İdrarda Keton Pozitif ve Kreatinin Yüksek Çıktı !

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Ömer Savaş UZUN tarafından 21 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ömer Savaş UZUN

Ömer Savaş UZUN Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba Arkadaşlar,
    1 aydır sıkı spor yapıyorum ve protein ağırlıklı besleniyorum. Böbrek taşım için tahlil verdim. tahlil sonucunda doktor Spor yapıp protein tozu mu kullanıyorsun dedi. Bende toz kullanmadığımı sadece protein ağırlı beslenip spor yaptığımı söyledim.

Doktorun ifadesiyle;
    -Vücudun cayır cayır yağ yakıyor. İdrardan bile yağ atıyorsun. Bu şekilde gidersen vucudunun dengesi bozulur. Hastanedeki diyetisyene git sana beslenme programı yazsın , dedi.

Ne yapayım şimdi böyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Nasıl bir denge getirmeliyim? Bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum.

Kilo verme öyküm aşağıdaki konuda mevcut,
    https://www.bodyforumtr.com/threads/yardım-rica-ediyorum-115kg-170cm-yaş-27.98121/

zenginuyak bunu beğendi.
  2. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Amacın da bu değil mi zaten ? Kendini iyi hissediyorsan , gücün düşük değilse , iyi beslendiğini , yeterli sıvı aldığını düşünüyorsan gitme bir yere devam et.

3. Ömer Savaş UZUN

Ömer Savaş UZUN Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Fazla enerji bulamıyorum beslenme dolayısı ile ama yine de kötü hissetmiyorum.

4. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Link verdiğin konunu da inceledim , şikayetlerini ve sorularını gördüm. Yanlış besleniyorsun , bu beslenme ile yağ yaktığın gibi kas da yakarsın. Bence doktorunu dinle ve kesinlikle diyetisyene git.

5. zenginuyak

zenginuyak Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Bence diyetisyene fikir danışmak için dahi olsa bir görün derim. Kendi beslenme düzeninden bahsedersin, kilo vermek istediğini ve bu süreçteki yaptıklarından bahsedersin. Beraber eksiklerini değerlendirirsiniz, güzel bir beslenme planı çıkar ortaya. İstersen sonrasında neler konuştuğunuzu burada da tartışırız, beğenmezsen yine uygulamazsın. Gidip görüşmekle bir şey kaybetmezsin.

Kardanadam88 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş