İlaçsız Takviyesiz Kas yapılırmı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve AzizK tarafından 29 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    2 haftadır body salonuna gidiyorum bundan önce 13 kilo vermiştim ve günde 2 saat body yapıyorum cardio ile beraber şimdi ben hiç takviye almıyorum proteiniymiş karbonhidratıymış böyle ilaçlar kullananlar var peki bu ilaçları kullanmadan fit bir vücud yapabilirmiyiz ? 8 pack üçgen vücut göğüsler iri vb.

2. Lavezzi

Lavezzi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Abi bunlara ilaç demeyin ya ek tavsiye besin bunlara kimyasal bile denmemeli takviye bunlar işine yarar..
    tabi yaparsin ama bunlari kullanırsan daha hızlı sonuç alirsin ben toz kullaniyorum yok yağ yapar yok sarkar yalan birşey oldugu yok ve memnunum

AzizK bunu beğendi.
  3. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben kilolu ve yağlıyım vücudu toparlamak istiyorum protein tozu kullanmak istiyorum fakat kilo yapar diyorlar boy 1.72 kilo 70 kullanırsam faydası olurmu ?

4. Lavezzi

Lavezzi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Kas olarak alcağin kilonun zarar ne olabilir ki ?
    ağirlik+ cardio ya devam et protein tozunuda antreman önce ve sonra al fazla kaçirmdan yağ felan yapmaz boy kilo da yaz

ben 4 ay tozlu çaliştim 74,5 felandim şimdi 73,1 yağ oranimda azaldi cardio yapmadim ağirlik ve diyet suan daha kaslı fit gozukuyorum
    sen boy kilo yaz bi

5. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    1.72 kiloda 70

6. Lavezzi

Lavezzi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Ben cok daha fazla sandim sen şimdi al tozu kendine bi program bellirle agırlıkla kardio ( kardıo yu ayri güne koymaya caliş mümkün değilse antremandan sonra 15 dk hitt cardio yap )

ant dan önce bi ölcek ant dan sonra bi ölcek yeterlidir ama kardio bitince al tozu agırlık bitip tozu içip cardio ya geçeyim yok yani

AzizK bunu beğendi.
  7. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    Zayıflama amacın bile olsa protein ve karbonhidrat almasın eğer sadece ben zayıflayayım kas kazanmak benim için ikinci planda diyorsan alacağın karbonhidratı düşürürsün aynı zamanda protein ve karbonhidratı dışarda yediğin besinlerle almanı öneririm,Ben öğün atladığımda veya zamanım olmadığı sıralar protein tozu kullanıyorum illaki kullanmak zorunda değilsin hatta kullanmasan daha bile iyi ama eğer kardio yu uzun tutuyorsan ağırlık kaldırmak ve kütle kazanmak için yeterli enerjiyi bulamayabilirsin birde üzerine zayıflamak için tavsiye edilmeyen bir tür diyet yapıyorsan amacının dışına çıkıp kas kaybedip yapını bozabilirsin ki genelde salonda bu insanlardan bir yığın var adam doğru düzgün yemek yemiyor sonrada diyorki abi seni takip ediyorum abi nasıl basıyorsun bu ağırlığı abi senin 4-5 ay olmadımı ? diye soruyor sağa sola eeee ?? yemiyorsun nasıl antreman çıkarabilirsin ki ?? ayrıca amacın kütle kazanmak ise kardioyunun saatlerini mümkünse ayırmanı öneririm,ısınma olarak 7-8 dk band'ta koş yada eliptik adımda biraz zaman geçir ama tüm enerjini kardio'ya verme..

Son düzenleme: 29 Temmuz 2013
    AzizK bunu beğendi.
  8. Leonidas95

Leonidas95 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    supplement len onlar :D ilaç deme , ek besin :D

AzizK bunu beğendi.
  9. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Olur her türlü. Sıkma canını. Bu sitede örnekleri de var. Biri de benim. Mükemmel değilim ancak olabiliyor.

AzizK bunu beğendi.
  10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Suplement kullanmadanda gelişebilirsin ama suplement işi birazcık daha hızlandırmaya benzer.Yağ yakıcılar yağ oranını azaltmanda büyük yardımcı olur.

11. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    sana protein değil sir Arwn in dediği gibi yağ yakıcı gerek..ama bence onu da boşver...tavuk ye bol bol yumurta ye hergün yarım saat koş antremandan önce yeter sana....1 yıl hiçbir şey kullanman gerekmez...dediklerimi yabana atma :)

12. FitFighter

FitFighter Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Kardeşim eğer günlük alman gerek protein,karbondhidrat vs. doğal gıdalardan(tavuk,et vs.) alabiliyorsan zaten bu ürünlere gerek yok. Bu supplementler ek gıda sadece ..

AzizK bunu beğendi.
  13. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İlk 10 dk eliptik sonra tüm hareketleri yapıyorum sonra son 10 dk koşu bandı yapıyorum bırakıyorum ama sonlara doğru aşırı zorlanıyorum. Amacım vücudumu sıkılaştırmak sert olmak ve fit bi vücuda sahip olmak yağ yakıcıların faydası yok diyorlar ama bilmiyorum ne kullanacağıma karar veremedim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:17 ----------

Ben hergün pirinç pilavı ve haşlanmış tavuk yiyorum yani etsiz pilavsız hiçbir günüm geçmez pirinç ve tavuk etini aşırı tüketiyorum fakat supplementler sanki vücudun gelişmesine hemen yardımcı olacak gibime geliyor hoca felan 2 3 tane koca hap çiğniyo sonra antremana başlıyo hocada iri birşey özendim biraz.

14. bolat744

bolat744 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    memur
    Yer:
    kahramanmaraş
    evet arkadaşlar sizlere 15 yıllık tecrübemle bilgi akatramak yararlı olacağına inanıyorum öncelikle suplement yani ek besinler vücut da sarkma yapar diyorlar ve zararlı diyorlar evet zararlı zararlı olan ne biliyormusunuz merdiven atlı sahte ürünleri ucuz diye alıp kullanan arkadaşlar zararını görür oysaki güvenilir patentli suplement mağazalarından ve spor salonlarından temin edilen ürünler yararlıdır öncelikle bu sporu yapan kişi ilk oralak nasıl bir fizik istediği önemlidir iri yarı olmakmı yoksa fit bir görünüme sahip olmakmı ve bu arada bu sporda bir karışıklık var fitness yani fit model ve body building yani iri yarı yapılı anlamında bu iki fiziksel özelliği karıştırmayın dediğim gibi öncelikle hangi fiziği istediğini bileceksin ve ona göre suplement kullanacaksın ben uzun zamandır bu işi yaptığım için farklı duyumlar almaktayım örnek vereyim yeni gelen eleman zayıf kilo alıp iri yarı olmak istiyor ve bir bakıyorsun elinde whey protein var öncelikle whey nedir ne işe yarar ne gibi etkenler yapar bunu bilmeden eleman ya internetten yada sağdan soldan duymalarla whey protein ya zaten adam zayıf kilo almaya çalışıyor oysa whey protein sadece ağır antremandan sonra kasların onarımını hızlandırmak için elde edilmiş bir etken zayıf kişilerin öncelikle kullanya başlaması gereken mass gainer yani yüzde 70 oranında karbonhidrat ve yüzde 30 oranında protein olan etkendir çünkü antreman esnasında metabolizma sana enerji sağlamak için vücuddan kalori yani karbonhidrat yakımı yapması lazım ama eleman zayıf olduğu için yağ yakımı yerine kas yakımı yapıyor sonrada diyorki ben niye kilo alamıyorum vay efendim niye kaslarım gelişmiyor....

15. PrensDK

PrensDK Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tıp Öğrencisi
    Yer:
    Antalya
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;
    - Daha önce benzer bir konu açılmıştır.
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    Link :

Arama Kelimeleri :

Yukarıdaki arama kelimelerini ya da aklınızdaki konuyu arama bölümündeki "sadece başlıklarda ara" sekmesini tıklayarak aratınız. Çıkan arama sonuçlarından sorunuza en uygun bulduğunuz başlığı inceleyiniz.Aradığınız cevabı bulamadığınızı düşünüyorsanız dahi sorunuzu o başlıkta sorunuz.Çok özel bir durum olmadıkça yeni başlık açmayınız.Aksi takdirde başlık kirliliğine neden olursunuz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş