İki ayda 20 kg nasıl aldım.(65 kg'dan 85 kg'a giden yol)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve castorpollux tarafından 11 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Çatlaklar bağlantı yerlerinde oluyor genellikle, mesela göğüs ve omuzların birleştiği yerlerde, parlak beyaz bir görüntüleri de olabilir, kıpkırmızı da olabilirler, kıpkırmızı olsa görürdün ama parlak beyazsa gözünden kaçmış olabilir, ya da sanşlı azınlıktansın ve derin çok esnek.
    Çatlakları önlemenin birinci şartı hızlı kilo almamak, kür yaparak hızlı kilo alanlara da badem yağı gibi cildin esnekliğini arttıracak tarzda yağları idman sonrası ciltlerine sürmeleri öneriliyor.

castorpollux bunu beğendi.
  2. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    ben 2 ayda 70 den 78 e ondan 8 ay sonra 83 kiloya cıktım bende catlaklar olustu gogus ile omuzun orada her iki kolun orada.. sanırsam cok onceden hafif olmustu sonra gecmişti simdikiler bayagı dikkat cekiyor ve kırmızı renkte.. bunları tedavi etme yöntemi var mı?

3. qazwsx100

qazwsx100 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    what a finishhhhhhhhh
    gerçi daha bitmemiş heralde :)
    paylaşım için teşekkürler :)

4. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Bugün leg press çalışırken diz kapaklarımda (sol) beyaz çizikler dikkatimi çekti. Deri gergin olduğunda dikkati çekiyor. Neyse ki kırmızı ve daha dikkat çekici olanından değilmiş! İşin garibi sağ dizde yok.

5. redstar

redstar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle forum gercekten faydalı olacak çünkü yeni başlıyorum çok ciddi kilo problemim var başlığı acan arkadaşın eline sağlık ama bir problem var okuduklarımdan anladığım kilo almak maddi bir külfet gerektiriyor yokmudur üniversiteli çulsuz bir adama göre kilo alma programı

6. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    1.80 boyundaki bir kişinin 65 kg olması zaten olmaması gereken bir durum yani çok zayıf olmuş oluyor.85 kg da olması ise onun şişman değilde kararında olduğu demektir ama burda şu durum varki 2 ay gibi kısa bir sürede 20 kg gerçekten istisnai bir durum herkes 20 kg alamaz çok zordur bu.Arkadaşımız almışsa yapacak bişey yoktur yani almıştır nihayetinde yok alınırmı nasıl aldın niye aldın gibi durum değerlendirilemez ayrıca motivasyon ve psikoloji açısından kendini iyi hissediyorsada bence çok da iyi yapmıştır.Burda kilo alamayan arkadaşlara da kilo alamıyorum demelerinin bahane olduğunu isterlerse alabileceklerinin bir kanıtı ve örneğpi olmuş oldu.Tabi 2. bir hususta var bunuda Kqarasan güzel bir şekilde üstüne bastı 2 ay gibi kısa sürede kalbin kalp rütminin hatta vucudun taşıyacağı yükün bile bu kadar hızlı değişmesi akabinde tansiyon gibi sorunlarının olabileceği sağlık açısından iyi olmayabilir. 2 ayda yirmi kilo almak isteyenler bunu bu şekilde düşünmelidir ama arkadaşımız almışsa vede mutluysa halinden tebrikler diyorum.

7. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Teşekkürler...
    Durumu çok iyi özetlemişsiniz.
    2 ayda yirmi kilo almak sağlıklı değildir. Kişiden kişiye değişen farklı sorunlara yol açabilir.
    Çok zayıflıktan bunalmış, kendine bunu sorun haline getiren ve bu uğurda herşeyi yapmaya hazır ümitsiz arkadaşlara kanlı canlı örnek olarak- kilo alınabilir babında haddimi aşmış olmayım- durmaktayım.

yerinde olsaydım normal günlük öğünlerime,
    Patates, pirinç, yumurta ve süt dörtlüsünü eklerdim.
    Kahvaltıda ne yiyorsan +3 haşlanmış yumurta
    öğlen ne yiyorsan +haşlanmış patates
    akşam ne yiyorsan + pirinç pilavı
    gece yatmadan önce bir litre sütü içersin
    Bu durumda bulunduğun yere göre hesabını yaparsın yani günlük bir iki ytl ile sorun çözülür. Şöyle düşünebilirsin maddi durumu çok kötü olan ve günde bir paket sigara içen arkadaşını düşün. Durumu çok kötü olsa bile günde 3-4 ytl sigara için para ayırabiliyor. Yani herşey kafaya koymada.

8. muratonturk

muratonturk Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    matematik öğretmeni
    Yer:
    manisa-salihli
    castorpollux kardeşim, başta sigarayı bıraktığın için tebriklerimi sunarım.. Bu kilo almanda metabolizma değişikliğini bu sağlamış.. Sakın 1 tane bile içme!.. Sigaraya başlamazsan daha da iri bile olursun.. Hızlı aldın hızlı gider, diyenlere bakma vücut oturmuş.. Beden kitle endeksi imiş, boy kilo farkı imiş hepsi hikaye, çünkü her insanın kendini sağlıklı hissettiği kilo vardır. Kimisini define olmak bile yaramayabilir, lenf sistemini yavaşlatır, mesela.. Onun için belki şu an daha sağlıklısın bunu YALNIZ SEN BİLİRSİN, sudur, yağdır, sağlıksızdır hikaye...

9. MeTaLLiCaT

MeTaLLiCaT Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşım seni tebrik ediyorum öncelikle kilo almayla ilgili diğer topic bana ait.Dikkat ederseniz ve yanlış hatırlamıyorsam şu an sitenin en hit alan topiği. Demekki oldukça fazla insanın "düzgün bir fizik" hayali var. Ha bu forumda ahmet bunu yağlalırını eritmek(cutting) olarak görüyor, mehmet kilo almak(bulk). Hepimizin ihtiyacı farklı yanlız arkadaşımı çok iyi anlıyorum. 2 ayda 20 kilo sağlıklısz diyenler için:kilo almanın zorluğunu kimse bilemez ve bu konuda soru ve cevap aranabilecek tek merci bodybuilding siteleridir. Benim gittiğim diyetisyen doktor bile nası kilo alıcam dedikten sonra iki katı yemek ye diyince benim kayış kopmuştu. Yapma ya bak hiç aklıma gelmedi bu diye bağırmak istemiştim adama. Bu ana kadar arkadaşımızın yaptıgının bodybuilding ile direk alakası yok ama en azından başlamadan önce atması gereken bi adımı tamamlamış çok da güzel olmuş tebrik ederim tekrar. Bundan sonra tek yapması gereken kilosunu korumak. Bende de göbek oldu kilo almayı başardıktan sonra. Ayrıca 40 yıl düşünsem nası yağ yakacağıma dair araştırma yapacağım aklıma gelmezdi bu bile harika bişi :) Ayrıca yazına ait tek bilmediğim şu iştah açıcılardı onları not aldım deneyeceğim bende. Son söz olarak tekrar tebrik ederim arkadaşım ama diğer arkadaşlarında uyarıları dogrultusunda bi ufak check-up tarzında doktora gözükmeni tavsiye ederim ne olur ne olmaz. Herkeze iyi çalışmalar.

10. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    o başlığın bana çok faydası oldu başta yazarken belirttiğim gibi :)
    yağ birikimi;11.2kg (ideal yağ;10.17-19.4
    %13 yağ
    tansiyon;122-84
    şu alış-veriş merkezlerindeki alet ne derece doğrudur bilmem.
    Herhangibir rahatsızlığım olmadığı için hiç hastane ile uğraşmak istemiyorum ama söylediğin mantıklı check-up konusunda.
    Etrafdakilerin bırak kilo almaya şişmanlamışsın resmen demesi bile hoşuma gidiyor :D (eski halime göre yoksa şişman felan değilim hyper_)

