İleri yaş için Spor önerisi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Equity tarafından 8 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Equity

Equity Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Sevgili üstatlarım forumu alt üst ettim arama etiketleri olarak;
    - ileri yaş - Yaşlı ... gibi gibi kelimeler kullandığım halde bulamadım o yüzden konu açma gereği duydum;

Benim annem 50 yaşına merdiven dayadı az kullanımdan olsa gerek dizleri de artık merdiven çıkarken falan çok zorlanıyor, kilosu boyuna göre var ;
    Boy : 150
    Kilo : 65
    Benden ona spor yaptırmamı istedi evimde 25 kilo dambımım var eğer yardımları dokunacak olursa bilgilendirmiş olayım.
    Asıl mesele şu ben nasıl bir spor yaptırmalıyım ki bünyesine zarar vermiyim korkuyorumda açıkcası bir şey olucak diye en iyisi size sorayım dedim ve tekrarlıyorum lütfen ama lütfen bilinçsiz bana öneride bulunmayın çünkü ileri yaş bizim gibi değil hata kabul etmiyor bünye. Bu konuda ÜSTATLARIMIN YARDIMINA İHTİYACIM VAR şimdiden teşekkürler.

kaka bunu beğendi.
  2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    uzman değilim ancak mantık olarak eskiden sporcu değilse vede kadın olduğundan kemikleri zayıftır artık bu yaştan sonra ağırlık çalışmak sıkıntılı olabilir
    en güzeli hafif tempo yürümedir imkanın olsa yüzmek süperdir
    ancak evde diyorsun
    evde çok antreman tavsiye etmiyorum ancak yoga gibi aktiviteler düşünülebilir

Equity bunu beğendi.
  3. Bloodtiger

Bloodtiger Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    En iyi ileri yaş sporu koşudur bunu bil.

4. Equity

Equity Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    boksbody benim gözümde sizde bir üstatsınız lütfen.. :)
    Şey yüzmeye gidiyor bu günden sonra yürüyüşe de başladı birde son olarak dizleri için bir şey önerirmisiniz ?

5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    dizler için kilitlemeli hareketlerden uzak durmalı
    çok ayakta sabit kalmamalı çok ağır kaldırmamalı
    diz egzersizleri yapılmalı
    ***yüzme çok işine yarayacaktır***
    ve doktora danışarak(ilaç değil ama yinede bazı ilaçlarla alındığında veya alerjisi varsa ters etki yapabilir)
    ***glucosamine msm tabletlerden düzenli kullanılmalı birkaç ay içinde fayda görecektir ömür boyu kullanabileceği doğal bir suplementir ancak dediğim gibi yinede doktor kontrol ve onayı alın.***
    birde koşu zıplama gibi sporlar kesinlikle yasak

Son düzenleme: 9 Mayıs 2013
  6. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Bu konuda uzman değilim ama Bence annenize bir check up yaptırmalısınız herhangi bir hastalığı varsa bu bilinmeli ve one göre hareketler yapılmalı ve beslenme programı hazırlanmalı.Ama Annenizin yaşına göre en iyi spor orta tempolu bir yürüştür.

Sayfayı Paylaş