İdrarda Protein Kaçağı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve aras86 tarafından 10 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. aras86

aras86 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

VG ile ilgileniyorum. Mayısta 82 kiloydum şuan 70 kiloyum. Yağ olarak yaklaşık 8-9 kilo yağ yaktım o günden beri. 67 kiloya kadar indim ondan sonra yumurta beyazıyla ve neredeyse her akşam 2 - 3 parça tavuk göğüs ile bolca salatayla 70 kiloya çıktım burada 1,5-2 kiloyu kas olarak aldım.

1,65 boy 70 kiloyum.

Bugüne kadar protein barlar dışında hiç yapay protein almadım. Ancak tesadüfen öğrendim ki idrar testimde protein kaçağı çıktı. Bunun nedeni neredeyse her akşam tavuk veya kırmızı et yemek olabilir mi? haftanın 6 günü akşam bunları yiyorum. 6 liralık bir tavuk göğsünü 2 gün yiyebiliyorum. ucuz yani... sabahları da her sabah olmamakla birlikte 3 yumurta beyazı yiyorum. protein kaçağı olduğu dönemde hiç yumurta yemiyodum sadece tavuk yiyodum.

başına gelen veya hoca diye nitelendirdiğimiz üstadlardan bir bilen vardır diye beslenme başlığında açtım konuyu. forumda yeniyim eğer hatam olursa lütfen çekinmeden samimi bir şekilde yardımcı olun doğruyu gösterin :)

4 yıldır alkol kullanmıyorum ancak yeri geliyor günde 2 gofret yiyorum tatlı yemeyi (çikolata) durduramıyorum bu konuda da önerilerinizi beklemekteyim.

Gündüz öğlen yemeklerimde genelde tavuk veya salata veya mercimek çorbası. sabah kahvaltım ise 15cm boyunda kepek ekmeği içine kaşar salam domates salatalık ve içine 3 yumurta beyazı. ekmeğin içini alıyorum. sadece sert kısmı kalıyor ve doyurucu oluyor. bira göbeği gibi bir kısım kaldı onu da nasıl yok edicem bilemiyorum aslında o yüzden foruma üye olup aranıza katılmak istemiştim...

şimdiden teşekkür ediyorum okuyan, yorumlayan, yol gösteren tüm arkadaşlara...

2. berke05

berke05 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    mayıstan bu yana 8-9 kg yağ yakmanı sağlayan kardiyo programını yazabilir misin hocam zahmet olmazsa :)

3. aras86

aras86 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    estahafurullah...

askerde jandarmaydım tim şoförüydüm :) haliyle güzel yurdumun güzel köylüleri nereye gitsek gözleme kete lokma çay ne varsa yedirdiler 77 kilo gittiğim askerde 82 kiloyu geçtim... sonra dedimki bu iş böyle gitmez. önce kolayı ve diğer asitli içecekler grubunu bıraktım. baktım kendi kendine 2 kilo gitti bir iki haftada. mayısın sonunda programa başladım..

programda ptesi çarşamba cuma vg, salı perşembe ise full kardio vardı. gelelim sorunuzun cevabına

kahvaltıda lifalif ve arada tatlandırması açısından hindistan cevizi ve bikaç nestle nesfit meyveli (çok ama çok az parça) kattım ve light süt ile yedim... ordan 1 saat sonra spora gidip;

15 dk 6km/sa hız olarak yürüyüş ile ısınma yaptım. daha sonra 7-8 arası hafif tempo koşu (20 dk) koşmaktan sıkılınca kürek çekmeye başladım en zor seviyede 5000 metre çektim o da max 25-30 dk sürüyor zaten. sonra ya cross ya da koşuya geri döndüm. koşarken interval yaptım tüm hocalar bunu öneriyor tabi benim gibi nefesi kesilen biriyseniz daha da önemli.

2 dk 6da 2 dk 10da koştum. bunu 30 dk durmadan yaptım. haftanın iki günü böyle geçti. arada yüzme de yaptım ama bana esas kilo verdiren sanırım kürek. tüm vücut çalışıyor. ön kollar faal ve belirgin bir şişme yapıyor. bileklere kadar detaylar ortaya çıkıyor ve tabiki sırttaki kanat kısımları daha netleşiyor.

şuan tekrar katı diyete + kardiyoya başladım. salı perşembe 1 saat interval koşu. güç kalırsa kürek kalmazsa sauna ve dinlenme... kardiyo günlerinde de 30 dk koşu sonra da vg

aslında vg'den sonra koşun diyolar yorulmamak için ama ben ağırlıktan sonra koşamıyorum o yüzden önce koşuyorum.

yemek konusunda ise ekmeği kesinlikle bırakmıştım o dönem. insanlar yarım ekmek döner yerken ben salatalık domates peynir ve altınbaşak yiyodum.

sonuçta sağlam kardio ile yağ yaktım ama ne yalan söyliyim bi dönem şekeri bi anda kestiğim için başdönmelerim oldu. bu 2. ayın ortasında başladı. spordan sonraki 2. ve 3. ay resmen bayılıcak gibi oluyodum uykum geliyodu öğlen gidip uyuodum biyerlerde. sonra alıştı bünye. yani çok kastım ve karbonhidratı yeterince almayınca enerjim düştü. ama hemen anladım ve toparladım 1-2 hafta zorlandıktan sonra eski sağlığıma kavuştum çok şükür...

umarım yardımcı olabilmişimdir...

şimdi biraz daha göbek var onu da eritmem lazım. amacım baklava değil onun için vücuttaki yağ oranını iyice düşürmek gerek ama en azından tişort giydiğimde önde hafif de olsa çıkıntı olmasın istiyorum...

berke05 bunu beğendi.
  4. berke05

berke05 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    bizim salonda kürek olayı yok ya ya da var ben farkedemedim :d cok tesekkürler

5. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    test yaptirirken bobreklerinize iyice baktirdiniz mi, baska bir doktora da gosterin bence sonuclari.

6. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    İdrardaki protein kaçağı böbreklerde ciddi bir sorun olduğunu gösterir. Forum yerine hemen bir nefrologla görüşmenizi tavsiye ederim.
    Sonuçları bizimle paylaşırsan seviniriz.

redpack bunu beğendi.
  7. aras86

aras86 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

İdrar tahlil sonucundaki protein kaçağı miktarı düşük olduğu için ciddi bir sorun teşkil etmediğini söylemişlerdi. İnternette yaptığım aramalara göre de zaten miktar söylendiği gibi kabul edilebilir düzeydeydi...

Ancak sizlerin önerisiyle en kısa zamanda tekrar bir tahlil olup bir kez daha kontorlden geçeceğim.

Ben her akşam protein ağırlıklı beslenmeden ötürü olduğunu düşünüyordum...

Çok teşekkürler

Sayfayı Paylaş