11. hattab53

hattab53 Guest

castorpollux benım acıklayacaım bılgılerı acıklamıssın saten bende yaza grmeden 60 kıloydum ve boyuma gore cok kotu duruodu bu arada boy 1.90 o zamanlar 1.86dı 3 aylık yaz arasında vg yapmayı dusunuordum bundan 1 sene once ıstahım vardı yemk de yıordum ama kılo alamıordum bu yuzden bu kıloyla vg yapsam kemıklerımımı gelıstıreceım kupkuru bseyım dıordum kendı capımda fakat bu 3 ay ıcerısınde yazın gece 4 e kdr bılgısayar basında pılav et yıerek ve gecenın bı yarısı bana gore gece yattaıkdan 2 saat sora 6 da kalkıp 2.5 lıtre ıcıne konmus pekmezı su nıyetıne ıcıp yatıordum pılav et ve ozellıkle pekmez bana bu 3 ay ıcınde tamtamına 26 kılo aldırdı artk sokakda durdurup soruolardı nolmus sana bole dıe oderece fakat surda ozellıkle sunu belırteyım sız sız olun benm yapdıgımı yapmayn 60 kılodan 86 kıloya cıkmamdakı en buyuk neden gece yatmadan yemek yemem oldugu kesın fakat bu yedıklerım bana yag olarak donmedı belırtmek ıstedıgım asıl sey bu herkesn vucut tıpı farklı oldugunuda goz onune alacak olursak yatmadan yemek yıenlerın aldıkları kılonun yag olarak vucutda depolanması yuksek ıhtımal burda bırcok kılo almak ısteyen arkadasımız var o yuzden baslıga geldım faydalı olablrsek ne mutlusız sız olun saglıklı kılo alın su an body de 3. ayım ve yag oranı olmadan nasık bu kdr kılo aldıgımı halan daa soruolar

bu arada yannıs annasılmasın 2.5 lıtre pekmezın hepsını ıcmıordum bı yudum alıodum agzım dolana kdr:D komaya grmeyn:D:D:D

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Temmuz 2008
  12. towmusic

towmusic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla bana da biraz sağlıksız geldi,çatlaklar kesin vardır.ancak bende zayıf biriyim,insan kilo almak için gözünü karartabiliyor arkadaşlar,bu işlerde biraz psikolojik yanlarıda var ve bunu bilerek yorum yapalım derim ben.

13. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ben zaten iki ayda yirmi kilo alacağım diye çabalamadım sadece kilo almak için her zamankinden çok daha fazla çaba sarf ettim yani bunun sonucunda kısa sürede düşündüğümden çok daha fazla kilo aldım.
    Çatlak olayına gelince elimin üzerinde kızarıklıklar var kilo almamla beraber ortaya çıktı bilmiyorum çatlak mıdır yoksa başka bir sebepten ötürü müdür..?

14. qazwsx100

qazwsx100 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    başlık altında sorayım,
    bu prakten şurubunu bugün aldım...

nasıl kullanmalıyım ?
    ne sıklıkta ne kadar içmeliyim ?

kağıdında günde 3 defa 2 ölçek diyor ama malumunuz bizim kullanma amacımız farklı :D

cevap bekliyorum...

15. qazwsx100

qazwsx100 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    cevap bekliyorum arkadaşlar...
    prakteni nasıl kullanmalıyım... :(

16. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    saydam bunu beğendi.
  17. nerfbod

nerfbod Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Ben bir aydır gece yatmadan 1 kaşık alıyorum. İşe de yaradı. 1 ayda 2 kilo aldım. Sen kendin için uygun olan miktarı kendin bul. Deneme yanılma. NOT: Prakten bir iştah açma şurubu değil bir anti-histaminik. İştah açma yan etkisi. Ben doktora da danışarak başladım.

18. qazwsx100

qazwsx100 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben kullanamıcam galiba çünkü diğer yan etkiler beni çok zorladı,özellikle gece ağzımın kuruması...
    başka iştah açıcıları deneyeceğim,teşekkürler :)

19. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    yemeklerden yarım saat kadar önce 1 ölçek almanı tavsiye ederim bende bir zamanlar kullanmıştım biraz uyku getirdiği için bırakmıştım kullanmayı.

20. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    bazılari elestirmis ama castorpollux yazilarini okudugumdan anladigim kadariyla akli basinda bi adam.dogru bildigini yapar sadece.
    ciddiyim helal olsun ben 1 ayda 6kg civari aldim.fakat yemeklerime dikkat ediyorum fazla yaglanmak istemiyorum.
    yağlanmayla nasıl başettin onu merak ettim.yaklasik boyumuz ayni 2cm daha uzunum senden en ufak yedigim sey göbek olarak cikiyor :)
    tekrar tebrikler cevabini bekliyorum.idolümsün.cidden :)

-edit. kesinlikle iştah sorunum yok bir oturuşta 2 iskender yiyebilirim fakat dikkat ediyorum yediklerime sorun o :(

Son düzenleme: 6 Ağustos 2008

Sayfayı Paylaş