İlaçlarım,yağ oranım,listem

Konusu 'Bayanlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve dimply tarafından 21 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. dimply
    Offline

    dimply Üye

    Katılım:
    21 Temmuz 2013
    Mesajlar:
    36
    Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba. Yaşım 17,çok uzun süredir diyetteyim,bugüne kadar. Şuan kilomu korumaya çalışıyorum. Yaşım e bilgisizliğim gereği çok sağlıksız bir diyet yapmıştım :) Acısınıda hala çekiyorum,saçlarım dökülüyor. 4 vitamin ilacı kullanıyorum,doktorum ( cildiye )kilo alırsın demişti fakat hala yağ oranım düşmekte. Ama saçlarımın dökülmesi devam ettiği için diyeti bugün koruyucu bir listeyle bıraktım. Yalnız her diyetisyene gittiğiminde tartıda 2 kilo artıyordum. Normalde 58-60 arası bir kilom var. Eskidenn 83 kiloydum ve hızlı verdiğim için vitaminsizlikten saçlarım dökülüyor zaten. İlaçları kullanmaya başladıktan sonra vücudum şişmeye başladı. Her tartıya çıktığımda doktorumda şaşırdı fakat daha sonra bilgisayardan yağ oranın sürekli hızla düştüğünü gördük. Bugün tartıldığımda 65 gösteriyordum. 2 hafta öncesi 63 düm. Vücudumda ödem varmış ve malesef ilacın etkisi. Vücudumun şişliğini nasıl indirebilirim ? İlaçlarım 1 ay oldu kullanalı bitti, yarın tekrar adı olarak bilemiyorum ama değişebilir,kullanacağım.

    Bir de normal bi bayanın yağ oranı ne kadar olmalı ? Ben şuan kilomu korumak için listeye uyuyorum,hastalığım geçtiği zaman devam edicem.Yanlış hatırlamıyorsam benim 17 veya 19 idi
     
  2. SiR_Arawn
    Offline

    SiR_Arawn Üye

    Katılım:
    25 Eylül 2010
    Mesajlar:
    2.328
    Beğenileri:
    843
    Ödül Puanları:
    123
    Cinsiyet:
    Bay
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ödem konusunu doktorunuzdan bilgi almanız daha iyi olur.Ama benim bildiğim kadarıyla vücudunuz az su alınmından dolayı , ödem oluşur buda suların bazı bölgelerde toplanmasını gösterir.Günlük en az 3 litre su içmelisiniz , hele ki bu ödem sorunu varken su üretimini 1 litre artırmanızın yararı bile olabilir.
    Yaptığınız diyetin saçlarda dökülmeye gelmesi ilginç , bende sizin gibi ilk başladığımda sert bir diyet yapmıştım böyle bir sorun olmamıştı tabi 2 aycık yaptım ben.
    Bence ödem ve saç dökülmesini çözmek için doktorunuzla ilaçlı tedaviye devam siz hastalığı yenince , spora başlayabilirsiniz.
    Lütfen sağlıksız diyetler yapmayın , vücudunuza zararı dokunur.Forumda , internette okuyarak rahatça bilgiye ulaşabilirsiniz ama tek bir bilgiyle sınırlı kalmayın herşey doğru olmayabilir.Ayrıca yaşınız gereği 17den dolayı gelişme çağındasınız kalori miktarını ve besinleri iyi almalısınız.
    Hastalık sonrası , güzel bir beslenme programı ve spor ile çok rahat istediğiniz vücuda gelebilirsiniz bunu kesinlikle unutmayın..
    Normal bir bayanı bilmiyorum ama fitness modell sınıfındakilerin yağ oranları % 5-8 arası görünümleri mükemmel , ama yağ oranı %10-12 arasıda idealdir denilebilir.Burda şahsi görüşüm giriyor olaya biraz çünkü bayanın hatlarını nasıl göstermek istediğine bağlı olay , %8 yağ oranına sahip kas kütlesi biraz olan bir bayan bence çok güzel görünüm alabilir.
     
    dimply bunu beğendi.
  3. dimply
    Offline

    dimply Üye

    Katılım:
    21 Temmuz 2013
    Mesajlar:
    36
    Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cevabınız için teşekkür ederim. Demir eksikliğim varmış.b12 eksikliği de var ama azalmış gibi. bugün ilaçlarımı aldım. Ben peki şimdi kilo mu alıyorum ? Yani yağ yakıp kilomda artış oluyor. Bu dış görünüş olarak yağ yaktığım belli olur mu yoksa kilomda artış olduğu için daha mı yağlı gözükür
     
  4. SiR_Arawn
    Offline

    SiR_Arawn Üye

    Katılım:
    25 Eylül 2010
    Mesajlar:
    2.328
    Beğenileri:
    843
    Ödül Puanları:
    123
    Cinsiyet:
    Bay
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kilo alırken yağ yakmanız çok ilginç bir durum , ama ödem hastalığını tam olarak bilmiyorum ama toplanan su hastalığı yenmeye başladığın süreçte vücudun normal yapısına dönüceği için o süreçte suyun artışı sende kilo artışı sağlıyor olabilir.
    Dış görünüşe nasıl bir etkisi olur tahmin etmiyim ne desem yalan olur.
    Size şuan en büyük tavsiyem , sağlığı öncelikte tutup , sporu hafifce geri plana almanız , hırslısınız belli ki hedeflerinize ulaşmak istiyorsunuz doktorunuz hastalığın tamamen geçtiğini bittiğini söylediğinde veya spora başlayabilirsiniz dediğinde sporla yağ yakımı ve kas kütlesini fitness la biraz artırarak güzel görünüm almanız elinizde bunu unutmayın sadece bu zaman ile olur sabretmek gerek bu sporda..
     
    dimply bunu beğendi.
  5. Akhaten
    Offline

    Akhaten Üye

    Katılım:
    21 Ekim 2013
    Mesajlar:
    38
    Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    dr hangi ilaçları kullanmanızı önerdi , yazarsanız en azından sorun onlarda mı ( sorun değilde sebep) anlarız :)
     
    dimply bunu beğendi.
  6. dimply
    Offline

    dimply Üye

    Katılım:
    21 Temmuz 2013
    Mesajlar:
    36
    Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İlaçlarım : Telovium capsules
    Vegaferon fort film tablet
    Benexol b12 tablet idi. Ama şuan bunlar bitti ve malesef hastalığım geçmedi,yeni bir doktora giderek bu seferde kansızlık ilacı aldım. Şu şişelerin içinde olanlarından. Komerfol,şuan sadece sabah akşam bunu kullanıyorum.
     
  7. Akhaten
    Offline

    Akhaten Üye

    Katılım:
    21 Ekim 2013
    Mesajlar:
    38
    Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    bu ilaçlar yağ oranınızla alakalı etkileri olan maddeler içermiyor , yağ oranınızı doktorunuz yanlış ölçmüş düşmemiştir yağ oranınız , sadece kilonuz su tutumundan artmıs buna endekslı olan yağ oranı azalmış yanı basıtce yag oranınız aynı sadece kılonuz odemden artmıs ,

    azaltmak için tuz alımını azaltmak , bol su içmek , su atıcı bazı bıtkıler almak faydalı olabılır
     
  8. dimply
    Offline

    dimply Üye

    Katılım:
    21 Temmuz 2013
    Mesajlar:
    36
    Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    fakat yanlış ölçmediğine eminim zaten 3. oldu bu sürekli kilom ya aynı ya artıyor, ama yağ oranım azalıyor. 3 haftadır yani. kilo verdiğim bu arada anlaşılıyor yeni farkettim. tuz kullanmıyorum zaten :/
     

Sayfayı Paylaş