İki Çalışma Programı.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve achilleus tarafından 29 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. achilleus

achilleus Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler. Ben eylülden bu yana düzenli olarak barfiks ve şınav programı uyguluyorum, gerektiği gibi de besleniyorum.
    Sadede gelelim; dün internetten kum torbası ve boks eldiveni siparişi verdim. Biraz stres atmak, asıl nedeniyse güçlü, doğru yumruk atmayı öğrenmek, usulüne uygun şekilde dayanıklılık, esneklik, hareket kabiliyeti kazanma gibi amaçlarım var. Haftada 3 gün ayırdığım programıma bu kum torbasıyla diğer 3 gün halinde çalışmayı da bağlarsam hiç istemediğim kas kaybını yaşar mıyım? 2 program bir arada yürür mü? Fayda mı, zarar mı görürüm?

2. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba achilleus,

Kendini geliştirmek isteyişin güzel birşey. Ama bilinçsizce yapılan her spor, istenmeyen sonuçlar meydana getirir. Örneğin tekniksiz, ters atacağın bir yumruk bileğinin incinmesine neden olabilir. Eğer yumruk atmayı, kendini savunmayı, gerektiğinde karşılık vermeyi öğrenmek istiyorsan profesyonel bir spor merkezine gitmelisin. Daha sonra orada öğrendiklerini evde alet edevatlarınla tekrarlayabilir, kendini geliştirebilirsin. Aklın ve mantığın gösterdiği en doğru yol budur.

Sağlıklı günler dilerim...

3. achilleus

achilleus Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabın için ben teşekkür ederim IGO aynı zamanda öneride bulunduğun için.

Anlattığını daha önce düşünmüştüm, kafama yattı. Biraz daha sabredip teknik ve yöntemleri salonda öğreneceğim. Onun dışında siz ve diğer arkadaşlardan cevabını beklediğim bir şey daha vardı. Bir çok sitede ikisini bir arada yapmayın diyorlar (barfiks (şınav), kum torbası çalışması) sizce haftada 3'er gün bu 2 programı uygulamamın sakıncaları neler olabilir? Eğer kötü sonuç çıkaracaksa kum torbası işini bırakacağım.

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;
    Açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.Bu yüzden günlük bölümü dışında taşınmıştır.
    Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Sayfayı Paylaş