İlaçsız ve damarlı kol:)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Kötü Çocuq tarafından 19 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlık konu dışında öncelikle..yani foruma engin bilgiler sunmasına gerek yok..bu haliyle kural dışı değil..

metnin içeriğine gelince arkadaşının kasları ya da vücudu ameliye işleri yanında şınav mekik vs çekmiş sıradan bir vücut..

çok nadir bilinen bir tür gibi sunmuşsun ben ona takıldım..kasları açlık kası seninde dediğin gibi..ha dediğin yumurtaları yese bile daha ileri gidemezdi planlı ve ağırlığı artırarak çalışmadığı için..

biz bodycilere buna benzer inşaat işçisi olup yumurta biceps çıkmış, hergün mala sallamaktan omuz başları lif lif gözüken tipler çok sık gösterilir.."bakın sizin yaptığınızı bu beslenmeden yapıyor "diye .. ama işin aslı tabiki öyle değil..

ameleleri küçümsemek için demiyorum ama bir meslek olduğu için söylüyorum resmen amele kası..ya da emekçi kası..

benim akrabalarda izmirde inşaat ustası..hatta amelelik yaptıklarıda olmuş..belki plajda onlara denk gelmedin ama inan çoğu böyledir..isteyerek elde ettikleri birşey değil tabiki bir çoğunun..
    ha bazıları bunun yanında bazı ufak hareketler yaparak biraz daha şekilleniyor resimlerdeki gibi..

2. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    arkadasın cok zayıf zayıflıktan kemikleri dahi gözükecek

o zaten antreman filan yapamaz suanda istediği kadar damlar olsun adalesi yok

adale yapması icinde kg alması lazım iyi calısması beslenmesi lazım onu yolda gören yada cıplak gören adam bodyci yada damarlı cok fena demez sadede zayıf birisi der

zayıflıkla definasyonu birbiirne karıstırmıssın

eğer 40-42 cm damarlı adaleli kolun olursa tmm adalen var deriz bu formda süper olur ama 30 cm kolla damar olsa ne olur olmasa ne olur damar olunca kaslımı olcak antremanlarında damalrlarmı agırlıgı kaldıırcak :D:D

moqqlass ve qubar bunu beğendi.
  3. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    45 barfiks olayına çok güldüm..

prolardan +100 90 kg ve üstünü çıkar 45 barfiks çekdir bakalım kaçı demiycem hangisi çekebiliyor ???

boş açılmış bi başlık... jay cutler gibi bi adamdanda 45 barfiks beklersin sen. ama senin arkadaşın daha iyi cutlerdan :)

60 kilo spor yapmadığım cılız zamanlarımda 30 barfiks çekiyordum spora başladım 98 kiloda 15 i geçemiyorum şimdi açıklarmısın 60 kiloyken dahamı kaslıydım kemiklerim gözükürken?? yoksa gün geçdikçe hacim yapıp kasmı kaybediyorum :D bi açıklık getir vallahi sporu bırakıcam boşunamı çalışdım ben yani ?? :D:D

engin bilgilerinle eğit bizi.. yol göster lütfen..

Son düzenleme: 20 Temmuz 2010
    kaka ve F50 bunu beğendi.
  4. BuRaKxX

BuRaKxX Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Bu işler ne kadar hafife alınabiliyor daha iyi görüyorum.Bu iş sabır,azim,disiplin ve sistem işi. Bu işe kendini verenler nasıl yapıyor ben görüyorum.Kendim bile yaşam biçimime,5 öğün yemeğime günlük proteinime yağına tuzuna şekerine dikkat ediyorum. Arka omuz geri kalmış diye kanatlarım biraz kısa kalmış diye özenle çalışıyor. İnce eleyip sık dokuyup bu işi hala amatörce yaptığımı düşünürken millet kalkıp bak böylede oluyor bu iş diyor. Tamam kardeşim oluyormuş!

5. bodyguardxp

bodyguardxp Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hayatımda duyduğum en saçma mevzu- şimdi bu resimdeki arkadaşın kolları damarlı eee bize ne - ne alakası var şimdi damarlı olunca ne oluyor olmayınca ne oluyor -onu bilelimde- ben 10 sene hiç ara vermeden body yaptım şimdi 2 senedir yapmıyorum - bıraktığımda kollarım 45 cm di hala 45 cm napacaz şimdi bende ozmaan biraz şov yapayım - mesela bodyi bıraktığı halde formunu kaybetmeyen yani kas kaybı olamayan adam varmı diyim nekadar saçma diymi- boş konuşuyoruz işte geyik

6. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Duymuşlar, Horasan'da halı dokunur; enine mi boyuna mı...

Konuyu açan kullanıcı sanırım farklı beklentiler içerisinde açtığı konudan beklediği şakşağı bulamayınca gereksiz bir savunma ve akabinde saldırı durumuna geçmiş; insan psikolojisi.

Konu içeriğine dönersek, neden genetik bir üstünlüğü (ki ben öyle birşey görmüyorum) diğer bir kullanıcınında söylediği gibi ötekileştirme çabasına giriliyor konuda onu anlayamadım. Vücut geliştirme sporunu fitnesstan ayrı tutarak irdelemek en doğrusu olacaktır. Herkesin hür fikirlerini yazıya dökebileceği bir platformda nedendir sürekli ''seninkini görelim'' tarzında çıkışlarda bulunulur bu da ayrı bir muamma. Bu tamamen kişinin kendi zevki doğrultusunda yaptığı bir spordur ve o hacim kazanmayı ister.

Ayrıca merak ettiğim diğer bir konu ise şudur ki; niçin birçok konuda koyulan resimlerin ardından ''bir gram protein almadım, bir kere spor salonuna gitmedim, elime dumbell almadım v.b'' gibisinden sanki yağsız ama aynı zamanda cılız bir vücudu kendi bilinçaltı komplekslerinden azad edercesine yazılar yazılıyor ve bunlar marifetmişcesine karşı tarafa empoze edilmeye çalışılıyor ? Buradan çıkarılması gereken şey insanların harcadığı vakit, para ve emeklere vurulduğu sanılan ukalaca bir tokat mıdır ? Hayır, bence değil; olmamalı. Hacim kazanma çabası içerisinde olan arkadaşlar farklı farklı benzetmeler yaparak kendinin bile olmayan estetik bir vücut ile gereksiz çıkış yapmak, daha da ötesi beklenti dışı yorumlara karşı onların ne kadar estetik bir vücuda sahip olduklarını sorgulamak kraldan çok kralcılıktır. Tabiri caiz olmadığı için diğer benzetmeyi yazmak istemiyorum.

1-2 sene bu sporun kaideleri çerçevesinde ''emek'' vererek bu spor ile uğraşsın ve o alınmamasını marifet sandığınız proteini bol bol alsın daha sonra ortaya çıkan eserin herkes hakkını verecektir. Ben 2 damar fazla gördüm diye genetik üstünlük tartışması içerisine girecek kadar komik olunmaması taraftarıyım, emek verilmeyen hiçbir iş hakkında hiçbir üstünlükten bahsedilemez. Bu sporu yaparken şu sıcaklarda vücudunun herbir gözeneğine kadar terleyen insanlara saygısızlık yapmak soytarılıktır.

joseph18, slymnasye, Akay ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu başlıkta şunu gördüm..
    kişi dalga için başlık açtıysa zaten yönetim tarafından kapatılır..

dalga için açmadı sadece birşeyleri paylaşıyorsa yazılan mesajlarda dalgacı, alaycı olmamalıdır..

ama bakıyorum birçok üye bu samimiyetin dozunu ayarlayamamış ve iyice sulanmış başlık..
    beğenmeyen mesaj yazmaz..yorum yazmak isteyen ise kırmadan dökmeden yazar..!

bu yüzden 3-4 mesaj silinmiştir.!

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş