İki ay keto'dan sonra beslenme (resimli)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve feritferitxd tarafından 23 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar,vg 'ye 2 ay önce başladım. Başladığımda 89 kilo %15 yağ oranındaydım.İlk ay normal bir diyetle 86 kiloya düştüm çok kas kaybettiğimi düşünüyorum.İkinci ay ketojenik diyete geçtim şuan 81 kiloyum yağ oranım tahmini %10-11. Öncelikli amacım yaza kadar six - packlerimi çıkarmak.Şuanda elimle karnımı gerince belli oluyor fakat küçük bir hacimle.Bu yüzden önce hacim katabilmek için 2 ay bulk'a girmeyi düşünüyorum(!). Ketodayken günde 1800 kalori alıyordum.Şimdi öncelikle 2500'e çıkarmayı düşünüyorum aniden kilo almamak için fakat daha önceden bir bulk deneyimim yok nasıl bir plan izlemeliyim sizlere danışmak istedim. Bu işi tam layıkıyla yapmayı istiyorum,direk ketojenik diyetle başlayabilmemde bunu gösteriyor bence :D . Her akşam yemeğimi evde hazırlayıp okula götürmeyi düşünüyorum.

BAŞLANGIÇ VE ŞUANKİ FOTOLARIMI EKLİYORUM
    Sorularım

1) Sizce günde kaç kalori almalıyım?
    2) Yağ-karbo-protein dağılımı nasıl olmalı ?
    3) Günde kaç öğün yemeliyim?
    4) Bulgur pilavını kendim yapıcam tarif : 3 su bardağı bulgur -2 soğan-2 domates-salça-3 yemek kaşığı zeytinyağı . Bunu toplam kalori-gramajını hesaplayıp öğünlere bölücem sizce sağlıklımıdır?Bulguru direk haşlama olarak yediklerini okuyorum ama böyle güzel oluyor :D
    5) 2 Ayda karına hacim katabilirmiyim?
    6) Pzt: göğüs Salı:eek:muz çarş: ağır karın+ önkol perş:eek:ff cuma: sırt , cumartesi : ağır karın+arka kol pazar : off şeklinde bir program yapmayı düşünüyorum verim alabilirmiyim?
    7) EN ÖNEMLİ SORUM : Sizce karın kaslarım tamamen belli olduktan sonramı bulk'a girmeliyim yoksa dediğim gibi şimdi 2 ay bulk yapıp daha sonramı?
    8) Son fotoda karnımı gerince kaslar biraz belli ama kütür kütür değil,yağ oranım fazla olduğu içinmi hacim olmadığı içinmi?

Ekli Dosyalar:

2. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    vücüt kurumaya başlamış ancak 3 su bardagı bulgur kuruma donemı ıcın cok fazla bulguru 1 bardaga indirip protein alımını yükseltip 5-6 hafta kadar daha bunu devam ettirip yağ oranını düsürdüğünde seni tatmin edecek karın görüntüsüne ulaşırsın karın kasına derinlik ve hacim katmak için ağırlıklı mekık cekmen gerekiyor

bu sonuca ulaştıktan sonra clean bulk a geçip karbo alımını hafta hafta arttırarak ilerlersen karın kaslarını kaybetmeden yılda ortalama 6-10 kilo kas katarak ilerlersin yoluna

3. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Bulgur zaten bulk için , şuanda ketojenik diyetteyim hiç karbonhidrat almıyorum.Korkum zayıfladıktan sonrada çok az çıkması hacmin çok küçük olmasından korkuyorum.Madem öyle 1 ay daha devam edeyim bakalım çıkacakmı. Çok teşekkürler yorum için.

4. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    karın kasında genetik te önemli ağırlıklı mekiklerde derinlik güzel kazandırılıyor ancak bazı kişilerde kas şekli çapraz düz olabildiği gibi yüksekliği ince ve yatylamasına uzun veya dikey uzunluğu fazla olabiliyor
    ancak senin son resimde gözüküyor estetik acıdan orantı güzel gözüküyor

Sayfayı Paylaş