarak programa devam ediyorum o zaman üstlerde kas kütlesi olarak kilo artıcak karın bölgeside şekle girecek hyper_

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Vücud yağ oranını ölçtür , salonda mı? evde mi? çalışıyorsun.Karına o kadar önem veriyorsan hergün mekik çekmenin yanı sıra bir gün özel karın antremanı yap.Kilon az gibi..Ama vücud yağ oranında %10dan az ise güzel çalışarak rahat rahat hedefine ulaşabilirsin.

6. firstarmy

firstarmy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    salonda çalışıyorum mekik yanı sıra hergun dumbell side bends (hafif agırlıkla) ve fitness hocasının gosterdıgı hareketleri yapıyorum

yağ oranımı nerde ölçtürebilirim peki :)

7. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Hem hacim kazanıp hem yağ yakabilir miyim sorusu forumda yüzlerce kez sorulmuş bir soru.
    Bununla ilgili sabit başlıklar bile var, konu açmadan önce araştırma yapmayı öğrenin, bu forumu kullanma açısından bir öneri sadece.

2. olarak antreman sonrası gerçek protein içeren öğün tüketmelisin, toz ve hap ile olmaz.
    Beslenme ile ilgili biraz daha araştırma yapmanı öneririm.

8. The Monument

The Monument Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Üsküp
    "yaz" diye bir derdinin olmamasi guzel.
    uzun vadeli planinin olmasi da guzel.
    Bu ikisini goz onunde bulundurarak cevap veriyorum, kesinlikle ve kesinlikle yag yakarken kas kazanabilirsin. (forumdaki bu spora yillarini vermis insanlarin 'ikisi beraber olmaz' demelerinin nedenleri var - cogu kisi 2 ayda sonuc bekliyor, cogu kisi beslenmesine yeteri kadar ozen gostermiyor, ve ikisini ayni anda yapmanin puf noktalarini anlatmak forum uzerinden zor gercekten)

beslenme konusunda vucudunu dinlemeyi bu spora 5-6 senesini veren insanlar cok iyi bilir. vucudu onlara ihtiyaci olan besinleri adeta kulaklarina fisildar. yeni baslayanlarda bu boyle olmadigi icin ikisini ayni anda yapmak imkansiza yakindir. yani verilen cevaplar hem dogru, hem de yanlis ;)

yapman gereken sey analiz. vucuduna bak, neler oluyor izle... tartiyi degil aynayi kullan. oyle bir miktarda karbonhidrat al ki tam idmanda enerjin dusmeyecek seviyede olsun, daha fazla degil. sonra kas detaylarin artiyor mu bunu analiz et. spor gecmisi olan bir hoca sana bu konuda cok yardim edebilir.

gece yatmadan once aldigin sutu azalt.
    aldigin extra olcek whey proteininin bir kismini sabah kalkar kalkmaz almaya calis.
    30-45 dakika sonra edecegin kahvaltida yumurta olsun.
    sebze meyve'yi lutfen atlamayin - devamli soyluyorum herseyi "yag-carb-protein" olarak goren "bodyci"lerden olmayin!

son olarak vucudunu henuz bolge bolge gorme kas alma ya da yag yakma konusunda. bir butun olarak analiz et.

9. firstarmy

firstarmy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    @doqukaaN okudum o konuları yalnız benim sormak istediğim ikisi aynı anda olurmudan çok karın bölgesi için yağ yakıcam derken vucutun zayıf kalması ile ilgiliydi o yüzden bu korkumu ortadan kaldırmak için açtım :) öneri içinde ayrıca teşekkür ederim :)
    spordan sonra genelde köfte veya tavuk ızgara ve makarna pilav şeklinde besleniyorum artık

@The Monument
    sütü bıraktık whey sabah ve spordan once şeklinde yapıcam spordan sonra tavuk makarna yağsız :) 1 2 tanede muz yiyiorum spordan sonra :)

10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Salon antrenörüne söylersen eğer ki onun yağ ölçme aleti vardır.

Sayfayı Paylaş