İlaçlar Hakkında

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve BURAGBA tarafından 22 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BURAGBA

BURAGBA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar en son 2 ay önce soğuk algınlığına yakalanmıştım yaklaşık doktora felan gitmeden antibiyotik almadan 10 gün sürdü bu rahatsızlık
    dün den beri bademciklerim şişmeye başladı yutkunmakta zorluk çekiyorum bugün bari acile gidiyim dedim özelde baktırıyım antibiyotik yazdı 3 tane

adları : NUROFEN - MİNOSET -ZİNNAT doktor herhangi bir bilg ivermedi ilaçları yazarken bunları 5 gün boyunca düzenli olarak kullan dedi aynı anda mı içcem yoksa 15 - 20 dk arayla mı içcem bilmiyorum arapça gibi yazmışlar ilaçın üstüne bir tek zinnatın 12 saatte 1 1 tane tablet içildiğini anlayabildim yazılardan şimdi ben bunları aynı anda mı içicem bir de bademcikler şiş yutkunmakta zorlanıyorum boğazda felan takılır diye yutarken ilacı korkuyorum o ilaçları suda eritip içsem aynı faydayı alır mıyım ? doktorada bir daha gidip 10 tl bayılmak istemiyorum zaten uzak hastane sırf soru sormak için bile 10 tl vermek lazım ve hiç para yok cüzdanımda yardımcı olabilecek var mı aranızda ? :( :(

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Nurofen 8 saatte 1, Zinnat 12 saatte 1. Minoset de 8 saatte 1. Birlikte almanda sakınca olmaz. Nurofeni yok al, diğerler

3. BURAGBA

BURAGBA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    nurefini yok al diğerler derken tam olarak anlamadım şimd 8-8-12 saatte 1 içicem birlikte içmekte sıkıntı yok ama son cümlenizi anlayamadım :S :S

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yarım kalmış :) nurofen tok, diğerleri farketmez.

5. BURAGBA

BURAGBA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkür ederim yardımlarınız için son birşey sorucam doktor 5 gün boyunca kullan dedi 12 satte 1 diğerleri günde 3 defadan toplam günde 8 tane ilaç almış oluyorum bu biraz fazla değil mi öğlenleri geç kalktığım için yarın içmeyü düşünüyorum anitibiyotikleri de şöyle bir hesaplayım dedim günde 8 tane bir de benim epilepsi ilacı lamictal günde 1 taneden 9 tane hap çok fazla geldi gözüme

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Birşey olmaz, güvenli ilaçlar. Nurofenle minoset çok önemli değil ama zinnat antibiyotiktir, başlayınca kutu bitmeden yarıda bırakma. 5 gün kullan dediği odur.

7. BURAGBA

BURAGBA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Usta http://www.sagligimicinhersey.com/H..._1693_Antibiyotikler_Nasil_Kullanilmali?.html bu sitede antbiotiklerle ilgili baya kötü durumlar ölüme kadar ben günde 9 tane içmek yerine en etkilisi olan zinnatı 2 defa diğer 2 sini de 1 defa içmeyü düşünüyorum 5 gün boyunca doktor 5 gün kullan demişti ama şeyi merak ediyroum bunların bir sürü yan etkisi var en çokta halsizlik felan olmak üzere baya bir yan etkisi var zaten halsizlik var üstümde daha yeni uyandım ilaçları yemek yiyip içicem zinnat 12 saat arayla olduğu için 2.ci defa gece 1-2 gibi içince bir sıkıntı yaratar mı ? 12 saat ara var ya hani çok soru sordum sıktım seni farkındayım da kafama çok takıldı :/

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bildiğin gibi yap.

ozaner, Created By Loss ve Bekci bunu beğendi.
  9. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    şakamısınız siz eczaneyeden almıycan mı bu ilaları eczacı sana söyliycek nappcannı bu gençlerin kafası gerçekten allak bullak. biceps curlde biilekleri aşağı mı bırakiyim yoksa içeri mi çeviriyim diye sorar gibi resmen sormuş adam şaka diycek diye bekledim demedi

Qarden bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş