İkisinin Farkı Ne ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve AssassiN* tarafından 3 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. AssassiN*

AssassiN* Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1.Arkadaşlar bu iki ürün arasında kaldım birisinde whey protein demesine rağmen diğerinde hiç whey protein lafı bile geçmiyor bunların farkı ne acaba ? sonuçta ikiside protein tozu ama böyle adlandırılmaları neden ? bir de hangisi daha iyi veya hangisini tavsiye edersiniz ?

Sitede https://www.supplementler.com un reklamı yapıldığı için linkleri bu siteden veriyorum umarım herhangi bir sorun çıkmaz :D

Whey protein yazan : https://www.supplementler.com/shop/...core-2270-gr-5-LBS-.html/manufacturers_id/16/

Whey protein yazmayan : https://www.supplementler.com/shop/...ore-Pro-Series-2-lb.html/manufacturers_id/16/

2.Ben protein tozlarını off günlerde yağsız süt ile çalışma günlerinde su ile almayı düşünüyorum doğru bir yol mu izliyorum ?

3.Bu ürünlerin ölçekleri nasıl olmalı yani 1 servis denilen şeyde kendi kaşığı ile ne kadar ölçek konulmalı ? benim bildiğim kadarıyla off günlerde sabah iki ölçek ama antreman günlerinde zaten sabahları aldığım gibi 2 ölçek olucak ama antremandan önce ve sonra kaç ölçek yani kaç kaşık karıştırıp içmeliyim bu konuda kafam karıştı.

4.Bir de antremandan önce almam gereken süre ne kadar olmalı ?

Lütfen arkadaşlar cevaplarını 4 gözle bekliyorum umarım başınızı şişirmemişimdir :)

2. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    1)bazı ürünler direk whey diye yazmaz içeriğine bakarak anlaşılır.içinde whey olup olmadığı.
    2)sütle beraber içtiğinde kalori,enerji, miktarı ve protein miktarı artar su ile içtiğinde ise , ürünün içinde ne kadar protein varsa onları alırsın ör 1 ölçek 30 kg pro ise 30 gr pro alırsın , bence fark etmez ama süt dediğim gibi bazı öellikleri arttırır.
    3)ürün açıklamasında yazar . ör ; 80 kg 1 ölçek80 kg üstü 2 ölçek şampiyonlar 3 ölçek olarak servis edilir falan yani 1 porsiyona kilon şukadar sa şu kadar ölçek koymalısın diyor
    4)antremandan önce 15 idealdir.
    daha önce hiç protein kullanamadıysan ilk başlangıcının whey olmasını öneririm yani musletech whey hardcore olanını

AssassiN* bunu beğendi.
  3. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    1-) Whey protein olan içinde sadece whey protein ve az miktarda karbonhidrat bulunur

Nitro tech te ise whey protein, B vitamin complex, Anti oxidanlar, Creatin monohydat, AKG, OKG, bol miktarda saf arginin ve taurin bulunmaktadır.

Bu işte yeniysen protein tozu olarak Optimum Whey standart kullanabilirsin tavsiyem bu.. yok ben bu ikisinden birini alıcam diyosan nitro tech olanını tercih et .

2. off günlerde almana sıcak bakmıyorum boşa gitmez ama onun yerine tavuk balık vs. tüket.

3. antremandan sonra 1 ölçek, kendi kaşığıyla 1 kere shaker a döküceksin suyla karıştırıp afiyetle içiceksin. Sabahları alacağına ben antremandan 1 saat önce veya gece yatarken içmeni tavsiye ederim.

4.3 de cevabı var :)

AssassiN* bunu beğendi.
  4. MaçaPapazı

MaçaPapazı Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    whey yazan protein olarak ön plana çıkıyor, nitrotech ise çok kompleks bir ürün içinde yok yok yani kreatinden tut extra bcaa taurin koenzim vsvsvs... başlarda normal whey ile başla ileride nitroyu gömersin uçarsın :D

AssassiN* bunu beğendi.
  5. AssassiN*

AssassiN* Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar :)

Sayfayı Paylaş